تکنویاب | اخبار تکنولوژی

microsoft logo 1 - مایکروسافت به مدیرانی که زنان و اقلیت های جامعه را استخدام کنند پاداش می دهد
اشتراک

مایکروسافت به مدیرانی که زنان و اقلیت های جامعه را استخدام کنند پاداش می دهد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: نوکیا, مایکروسافت

بعد از گذشت یک سال از کاهش آمار مربوط به میزان حضور زنان در نیروی کاری مایکروسافت، این کمپانی ردموندی اعلام کرده به مدیرانی که به استخدام کارکنانی با تنوع جنسیتی بیشتر بپردازند پاداش می دهد. این حرکت از فشارهای مقامات نسبت به استخدام بیشتر زنان و اقلیت ها از سوی کمپانی های بزرگ تکنولوژی ناشی شده است.

گفتنی است وقتی مایکروسافت واحد موبایل نوکیا را کنار گذاشت و صدها نفر از کارکنان خود را اخراج کرد، آمار مربوط به کارکنان مونث از ۲۶.۸ درصد سال گذشته میلادی، به ۲۵.۸ درصد رسید.

حرکت تازه مایکروسافت، تصمیم پیشین اینتل را مجدداً منعکس می کند که طی آگوست سال ۲۰۱۵ میلادی خبر از سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری رو بهبود تنوع جنسیتی در میان نیروی کاری خود داد. مدیرعامل اینتل نیز در آن زمان گفت که مدیران در صورت، پیروی از این هدف، پاداش هایی را دریافت خواهند کرد. تا فوریه ۲۰۱۶، اینتل اهداف ابتدایی خود را پشت سر گذاشت و حالا زنان و اقشار اقلیت جامعه، ۴۳ درصد از نیروی کاری آن را تشکیل داده اند.

باید اشاره کرد که گرچه اینتل ثابت کرده این استراتژی می تواند موثر واقع شود، مایکروسافت با مسئله ای دیگر نیز مواجه است. در واقع دو سال پیش، ساتیا نادلا طی رویداد سالانه Grace Hopper Celebration در پاسخ به سوال خانمی که پرسید زنان چطور می توانند فاصله میان حقوق خود با مردان را کاهش دهند گفت که زنان به جای درخواست پرداخت منصفانه حقوق، باید به دریافت پاداش امیدوار باشند. با این حال، وی بعداً از این پاسخ خود ابراز ندامت کرد.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 32361TechnoYab QR Code For: مایکروسافت به مدیرانی که زنان و اقلیت های جامعه را استخدام کنند پاداش می دهد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *