SnapdragonX20 - سریع ترین چیپ مودم LTE کوالکام با نام اسنپدراگون X20 معرفی شد
اشتراک

سریع ترین چیپ مودم LTE کوالکام با نام اسنپدراگون X20 معرفی شد

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: اخبار

اینکه هر روز به نسل پنجم شبکه های مخابراتی موبایل موسوم به ۵G نزدیک تر می شویم، بدین معنا نیست که نسل ۴G جای پیشرفت ندارد. کوالکام به تازگی از مودم LTE جدیدی به نام اسنپدراگون X20 رونمایی کرده که سرعت دانلودی برابر با ۱.۲ گیگابیت بر ثانیه را روی دیوایس های موبایل فراهم می آورد.با تکنویاب همراه باشید.

این مودم جدید، ۲۰ درصد از مدل قبلی یعنی X16 سریع تر است و حتی سریع ترین اینترنت های کابلی را نیز به چالش می کشد. کوالکام در X20 با تجمیع چندین باند فرکانسی، ۱۲ استریم داده یکتا را با سرعت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه در کنار یکدیگر قرار داده و به رقم فوق العاده ۱.۲ گیگابیت بر ثانیه رسیده. سرعت آپلود در این مودم نیز حداکثر ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه خواهد بود.

 Qualcomm4GLTEModems - سریع ترین چیپ مودم LTE کوالکام با نام اسنپدراگون X20 معرفی شد

مشخصات فنی چیپ مودم اسنپدراگون اکس ۲۰ و مقایسه آن با پرچمداران قبلی کوالکام

چیپ جدید کوالکام چندین قابلیت کاربردی دیگر نیز دارد. مثلاً به خاطر پشتیبانی از فرکانس ۳.۵ گیگاهرتزی، این مودم می تواند به شبکه های LTE خصوصی جدید نیز متصل گردد. همچنین مدیریت تماس های LTE با کیفیت بالا روی موبایل های دو سیم کارت نیز از X20 بر می آید.

گفتنیست نمونه های نهایی این سخت افزار جدید هم اکنون در اختیار تولیدکنندگان و سازندگان دیوایس های مختلف قرار گرفته، اما احتمالاً عرضه محصولات نهایی مجهز به آن تا نیمه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی طول بکشد. البته شبکه های LTE کنونی نیز در شرایط عملیاتی واقعی از چنین سرعتی پشتیبانی نمی کنند، اما قدم گذاشتن به بازه اینترنت گیگابیتی می تواند زمینه را برای حضور نسل پنجم مهیا سازد.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 46821 TechnoYab QR Code For: سریع ترین چیپ مودم LTE کوالکام با نام اسنپدراگون X20 معرفی شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *