تکنویاب | اخبار تکنولوژی

1408636335 bigstock  d rendering of an optic fiber 17088053 - فاز نخست پروژه اتصال منازل به فیبر نوری در تهران بهره برداری شد
اشتراک

فاز نخست پروژه اتصال منازل به فیبر نوری در تهران بهره برداری شد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

فاز اول شبکه دسترسی به فیبر نوری در منازل امروز با حضور اسحاق جهانگیری معاول اول رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.

در این مراسم که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور و محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مرکز مخابرات شهید فرد اسدی تهران برگزار شد، شبکه دسترسی فیبر نوری (FTTH) با نام تجاری تانوما در شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز، کرمانشاه و کرج آغاز به کار کرد.

طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در فاز نخست در شهر تهران ۲۴۵ هزار پورت، در شهر اصفهان ۸۵ هزار پورت، در مشهد ۸۰ هزار پورت، در شیراز ۶۱ هزار پورت، در خوزستان ۶۱ هزار پورت، در کرج ۲۸ هزار پورت و در کرمانشاه ۲۰ هزار پورت فیبر نوری آماده واگذاری به متقاضیان است.

اما در خصوص اجرایی شدن این پروژه هم باید بگوییم که سیم های مسی به خاطر کاستی هایی که دارند (از جمله هزینه زیادی اجرا و پیاده سازی آنها در مسافت های طولانی، و همچنین مقاوت اندک در برابر پوسیدگی) قرار است که به تصمیم اغلب شرکت های مخابراتی در دنیا با فیبرهای نوری جایگزین شود.

در حال حاضر بیش از ۱۳۰ میلیون خانه در سراسر جهان از فناوری FTTH بهره‌ می‌برند

فناوری فیبر نوری با پهنای باند بالا و متقارن که سرعت یکسان آپلود و دانلود اطلاعات را برای کاربر فراهم می‌ کند، می‌ تواند بهترین گزینه برای رفع نیازهای ارتباطی دهه‌ های آینده باشد.

لذا طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، شرکت مخابرات ایران امروز اولین مرحله اتصال فیبر نوری به منازل را به بهره برداری رساند.

گفتنی است که در حال حاضر  بیش از ۱۳۰ میلیون خانه در سراسر جهان از فناوریFTTH بهره‌ می‌برند و تعداد مشترکان این سرویس تا پایان سال ۲۰۱۶ در دنیا به ۸۸۴۴ میلیون نفر رسیده است.

از جمله مزایای این تکنولوژی می توان به مشاهده برنامه‌های زنده تلویزیونی با کیفیت HD و FK، بانکداری الکترونیک، خرید آنلاین، آموزش از راه دور و تلفن تصویری به همراه اینترنت فوق سرعت برای دانلود فیلم و نرم‌افزاراشاره کرد که طبق اعلام، قرار است بر روی این شبکه به مردم ارائه شود.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 56255TechnoYab QR Code For: فاز نخست پروژه اتصال منازل به فیبر نوری در تهران بهره برداری شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *