NEMAT 1 800x450 - سر خریداران حواله پژو 2008 کلاه رفت
اشتراک

سر خریداران حواله پژو ۲۰۰۸ کلاه رفت

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: خودرو

گویا قرار نیست ماجرای عرضه و پیش فروش پژو ۲۰۰۸ تمام شود و باید تا زمان عرضه این خودروها تا مرداد ماه سال آینده شاهد تکرار حواشی مربوط به فروش این خودرو باشیم.

پس از مکافات های عجیب مشخص شدن تاریخ ثبت نام پژو ۲۰۰۸ در روزهای نخست تیرماه و حواشی گوناگون مربوط به ثبت نام در وب سایت ایران خودرو، حالا مشخص شده است که حواله خرید این خودرو برخلاف خودروهای دیگر قابل خرید و فروش نیست و ایران خودرو قصد دارد تا خودروهای تحویلی را تنها به همان افرادی که حواله را خریداری کرده اند تحویل دهد.

این در حالیست که پیش از این حتی در شرایط عدم امکان صلح نیز دلالان حواله های خود را به نوعی در اختیار خریدارن قرار می دادند و در نهایت این خریدار بود که خودرو صفر کیلومتر را تحویل می گرفت.

Peugeot 2008 Allure 2016 - سر خریداران حواله پژو 2008 کلاه رفت

تمام این موارد درحالیست که هنوز قیمت نهایی پژو ۲۰۰۸ به شکل رسمی و دقیق اعلام نشده است و اخبار غیر رسمی از تحویل خودروهای ثبت نامی شهریور ماه با رقمی در حدود ۱۰۵ میلیون تومان حکایت می کنند، هرچند احتمال افزایش قیمت نهایی تا حدود ۱۱۵ میلیون تومان برای نمونه های تحویلی ماه ها و سال آینده نیز همچنان مطرح است.

PEG 2008 7 - سر خریداران حواله پژو 2008 کلاه رفت

در چنین شرایط عجیب و غریبی که باید تقصیر آن را متوجه اطلاع رسانی غیر شفاف ایران خودرو در مورد عدم تحویل خودرو به خریداران ثانویه دانست، وزیر صنعت امروز در نشستی خبری صراحتا اینگونه مطرح کرده اند که “هر کس حواله ۲۰۰۸ خریده سرش کلاه رفته است. برای جلوگیری از تقلب، پژو ۲۰۰۸ تنها به نام کسی که ثبت نام کرده خواهد شد و هر کس حواله خرید سریع برود و پولش را پس بگیرد.”

pEG 2008 2 - سر خریداران حواله پژو 2008 کلاه رفت

در واقع مشخص نیست که عامل این کلاه برداری از دید وزیر صنعت چه کسی بوده است و آیا ایران خودرو نمی توانست قبل از برگزاری این پیش فروش پر حاشیه نسبت به غیر قابل واگذاری بودن حواله خودروها اطلاع رسانی کند یا مقصود دیگری در این زمینه وجود داشته است؟

به هرحال آنچه واضح است اینکه دلالان محترم و واسطه هایی که به هر طریقی حواله خرید ۲۰۰۸ را بدست آورده اند چاره ای ندارند جز آنکه تا تحویل خودرو مد نظر خود صبر کنند و پس از آن پروسه دلالی را ادامه دهند و یا با پس دادن حواله، امکان ثبت نام را برای دلالان صبور تر یا مشتریان واقعی فراهم آورند.

PEG 2008 10 - سر خریداران حواله پژو 2008 کلاه رفت

تمام این ها درحالیست که طی روزهای اخیر آگهی فروش حواله های پژو ۲۰۰۸ با قیمت های بیش از ۸۰ میلیون تومان (سود ۲۰ میلیونی نسبت به رقم ۶۰ میلیونی ثبت نام) در وب سایت های مربوط به خرید و فروش خودرو دیده می شود و ممکن است عده ای از هموطنان بدون آگاهی از شرایط تحویل ایران خودرو با خرید این حواله ها به ضلع سوم کلاه برداری مورد اشاره وزیر صنعت مبدل شوند.

PEG 2008 13 1024x683 - سر خریداران حواله پژو 2008 کلاه رفت


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 65756 TechnoYab QR Code For: سر خریداران حواله پژو ۲۰۰۸ کلاه رفت

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *