تکنویاب | تکنولوژی | این سریال های تلویزیونی جذابی را باید حتما ببینید [بخش اول]
GameofThronesTV S6 0200H2016 w700 - این سریال های تلویزیونی جذابی را باید حتما ببینید [بخش اول]
اشتراک

این سریال های تلویزیونی جذابی را باید حتما ببینید [بخش اول]

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: فیلم

شاید شما هم متوجه شده باشید که اخیراً دنیای تلویزیون به شدت پیشرفت کرده و با ساخت سریال های جذاب، جدید و متنوع مخاطبان بسیاری به این رسانه ی خانگی روی آورده اند. در واقع ما اکنون در دورانی قرار داریم که بسیاری آن را «عصر طلایی» تلویزیون می دانند. وفور شبکه های تلویزیونی و ورود پلتفرم های آنلاینی مانند نت فلیکس باعث شده که حجم برنامه ها و محتواهای تلویزیونی از هر زمان دیگری فراتر رفته و رقابتی سخت بین این رسانه ها برای تولید برنامه ها و به خصوص سریال های جذاب و جدید درگرفته است.

سریال های تلویزیونی از لحاظ طول نمایش بر فیلم های سینمایی برتری دارند و همین موضوع باعث می شود که مخاطب را با خود همراه کنند. این سریال ها می توانند مخاطب را درگیر خود کرده و حتی سبک زندگی او را برای همیشه تغییر دهند.

از طرف دیگر از آن جایی که ما در عصر طلایی تلویزیون و سریال های تلویزیونی به سر می بریم بیشتر سریال های جذاب و مهیج در چند سال اخیر ساخته شده اند. در ادامه ی این مطلب قصد داریم بهترین سریال هایی که تاکنون ساخته شده اند را به شما معرفی کنیم که هر کسی می تواند از دیدن آن ها لذت ببرد. در ضمن قسمت دوم این مطلب را می توانید با مراجعه به این لینک مشاهده نمایید.

۱- خانواده ی سوپرانو (۱۹۹۹-۲۰۰۷)

the sopranos w700 - این سریال های تلویزیونی جذابی را باید حتما ببینید [بخش اول]این شاهکار حماسی دیوید چَیس داستان سردسته ی یک گروه تبهکار به نام تونی سوپرانو (با بازی خازق العاده ی جیمز گاندولفینی) را روایت می کند که سعی دارد بین زندگی عادی خانوادگی خود به عنوان یک پدر و شوهر معمولی در حاشیه ی شهر و روی دیگر خود به عنوان رییس بیرحم یک گروه خلافکار سازمان یافته تعادل برقرار کند. سریال «خانواده ی سوپرانو» (The Sopranos) از اولین تولیدات تلویزیونی است که قدرت شیوه ی داستان گویی رمان گونه و شخصیت پردازی منحصر به فرد را در یک سریال تلویزیونی به نمایش می گذارد و تا امروز نیز همچنان به عنوان یکی از بهترین سریال های ساخته شده در تاریخ تلویزیون شناخته می شود. پخش این سریال پس از ۶ فصل به پایان رسید.

۲- بازی تاج و تخت (۲۰۱۱ – تاکنون)

THRONES 6 master768 v2 w700 - این سریال های تلویزیونی جذابی را باید حتما ببینید [بخش اول]بدون شک باید سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) را شاه بیت سریال های تلویزیونی در حال پخش دانست. شخصیت های متغیر و غیرقابل اعتماد، خطوط داستانی پیچیده و جلوه های ویژه کامپیوتری حیرت انگیز این سریال را به پربیننده ترین سریال تلویزیونی امروز و شاید تمام دوران تبدیل کرده است. تاکنون ۶ فصل از این سریال تاریخی فانتزی در مورد رقابت خانواده ها برای بدست آوردن تاج و تخت در یک سرزمین داستانی گذشته و اواخر ماه جاری نیز فصل هفتم آن پخش خواهد شد.

۳-شنود (۲۰۰۲-۲۰۰۸)

the wire 04 1920 w700 - این سریال های تلویزیونی جذابی را باید حتما ببینید [بخش اول]داستان سریال «شنود» (The Wire) که توسط خبرنگاری به نام دیوید سیمون نوشته شده است ارتباط بین پلیس شهر بالتیمور و توزیع کنندگان مواد مخدر شهر را از دید هر دو گروه روایت می کند. تجربیات شخصی سیمون از این ارتباط باعث شده است که سریال «شنود» داستانی بسیار جذاب، گیرا و البته ممتاز و جدل آمیز داشته باشد. پخش این سریال پس از ۵ فصل به پایان رسید.

۴- بریکینگ بد (۲۰۰۸-۲۰۱۳)

BB1 2685123a large w700 - این سریال های تلویزیونی جذابی را باید حتما ببینید [بخش اول]سریال «بریکینگ بد» (Breaking Bad) داستان یک معلم ساده شیمی به نام والتر وایت را روایت می کند که به دلیل ابتلا به بیماری سرطان وارد دنیای تولید مواد مخدر صنعتی می شود. این داستان سرراست و جالب باعث شد که سریال «بریکینگ بد» به یکی از جذاب ترین و پربیننده ترین سریال های تلویزیونی سال های اخیر تبدیل شود. منتقدان این سریال را به خاطر نکات اخلاقی و داستان پردازی منحصر به فردش ستوده اند. بازی بی نقص برایان کرانستون در نقش اول سریال را می توان از دلایل عمده موفقیت آن دانست. پخش این سریال پس از ۵ فصل به پایان رسید.

۵- سینفلد (۱۹۸۹-۱۹۹۸)

10 081746 5 things you didn t know i seinfeld i w700 - این سریال های تلویزیونی جذابی را باید حتما ببینید [بخش اول]سریال «سینفلد» (Seinfeld) با بازی جری سینفلد در نقش اصلی یک سریال نیمه سرگذشتنامه ای در مورد خودِ جری سینفلد و دوستان و آشنایان اوست. داستان سریال حول اتفاقات روزمره ای که برای سینفلد و همسایگان و دوستانش رخ می دهد می چرخد و می توان آن را بهترین سریال در ژانر فرهنگ عمومی دانست. پخش این سریال طنز پس از ۹ فصل به پایان رسید.

۶- اشتیاقت را مهار کن (۲۰۰۰- تاکنون)

Larry David Curb Your Enthusiasm season eight w700 - این سریال های تلویزیونی جذابی را باید حتما ببینید [بخش اول]این سریال را می توان میراث سریال «سینفلد» دانست که لری دیوید در نقش یکی از نویسندگان و شخصیت های داستانی آن حضور داشت. سریال «اشتیاقت را مهار کن» (Curb Your Enthusiasm) با همان سبک و سیاق، لری دیوید را در مقام یک نویسنده و تهیه کننده ی تلویزیونی نیمه بازنشسته دارد که یک شوی تلویزیونی را با حضور شخصیت های معروف اجرا می کند و در این میان بسیاری از دیالوگ ها به صورت بداهه گویی است و مشکلات زندگی آمریکایی به شیوه ی طنز به تصویر کشیده می شود. تاکنون ۸ فصل از این شوی تلویزیونی پخش شده و انتظار می رود پخش آن همچنان ادامه داشته باشد.

۷- خانواده سیمپسون (۱۹۸۹- تاکنون)

the simpsons couch 1280jpg 552cbc 1280w w700 - این سریال های تلویزیونی جذابی را باید حتما ببینید [بخش اول]بعد از پخش ۲۸ فصل در طول بیش از سه دهه بسیار جالب است که سریال «خانواده سیمپسون» (The Simpsons) هنوز همه با داستان های جدید و مرتبط با دنیای امروزی خود طرفداران خود را راضی کرده و آن ها را پای تلویزیون می کشاند. این سریال کارتونی داستان یک خانواده در شهر اسپرینگفیلد را روایت می کند که هر کدام مشکلات خاص خود را دارند و می توان آن را بهترین سریال انیمیشنی دانست که زندگی امروزی آمریکایی را به شیوه ای جذاب به نقد می کشد.

۸- فیوچراما (۱۹۹۹-۲۰۱۳)

1200 w700 - این سریال های تلویزیونی جذابی را باید حتما ببینید [بخش اول]سریال کارتونی «فیوچراما» (Futurama) نیز مانند سریال «خانواده سیمپسون» توسط مت گرونینگ ساخته شده است اما برخلاف آن همیشه خطر کنسل شدن را حس می کرد تا در نهایت این اتفاق رخ داد. البته نباید کنسل شدن ادامه ی آن را به دلیل ضعف در محتوا یا نحوه ی پرداخت دانست. این سریال داستان یک پیک تحویل پیتزا به نام فیلیپ فرای را روایت می کند که در یک فریزر منجمد شده و ۳ هزار سال بعد زنده می شود تا به خانواده ای ناجور از جهش یافته ها، موجودات فضایی و روبات ها بپیوندد. در واقع داستان هوشمندانه این سریال آن چه که بعد از مرگ تمامی هم نسل های یک شخص هزاره برای وی رخ می دهد را به تصویر می کشد. پخش سریال «فیوچراما» بعد از ۷ فصل به پایان رسید.

۹- مردان دیوانه (۲۰۰۷-۲۰۱۵)

2015 05 22 1432279926 4538389 madmen w700 - این سریال های تلویزیونی جذابی را باید حتما ببینید [بخش اول]سریال «مردان دیوانه» (Mad Men) داستان یک موسسه تبلیغاتی به نام «استرلینگ کوپر» در دهه ی ۱۹۶۰ و رییس زیرک و جاه طلبش را همراه با ارتباطات وی با اطرافیان و موفقیت ها و رسوایی های هر یک از آن ها روایت می کند. این سریال با داستان پردازی پرجزییات و دقیق و خارق العاده ی خود از سریال های بی نقص چند دهه اخیر به شمار می آید. پخش سریال «مردان دیوانه» بعد از ۷ فصل به پایان رسید.

۱۰- توین پیکس (۱۹۹۰-۱۹۹۱ و ۲۰۱۷-)

elib 2615725 w700 - این سریال های تلویزیونی جذابی را باید حتما ببینید [بخش اول]شاید بتوان سریال «توین پیکس» (Twin Peaks) را عجیب ترین سریال معروفی که تا حالا ساخته شده است نامید. داستان سریال حول محور قتل یک رقصنده زیبا به نام لارا پالمر در شهر کوچک توین پیکس در ایالت واشنگتن می چرخد. اما در ادامه ی داستان با شخصیت های عجیب دیگری در شهر و رازهای زندگی آنان آشنا شده و در می یابیم که بسیاری از افراد توانایی انجام کارهای بسیار وحشتناکی را دارند. فصل دوم سریال در سال ۱۹۹۱ پخش شد و علی رغم ضعف های داستانی ارزش دیدن را دارد به ویژه به خاطر این که پایان جذابی داشت. پخش سریال بعد از دو فصل متوقف شد تا این که در سال جاری با موافقت دیوید لینچ در مقام کارگردان فصل سوم آن نیز ساخته و در حال پخش است که به داستان ۲۵ سال بعد از فصل های قبلی می پردازد. دیوید لینچ در طول سال ها فیلم های خوب بسیاری ساخته است اما شاید بتوان سریال «توین پیکس» را شاهکار وی در حوزه ی کارگردانی نامید.

۱۱- بافی قاتل خون آشام ها (۱۹۹۷- ۲۰۰۳)

buffy vampire slayer 1 z w700 1 - این سریال های تلویزیونی جذابی را باید حتما ببینید [بخش اول]سریال «بافی قاتل خون آشام ها» (Buffy the Vampire Slayer) داستان یک دختر نوجوان به نام بافی را روایت می کند که باید بین زندگی نوجوانی خود و قدرتش در کشتن خون آشام ها تعادل برقرار کند. این سریال که توسط جوس ودون ساخته شده است داستانی کاملاً زنانه و فمنیستی دارد و باید آن را یکی از بهترین فیلم های ساخته شده در ژانر خون آشامی دانست. پخش این سریال پس از ۷ فصل به پایان رسید.

۱۲- من لوسی را دوست دارم (۱۹۵۱-۱۹۵۷)

Lucy w700 - این سریال های تلویزیونی جذابی را باید حتما ببینید [بخش اول]سریال «من لوسی را دوست دارم» (I Love Lucy) یکی از اولین سریال هایی بود که ساخته شد و با استقبال خوب تماشاگران مواجه گردید. اگر چه این سریال به صورت سیاه و سفید و به صورت زنده در مقابل تماشاگران استودیو به نمایش درآمد اما همچنان به عنوان یک سریال کمدی خوش ساخت از آن یاد می شود. این سریال داستان یک زن دردسرساز و شوهر خواننده او همراه با دوستان و صاحبخانه هایشان را روایت می کند. پخش سریال «من لوسی را دوست دارم» پس از ۶ فصل به پایان رسید.

منبع: thisisinsider


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 65906TechnoYab QR Code For: این سریال های تلویزیونی جذابی را باید حتما ببینید [بخش اول]

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *