تکنویاب | تکنولوژی | قیمت پردازنده های Threadripper شرکت AMD مشخص شد
AMD Ryzen - قیمت پردازنده های Threadripper شرکت AMD مشخص شد
اشتراک

قیمت پردازنده های Threadripper شرکت AMD مشخص شد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

شرکت AMD چند هفته قبل از پردازنده های پرقدرت Threadripper عضو خانواده رایزن رونمایی کرد و امروز جزئیات بیشتری را در مورد آنها منتشر ساخت که قیمت گذاری و زمان عرضه را هم در بر می گیرند.

عرضه سری Threadripper با دو محصول آغاز می شود: اولی پردازنده رایزن ۱۹۲۰X است که ۷۹۹ دلار قیمت دارد. این پردازنده ۱۲ هسته فیزیکی و ۲۴ هسته منطقی دارد و فرکانس کاری آن در حالت پایه به ۳.۵ گیگاهرتز می رسد که به ۴.۰ گیگاهرتز قابل ارتقاء است.

پس از آن با مدل Ryzen Threadripper 1950X روبرو هستیم که قدرت فوق العاده ای را فقط با ۹۹۹ دلار در اختیار شما قرار می دهد. این پردازنده با ۱۶ هسته فیزیکی و ۳۲ هسته منطقی، فرکانس پایه ۳.۴ گیگاهرتزی دارد که می توان آن را تا ۴.۰ گیگاهرتز تقویت کرد. هر دو CPU فوق به راحتی اورکلاک می شوند و با استفاده از تجهیزات خنک کننده مناسب، می توان قدرت به مراتب بیشتری را از آنها استخراج کرد.

در جدول زیر مشخصات کامل پردازنده های سری Threadripper را می بینید:

AmdRyzenSpecs - قیمت پردازنده های Threadripper شرکت AMD مشخص شد

شیوه قیمت گذاری AMD همچون گذشته، بسیار بهتر از کمپانی برتر حوزه کامپیوترهای شخصی یعنی اینتل است و می تواند رقابت در عرصه پی سی های گران قیمت را بسیار جذاب کند. مدل ۱۹۲۰X از AMD با ۱۲ هسته، از نظر قدرت پردازشی تقریباً معادل Core i9-7920X اینتل است، اما ۴۰۰ دلار ارزان تر برایتان تمام می شود.

به طور مشابه، پردازنده ۱۶ هسته ای Core i9-7960X اینتل قیمتی ۱۶۹۹ دلاری دارد، یعنی ۷۰۰ دلار گران تر از پردازنده ۱۹۵۰X شرکت AMD از سری Threadripper با مشخصاتی مشابه است.

البته اگر تعداد هسته های پردازشی و هسته های فیزیکی برایتان اهمیت دارد، باید گفت هنوز اینتل هیولایی به نام Core i9-7980XE را در اختیارتان قرار می دهد و AMD محصول مشابهی ندارد، اما جالب اینجاست که با قیمت ۱۹۹۹ دلاری این پردازنده، می توانید دو عدد چیپ ۱۹۵۰X از AMD بخرید و نتیجه بسیار بهتری را بگیرید.

AMDRyzenThreadripper 1950X - قیمت پردازنده های Threadripper شرکت AMD مشخص شد

طبق گفته AMD چیپ های سری Threadripper به همراه مادربوردهای سازگار با آنها از اوایل آگوست (اواسط مرداد ماه) وارد بازار خواهند شد.

گفتنسیت AMD جزئیاتی را در مورد چیپ های ارزان قیمت سری رایزن ۳ نیز منتشر ساخت که با هدف رقابت در سطح کامپیوترهای اقتصادی و به چالش کشیدن پردازنده های Core i3 اینتل عرضه می شوند.

مدل ۱۳۰۰X از این خانواده که قدرتمندترین آنها به حساب می آید، چهار هسته پردازشی دارد و با فرکانس پایه ۳.۵ گیگاهرتز کار می کند که تا ۳.۷ گیگاهرتز بوست می گردد. قیمت این CPU فقط ۱۲۹ دلار است. مدل دیگری به نام Ryzen 3 1200 هم با فرکانس پایه ۳.۱ گیگاهرتزی و فرکانس تقویت شده ۳.۴ گیگاهرتزی، فقط با قیمت ۱۰۹ دلار در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

سری پردازنده های اقتصادی رایزن ۳ از تاریخ ۲۷ جولای (پنجم مرداد) به بازار می آیند و با توجه به آنلاک بودن فرکانس هسته ها و قابلیت اورکلاک، به گزینه های بسیار بهتری نسبت به میان رده های اینتل در بازار کامپیوترهای شخصی تبدیل می شوند.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 67181TechnoYab QR Code For: قیمت پردازنده های Threadripper شرکت AMD مشخص شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *