تکنویاب | اخبار تکنولوژی

d7d69f7f be00 4ab8 950a 91e80a6b7b0b - سامسونگ و ال‌جی قصد دارند دوباره بازار گوشی هوشمند چین را تسخیر کنند.
اشتراک

سامسونگ و ال‌جی قصد دارند دوباره بازار گوشی هوشمند چین را تسخیر کنند.

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: ال جی, سامسونگ

سامسونگ که سه سال پیش رتبه اول را در بازار گوشی هوشمند چین در اختیار داشت، اخیرا حتی در بین ۱۰ شرکت اول هم نیست و ال‌جی سهمی کمتر از یک درصد در بازار چین دارد. این تغییر بیشتر به دلیل این است که تکنولوژی گوشی‌های هوشمند فراگیر شده است و سازندگان چینی با سرعت زیادی در حال پیشرفت هستند. البته نباید سیاست‌های حمایتی دولتی چین از شرکت‌های چینی را دور از نظر داشت.

با این حال، چین بازاری است که ال‌جی و سامسونگ نمی‌توانند بر آن چشم بپوشند. در حال حاضر، حدود ۳۰ درصد گوشی‌های هوشمند در چین به فروش می‌رسد و بازار بزرگ چین همچنان به رشد ادامه خواهد داد. در حقیقت می‌توان گفت شرکت‌ها اگر بازار چین را از دست بدهند، قادر نخواهند بود رهبری خود را حفظ کنند. سازندگان چینی در حال تقویت استراتژی‌های خود در بازار چین هستند و محصولات مخصوص کاربران چینی تولید می‌کنند تا بتوانند آن‌ها را به سمت خود جذب کنند.

بر اساس آمار، سازندگان غیر چینی به‌سرعت در حال از دست دادن بازار چین هستند. سامسونگ با ۳.۱ درصد سهم بازار، رتبه هشتم را در اختیار دارد و ال‌جی در رتبه ۲۶ قرار دارد. سهم آیفون نیز با ۱۵ درصد کاهش به ۷.۷ درصد رسیده است.

مشکلات سازندگان غیر چینی ناشی از رشد سریع سازندگان چینی است. در حال حاضر، هواوی با سهم ۱۸.۹ درصد رتبه اول بازار چین را در اختیار دارد. اوپو و ویوو به ترتیب با سهم‌های ۱۸.۷ و ۱۶.۸ درصد در رتبه‌های دوم و سوم قرار می‌گیرند.

سامسونگ قصد دارد در کوتاه‌مدت استراتژی محلی سازی خود را تقویت کند. یکی از مدیران سامسونگ می‌گوید:

ما گلکسی اس ۸ را در اواخر می در چین عرضه می‌کنیم و پشتیبانی از زبان چینی را به بیکسبی اضافه می‌کنیم. ما با تولیدکنندگان محتوای چین همکاری خواهیم کرد تا کاربران چینی از سرویس‌های بیشتری در گلکسی اس ۸ لذت ببرند.

ال‌جی نیز قصد دارد با استفاده از شبکه توزیع آنلاین، کاربران چینی را هدف قرار دهد. شرکت‌های خارجی به دلیل وسیع بودن چین در ساخت شبکه‌های توزیع فیزیکی مشکل دارند.

منبع BUSINESSKOREA


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 60237TechnoYab QR Code For: سامسونگ و ال‌جی قصد دارند دوباره بازار گوشی هوشمند چین را تسخیر کنند.

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *