154184f0 7b85 4122 83a3 c9bc9a18d0f4 - عادات بد را با آموزش مغز تغییر دهید
اشتراک

عادات بد را با آموزش مغز تغییر دهید

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: کسب و کار

خوب می‌دانیم که تغییر عادات آسان نیست و عادات بد می‌توانند، بر مدیریت زمان، خلاقیت و حتی کنترل و رهبری ما تأثیر بگذارند. گاهی تجربیات تکان‌دهنده مانند به خطر افتادن جان یا از دست دادن چیزی که دوستش داریم، ما را وادار به ترک عادت بد و تمرین عادت خوب می‌کند.

عادات‌ معرف شما و شخصیتتان هستند. اگر با دقت به عملکردتان در زندگی بنگرید، متوجه یک سری عادات می‌شوید که عواقب بدی برایتان دارند و یا بی‌ضرر هستند. به هر حال با شناخت درست آن‌ها و تلاش پیوسته می‌توانید به نتایج باارزشی دست‌ یابید.

c010da82 ecad 4570 9b7b 2505324e2d3b - عادات بد را با آموزش مغز تغییر دهید

چندوظیفگی ممنوع

پژوهشی در سال ۲۰۰۶ نشان داد که انرژی بسیار زیادی در انجام دادن چند وظیفه به‌طور هم‌زمان، صرف می‌شود. تلاش برای انجام دادن دو کار موازی باهم، عملکرد‌تان را در هر دو مسئولیت (بخصوص وقتی هر دو وظیفه پیچیده باشند) بسیار کاهش می‌دهد. به گفته‌ی انجمن روانشناسی آمریکا: «هر بار که شما تغییر وظیفه می‌دهید، زمان زیادی طول می‌کشد تا چرخ‌دنده‌های ذهنی‌تان تطبیق پیدا کند.» پس زمانی که مشغول به کار هستید، کارهای متفرقه مانند شبکه‌های اجتماعی خود را تعطیل کنید تا دچار پریشانی نشوید!

کمال‌گرایی را کنترل کنید

هنگامی که شما مشغول چالش کاری یا زندگی هستید، ناخودآگاه در حالت آماده‌باش قرار دارید و ذهنتان راه حل‌هایی را پیشنهاد می‌دهد، اما اگر این راه حل‌ها کمال‌گرایانه و فراتر از توان فرد باشند، باعث سقوط می‌شوند.

ادوارد برگر و مایکل استاربرد در کتاب پرفروش خود به نام «پنج اصل مؤثر در تفکر» چنین می‌نویسند:

به‌طور متوسط ۹ مرتبه تلاش پیوسته لازم است تا موفقیت حاصل شود. پس اگر در حال تولید یک وسیله‌ی جدید یا مشغول کار هنری هستید، ایده‌های جدیدتان را بدون ترس اجرا و پیاده‌سازی کنید و به دنبال کسب موفقیت در اولین تلاش نباشید.

41e60abc 8ef3 4508 bd66 5920d884e0cd - عادات بد را با آموزش مغز تغییر دهید

یک جا نشستن را ترک کنید

در پایان یک روز شلوغ، خوردن پیتزا هنگام تماشای فیلم بسیار لذت‌بخش است، اما در نظر داشته باشید که بدن به فعالیت ورزشی احتیاج دارد تا عملکردش در بهترین وضعیت حفظ شود. محققان کسب‌و‌کار هاروارد اعلام کرده‌اند: «زمانی که کارمندان به باشگاه ورزشی می‌روند، عملکردشان در محیط کار تغییر می‌کند. مدیریت زمان بهتر، توان کاری بیشتر و تعامل اجتماعی سازنده‌تر در محیط کار، از تأثیرات مثبت ورزش کردن هستند. بعلاوه احساس رضایت بیشتری در پایان روز و در خانه خواهید داشت.»

e80b483e 612f 4ee7 a56b 03ff5dd36f9c - عادات بد را با آموزش مغز تغییر دهید

اپلیکیشن‌ها ابزارهای قدرتمندی هستند که به افراد کمک می‌کنند زندگی‌شان را بهبود دهند. برنامه‌ی «Fabulous» به شما کمک می‌کند مغزتان را آموزش دهید، عادات بد را ترک کنید و شرایط بهتری ایجاد کنید. این برنامه به‌صورت متوالی و روزانه شما را هدایت می‌کند و دسته‌بندی‌های مختلف مثل افزایش انرژی، برنامه‌ریزی غذایی، کنترل وزن و بهبود خواب شبانه دارد. همه‌ی این موارد بدین معنا است که به خودتان کمک کنید و نفع بیشتری از زندگی ببرید.

منبع INC


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 63440 TechnoYab QR Code For: عادات بد را با آموزش مغز تغییر دهید

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *