تکنویاب | اخبار تکنولوژی

macbookpro12 700x450 - چرا شارژدهی باتری مک بوک پرو 2016 نسبت به قبل بهبود نیافته است؟
اشتراک

چرا شارژدهی باتری مک بوک پرو ۲۰۱۶ نسبت به قبل بهبود نیافته است؟

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

هیچکس پیدا نمی شود که از باتری قوی تر بدش بیاید، اما آنهایی که انتظار داشتند مک بوک پروی جدید اپل طول عمر باتری بیشتری نسبت به مدل های قبلی داشته باشد، پس از معرفی آن کمی ناامید شدند.

اهالی کوپرتینو شارژدهی ۱۰ ساعته را برای مک بوک پرو ۲۰۱۶ اعلام کرده اند، که این موضوع در مدل های ۱۳ و ۱۵ اینچی تفاوتی ندارد. اگرچه این رقم برای لپ تاپی با پردازنده چهار هسته ای قدرتمند کاملاً معقول است، اما مک بوک پروی قبلی نیز ۹ تا ۱۰ ساعت دوام می آورد.

به نظر می رسد به خاطر باریک تر بودن نسل جدید لپ تاپ های مورد بحث، باتری کوچک تری داخل آن جای گرفته و این موضوع کاملاً صحت دارد. چون در مک بوک پرو ۲۰۱۵ شاهد به کار گیری باتری ۹۹.۵ وات-ساعتی بودیم اما این رقم در مک بوک پرو ۱۵ اینچی ۲۰۱۶ به ۷۶.۰ وات-ساعت رسیده.

شاید اگر اپل از همان باتری قبلی استفاده می کرد، به خاطر افزایش بهره وری سخت افزار کنونی به طول عمر حدود ۱۲ ساعتی در نسل جدید دست می یافتیم، و قطعاً مهندسین شرکت مذکور از عهده چنین کاری بر می آمدند، اما نکته اصلی در این است که این کمپانی برای یکی دو سال آینده کمی دست خودش را باز گذاشته.

طبق قوانین موجود بین المللی، حمل لپ تاپی با ظرفیت باتری بیش از ۱۰۰ وات-ساعت در خطوط هوایی و پروازها ممنوع است. در واقع مسافرین فقط می توانند دیوایس هایی با باتری داخلی تا ۱۰۰ وات-ساعت و باتری های همراه تا ۱۶۰ وات-ساعت را همراه خود به داخل هواپیما ببرند.

به همین دلیل اپل تصمیم گرفته فعلاً به همین میزان شارژدهی ۱۰ ساعته قناعت کند و سپس در سال های آتی با کسب توانایی کوچک تر کردن باتری، افزایش ظرفیت و ارتقاء بهره وری سخت افزاری، بتواند قبل از رسیدن به مرز ۱۰۰ وات-ساعت شارژدهی محصولاتش را افزایش دهد.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 30651TechnoYab QR Code For: چرا شارژدهی باتری مک بوک پرو ۲۰۱۶ نسبت به قبل بهبود نیافته است؟

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *