تکنویاب | تکنولوژی | یک شرکت چینی ۵ درصد از سهام تسلا را خرید
e9e29df7 8c59 4111 8a9d 7762ec0d52d1 - یک شرکت چینی ۵ درصد از سهام تسلا را خرید
اشتراک

یک شرکت چینی ۵ درصد از سهام تسلا را خرید

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: خودرو

تنسنت، غول اینترنتی چین، با خرید ۵ درصد از سهام تسلا، افق جدیدی از تولید خودروهای الکتریکی به روی خودروسازان چینی باز می‌کند.

هلدینگ تنسنت (Tencent)، غول بازار فناوری چین، ۵ درصد از سهام عمده‌ی تسلا به ارزش ۱.۷۸ میلیارد دلار را از آن خود کرده است. تنسنت حالا صاحب ۸.۲۲ میلیون سهم از تسلا است که این هلدینگ را در میان سهامداران اصلی این شرکت قرار می‌دهد. ایلان ماسک، سهام‌دار ارشد تسلا، ۲۱ درصد از سهام مدیریتی این شرکت را در اختیار دارد.

ماسک در چند وقت اخیر به دنبال جذب سرمایه پیش از رونمایی از خودروی تسلا Model 3 در این سال بوده است. در این میان، قیمت هر سهم تسلا در طول معاملات پیش بازار روز سه‌شنبه (۸ فروردین ۱۳۹۶۶) با دو درصد افزایش به رقم ۲۷۵.۶۰ دلار رسید. شرکت‌های چینی به دلیل سخت‌گیری‌های اخیر دولت این کشور در قوانین مربوط به آلودگی هوا، در حال سرمایه‌گذاری در ساخت خودروهای الکتریکی هستند.

چندین شرکت نوپای چینی در ساخت خودروهای الکتریکی نظیر LeSee، NextEV و Qiantu Motor از سوی شرکت‌های بزرگ دنیای فناوری مانند علی‌بابا و تنسنت حمایت می‌شوند. شرکت سرمایه‌گذاری Future Mobilityy نیز با هدف تولید یک خودروی الکتریکی خودران تا قبل از سال ۲۰۲۰۰، مورد حمایت تنسنت قرار دارد.

منبع AUTOBLOG


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 52236TechnoYab QR Code For: یک شرکت چینی ۵ درصد از سهام تسلا را خرید

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *