تکنویاب | اخبار تکنولوژی

100554445 samsung hq sign getty.1910x1000 - سامسونگ در سال جاری 24 میلیارد دلار روی ساخت چیپ و صفحه نمایش سرمایه گذاری می کند
اشتراک

سامسونگ در سال جاری ۲۴ میلیارد دلار روی ساخت چیپ و صفحه نمایش سرمایه گذاری می کند

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: سامسونگ

سامسونگ که در سال ۲۰۱۰ معادل حدود ۸۷۱ میلیون دلار در خطوط تولید خود سرمایه گذاری کرده بود، کماکان هر سال به افزایش قابل توجه این رقم ادامه می دهد.

شرکت کره ای این بار قصد دارد ۱۳.۲ تریلیون ون روی تولید چیپ های حافظه ی فلش از نوع V-NAND سرمایه گذاری کند که در ساخت سرورهای سطح بیزنس کاربرد دارند و ۱۰.۹ تریلیون ون هم برای نمایشگرهای OLED در نظر گرفته شده که دو برابر سرمایه گذاری سال گذشته ی سامسونگ در همین بخش به حساب می آید.

اگر می پرسید چرا شرکت کره ای این دو حوزه را به عنوان تمرکز اصلی سرمایه گذاری در سال جاری انتخاب کرده، لازم است توجه داشته باشید که نیاز بازار به حافظه های V-NAND روز به روز در حال افزایش است. علاوه بر این بسیاری از تحلیلگران پیشبینی می کنند مصرف نمایشگرهای OLED در سال آینده، با افزایش چشمگیری مواجه گردد.

بخش زیادی از این موضوع البته به تقاضای اپل و تولید کنندگان کشور چین باز می گردد و از دیگر دلایل افزایش تقاضا برای نمایشگرهای OLED می توان به گسترش استفاده از هدست های واقعیت مجازی اشاره کرد. در نتیجه می توان گفت حافظه های V-NAND و پنل های OLED دو بازار کم ریسک برای سرمایه گذاری سامسونگ به حساب می آیند.

علاوه بر این باید توجه داشت که با توجه به مشکلات پیش آمده برای گلکسی نوت ۷، میزان سود عملیاتی سامسونگ به گزارش این شرکت در سه ماهه ی سوم سال جاری میلادی نسبت به بازه ی مشابه در سال گذشته ۳۰ درصد کاهش داشته و درآمد ناخالص هم از کاهش ۷ درصدی حکایت دارد.

بر همین اساس می توان گفت سرمایه گذاری رقم چشمگیر معادل ۲۴ میلیارد دلار در این دو حوزه منطقی به نظر می رسد و سامسونگ قصد دارد کاهش سود امسال را در آینده ی نزدیک با استفاده از راه های کم خطر دیگر جبران نماید.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 30506TechnoYab QR Code For: سامسونگ در سال جاری ۲۴ میلیارد دلار روی ساخت چیپ و صفحه نمایش سرمایه گذاری می کند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *