تکنویاب | اخبار تکنولوژی

iPhone 6 Plus Frozen Snow 780x521 - شکایت تامین‌کنندگان قطعات آیفون از کاهش سود در ماه‌های اخیر
اشتراک

شکایت تامین‌کنندگان قطعات آیفون از کاهش سود در ماه‌های اخیر

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

تقریبا مسلم شده که آیفون ۶s و ۶s Plus فروش چندان خوبی ندارند و این موضوع کم‌کم دارد به معضلی بزرگ تبدیل می‌شود. حالا صدای تامین‌کنندگان قطعات آیفون نیز درآمده و از کاهش سود خود در ماه‌های اخیر شکایت دارند.

فرقی نمی‌کند این مسئله را چطور تحلیل کنید، در هر صورت دو شرکت از بین تامین‌کنندگان قطعات آیفون اعلام کرده‌اند که سود آنها در بازه زمانی مارس ۲۰۱۴ تا امروز به کمترین میزان خود رسیده است. این اتفاق مستقیما از فروش کم و ناامیدکننده آیفون ۶s و ۶s Plus ناشی شده است.

کمپانی تامین‌کننده ماژول دوربین یعنی Largan Precision و کمپانی سازنده بدنه فلزی آیفون یعنی Catcher Technologies دو شرکت مذکورند که از سود پایین خود اظهار نارضایتی کرده‌اند. شرکت Largan در ماه فوریه گذشته ۳۶ درصد کاهش سود و به طور کلی در یک سال گذشته ۲۲ درصد کاهش سود را تجربه کرده است. همچنین شرکت Catcher نیز با ۳۳ درصد کاهش سود در ماه گذشته و ۷ درصد کاهش در یک سال گذشته مواجه بوده است.
البته شایان ذکر است که کاهش فروش آیفون لزوما تنها دلیل این کاهش سود نیست. دلایل دیگری نیز مانند کمتر بودن روزهای کاری به‌دلیل تعطیلات سال نو میلادی در کاهش سود ماه‌های اخیر این کمپانی‌ها دخیل بوده‌اند. در کل قضاوت درباره عرضه و تقاضای آیفون با توجه به کاهش یا افزایش سفارش برای تامین قطعات آن چندان دقیق و حساب‌شده نیست.

با تمام تفاسیر، تیم کوک نیز در صحبت‌هایش احتمال داده بود که رشد فروش آیفون در سه‌ماهه جاری سال برای اولین بار متوقف شود. این در حالی است که خیلی‌ها این صحبت‌ها را تلاش اپل در جهت کاهش انتظار وال استریت از رقم سهام اپل می‌دانند.

iPhone 6 Plus Frozen Snow 780x521 - شکایت تامین‌کنندگان قطعات آیفون از کاهش سود در ماه‌های اخیر


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 534TechnoYab QR Code For: شکایت تامین‌کنندگان قطعات آیفون از کاهش سود در ماه‌های اخیر

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *