8f5a813a 6935 4eea 9c8a dd5ce0328052 - بیشترین سیم کارت های بلا استفاده موبایل متعلق به کدام اپراتور است؟
اشتراک

بیشترین سیم کارت های بلا استفاده موبایل متعلق به کدام اپراتور است؟

نویسنده: ناصر سورانی تاریخ: دسته بندی: اخبار

سیم کارت های بلا استفاده از جمله مسائلی است که این روز ها بسیاری از مشترکین با آن آشنا هستند؛ موضوعی که در ابتدا ممکن است چندان مهم به نظر نرسد، اما با گذر زمان و مفقود شدن احتمالی سیم کارت ها به دلیل تعدد، نه تنها راه برای سوء استفاده ی سودجویان و بروز مشکلات امنیتی برای دارندگان حقیقی آنها هموار می شود، بلکه هزینه ی زیادی نیز به سیستم ارتباطی کشور تحمیل خواهد شد.

حال آخرین گزارش تحقیقی و تحلیلی دولت در زمینه ی ارتباطات داخلی نشان داده است از مجموع ۱۵۰ میلیون سیم‌ کارت واگذار شده توسط اپراتور های تلفن همراه کشور، بیش از  ۷۱ میلیون سیم‌ کارت‌ بلااستفاده مانده است.

گزارش‌ های دوره‌ای و مستند وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص وضعیت ارتباطات داخلی کشور نشان از آن دارند که تا پایان شهریور ماه سال جاری، ۱۵۰ میلیون و ۲۳۸ هزار و ۴۳۹ سیم‌ کارت موبایل در کشور توزیع شده است. این در حالی است که به گفته ی معاونت برنامه‌ ریزی و نظارت راهبردی این وزارتخانه، از این میزان مجموعاً ۷۸ میلیون و ۸۰۵ هزار و ۶۱۷ مشترک تا شهریور ماه فعال بوده‌ اند.

مقایسه ی گزارش یاد شده با گزارش مدت مشابه سال گذشته حکایت از آن دارد که ظرف یک سال، ضریب نفوذ تلفن همراه و مجموع سیم‌ کارت‌ های فعال در کشور به ترتیب ۶.۸۱ درصد و ۲.۴۶ درصد افزایش داشته اند.

رشد ۴.۱۸ درصدی میزان خطوط واگذار شده ظرف یک سال، در حالی اتفاق افتاده که اپراتور های دوم و سوم ارتباطی از خرداد سال جاری تا شهریور یعنی سه ماه، اقدام به جمع‌آوری ۲,۶۸۷,۸۳۷ سیم‌ کارت از سطح بازار کرده‌اند.

بر اساس آخرین آمار ها، تا کنون حداقل ۷۱,۴۳۲,۸۲۲ سیم‌ کارت بلا استفاده در کشور وجود دارد. سهم همراه اول، ایرانسل و رایتل در این میزان سیم‌ کارت غیر فعال به‌ شرح جدول زیر است:

d635566d e808 41ea 81e5 bb8fa7266a9b - بیشترین سیم کارت های بلا استفاده موبایل متعلق به کدام اپراتور است؟


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 33985 TechnoYab QR Code For: بیشترین سیم کارت های بلا استفاده موبایل متعلق به کدام اپراتور است؟

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *