11a262ac baa1 4500 8398 5d411b0b3e6b - فیلم‌های بعدی «جنگ ستارگان» با عناوین قبلی آن بسیار تفاوت خواهند داشت
اشتراک

فیلم‌های بعدی «جنگ ستارگان» با عناوین قبلی آن بسیار تفاوت خواهند داشت

نویسنده: ناصر سورانی تاریخ: دسته بندی: فیلم

پس از آنکه کمپانی دیزنی در سال ۲۰۱۲، حق تولید مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» (Star Wars) را خریداری کرد، مسئولان این کمپانی اعلام کردند که سه‌گانه جدیدی از این فرانچایز را خواهند ساخت. آنها بعداً خاطر نشان کردند که تولید یک مجموعه فیلم سینمایی جانبی را نیز در دستور کار خود قرار خواهند داد. ظاهراً کمپانی دیزنی قصد دارد که تا سال ۲۰۱۹، هر سال یک عنوان جدید از فرانچایز«جنگ ستارگان» را به روی پرده سینماها ببرد. در سال ۲۰۱۹ نیز، قسمت نهم از این حماسه فضایی پرطرفدار بعنوان آخرین قسمت از سه‌گانه جدید «جنگ ستارگان» به نمایش عمومی در خواهد آمد.

سوال بزرگی که در این میان مطرح می‌شود این است که پس از آن چه خواهد شد؟ آیا در ادامه این روند، شاهد تولید سه‌گانه‌ای جدید خواهیم بود و یا اینکه باید منتظر عناوین مستقل دنیای «جنگ ستارگان» باشیم؟ کتلین کندی مدیر استودیوی لوکاس فیلم در مصاحبه با هفته نامه Entertainment به این پرسش پاسخ داده است. او در این باره می‌گوید:

باید صادقانه خدمت شما عرض کنم که ما قطعاً می‌توانیم تولید عناوین مستقل را در اولویت قرار دهیم، اما هنوز این موضوع قطعی نشده است. فعلاً به تمامی گزینه‌ها فکر می‌کنیم.

تیتراژ ابتدایی خاطره انگیزِ مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» یکی از ویژگی‌های اصلی و منحصر بفرد آن به حساب می‌‎آید. سوال دوم این است که آیا این ویژگی انحصاری در اسپین‌آف‌های بعدی این فرانچایز از جمله «روگ وان» (Rogue One)، تکرار خواهد شد؟ کتلین کندی در این رابطه خاطر نشان می‌کند:

ما می‌دانیم که تیتراژ ابتدایی «جنگ ستارگان» مشخصه اصلی فیلم‌های حماسی این فرانچایز می‌باشد. اما هنوز در مورد استفاده از آن در فیلم‌های بعدی تصمیم نگرفته‌ایم. احتمالاً تعداد کمی از المان‌های سنتی «جنگ ستارگان» را در فیلم «روگ وان» مشاهده خواهید کرد.

این اولین بار نیست که استفاده از تیتراژ ابتدایی «جنگ ستارگان» مورد بحث قرار می‌گیرد. کندی در ماه جولای گفته بود که احتمالاً در فیلم «روگ وان» و عناوین مستقل بعدی، تیتراژ ابتدایی خاطره انگیز «جنگ ستارگان» را مشاهده نخواهیم کرد. جالب‌تر اینکه هنوز در مورد استفاده از این تیتراژ در فیلم «روگ وان» تصمیم قطعی گرفته نشده است، حال آنکه این فیلم کمتر از یک ماه دیگر در سینماها اکران خواهد شد.

فیلم مستقل «هن سولو» (Han Solo) اسپین‌آف بعدی «جنگ ستارگان» خواهد بود. این فیلم در سال ۲۰۱۸ به روی پرده سینماها خواهد رفت. پیش از این، خبرهایی نیز در مورد پروژه تولید فیلم «بوبا فت» (Boba Fett) منتشر شده بود.

موسیقی متن فیلم «روگ وان» نیز احتمالاً با قسمت‎‌های قبلی این فرانچایز تفاوت خواهد داشت. ظاهراً جان ویلیامز در تولید موسیقی متن «روگ وان» با استودیوی لوکاس فیلم همکاری نداشته است. در عوض، مایکل جاکینو (آهنگساز برنده جایزه اسکار) این مسئولیت را برعهده داشته است. گزارش هفته نامه Entertainment حاکی از آن است که موسیقی متن خاطره انگیز ویلیامز در برخی از سکانس‌های «روگ وان» به گوش خواهد رسید. این فیلم به کارگردانی گرت ادواردز در تاریخ ۱۶ دسامبر (۲۶ آذر) به نمایش عمومی در خواهد آمد.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 33633 TechnoYab QR Code For: فیلم‌های بعدی «جنگ ستارگان» با عناوین قبلی آن بسیار تفاوت خواهند داشت

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *