تکنویاب | اخبار تکنولوژی

022d0735bae9f2f655b30f0833e75ce4 L - سال آینده 75 درصد از ترافیک اینترنت جهان متعلق به تلفن های هوشمند و تبلت ها خواهد بود
اشتراک

سال آینده ۷۵ درصد از ترافیک اینترنت جهان متعلق به تلفن های هوشمند و تبلت ها خواهد بود

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

هر چقدر هم که گزارش ها از کاهش فروش تلفن های هوشمند و عملکرد منفی مالی شرکت های سازنده این دستگاه ها سخن بگویند، باز هم نمی توان رشد روز افزون این گجت های فوق العاده کاربردی را نادیده گرفت. در واقع از همان پله اول نیز نباید کاهش سود شرکت های سازنده را دلیلی برای توقف رشد غیر قابل مهار گوشی های موبایل دانست. به این دلیل که شاید کاربران علاقه ای به خرید مدل های جدید نداشته باشند، اما دلیل این اتفاق آن است که تا همین حالا نیز گوشی های فوق العاده خوبی در بازار وجود دارند که باعث می شوند هر روز به دامنه فعالیت این دستگاه ها افزوده شود.

موسسه آماری Zenith اخیرا گزارش داده است که در سال آینده میلادی، ۷۵ درصد از ترافیک اینترنت جهان متعلق به تلفن های هوشمند و تبلت ها خواهد بود. برای درک بهتر شرایط موجود کافیست ۵ سال قبل یعنی سال ۲۰۱۲ میلادی را در نظر بگیریم. در آن زمان این دستگاه ها تنها ۴۰ درصد از ترافیک اینترنت را در اختیار داشتند و حالا بعد از گذشته پنج سال سهم آنها از مصرف اینترنت جهان ۳۵ درصد افزایش داشته است. همچنین با در نظر داشتن اینکه در سال ۲۰۱۶، گوشی های موبایل و تبلت ها ۶۸ درصد ترافیک اینترنت را به خود اختصاص داده بودند، می توان پیش بینی کرد در سال ۲۰۱۸ این عدد به ۷۹ درصد برسد و این روند صعودی نیز همچنان ادامه داشته باشد.

بر اساس گزارش موسسه Zenith که توسط Phone Arena منتشر شده، کشور اسپانیا بیشترین کاربران موبایل متصل به اینترنت جهان را به خود اختصاص داده است و در واقع ۸۵ درصد از ترافیک اینترنت این کشور از دستگاه های موبایل می باشد. در بخش دیگری از این آمار نیز به ضریب نفوذ تلفن های هوشمند اشاره شده و در آن، کشور ایرلند در شرایطی که ۹۲ درصد از جمعیت آن از تلفن های هوشمند استفاده می کنند در صدر ایستاده است. در این رده بندی، اسپانیا با ۹۱ درصد در رتبه دوم ضریب نفوذ گوشی های موبایل قرار دارد. این اتفاقات می تواند تغییراتی را نیز در بخش تبلیغات و سیاست گذاری های مربوط به آن ایجاد کند. Zenith پیش بینی کرده است که در سال ۲۰۱۸ بیش از ۶۰ درصد از تبلیغات فضای مجازی برای موبایل ها و صاحبان آنان هدف گذاری خواهند شد و رقم این تبلیغات به عدد باور نکردنی ۱۳۴ میلیارد دلار در سراسر جهان می رسد که آن را به بزرگترین جامعه تبلیغاتی جهان تبدیل خواهد کرد.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 30609TechnoYab QR Code For: سال آینده ۷۵ درصد از ترافیک اینترنت جهان متعلق به تلفن های هوشمند و تبلت ها خواهد بود

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *