microsoft - مایکروسافت گفت در سال 2017 خبری از موبایل ویندوزی نیست
اشتراک

مایکروسافت گفت در سال ۲۰۱۷ خبری از موبایل ویندوزی نیست

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: مایکروسافت

مایکروسافت چندی پیش کنفرانس رسمی سالیانه خود به نام WinHEC را در شهر شنژن چین برگزار کرد. در این مراسم، مقامات کمپانی آمریکایی جزئیاتی را در مورد اهداف و خواسته هایشان از شرکا مطرح نمودند.با تکنویاب همراه باشید.

در حوزه کامپیوترهای شخصی، مایکروسافت از شرکت های OEM (تولیدکننده اصلی تجهیزات) و ODM (طراح و تولیدکننده اصلی محصولات) خواست تا محصولاتی جداشدنی، تبدیل پذیر و فوق باریک را بر پایه ویندوز ۱۰ تولید کنند، تا ویژگی های برجسته این سیستم عامل از جمله کورتانا، Windows Hello و Windows Ink را بیش از پیش در دسترس کاربران قرار دهند.

MicrosoftModernPC1 - مایکروسافت گفت در سال 2017 خبری از موبایل ویندوزی نیست

از دیگر انتظارات اهالی ردموند می توان به ساخت PC هایی اشاره کرد که از تجهیزات واقعیت افزوده/ترکیبی پشتیبانی نمایند و نیاز گیمرها و اهالی رسانه را به خوبی برطرف سازند.

مایکروسافت بیش از ۱۴۰ شریک ODM/OEM در شنژن چین دارد و می خواهد با تکیه بر توان بالای آنها به هدف «یک میلیارد کاربر رضایتمند ویندوز» برسد، هرچند هنوز راه زیادی برای دستیابی به این هدف پیش روی خود می بیند.

یکی از روش های همگام ساختن شرکا و جلب اعتماد آنها، پلتفرم یونیورسال ویندوز (UWP) است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد اپلیکیشن، درایور و سرویس های خودشان را در سرتاسر اکوسیستم ویندوز از جمله کامپیوترهای شخصی، تبلت، موبایل، اکس باکس و دیوایس های تعبیه شده به اجرا درآورند.

در سال ۲۰۱۷ مایکروسافت از توسعه دهندگان درخواست کرده تا با برنامه های تبلیغاتی آنها هماهنگ شده و در سه حوزه کلیدی به فعالیت بپردازند: کورتانا، ویندوز هِلو، و ویندوز اینک. طبق اظهارات مقامات کمپانی آمریکایی، کمپین های بازاریابی آنها در بازه هایی مشخص این سه قابلیت را در بر می گیرند.

MicrosoftModernPC2 - مایکروسافت گفت در سال 2017 خبری از موبایل ویندوزی نیست

حال با گذشت چندین هفته از سال ۲۰۱۷، اهالی ردموند راهنمایی دقیق تری برای دیوایس های مورد انتظار خودشان ارائه کرده اند که در پنج دسته زیر جای می گیرند:

  • PCهایی برای ایده پردازان نوین: دستگاه هایی هیبریدی و جداشدنی همراه با قلم استایلوس و پشتیبانی همزمان از قلم و تاچ، همراه با دوربین اصلی و ثانویه که از کورتانا نیز پشتیبانی کنند.
  • تجهیزات جانبی برای همه: لوازمی مانند کیبورد، ماوس، دایال، هدست و گجت های پوشیدنی مختلف که با کورتانا، هِلو و اینک سازگار باشند.
  • کامپیوترهای شخصی برای واقعیت افزوده: PCهای دسکتاپ، هیبریدی، لپ تاپ و قابل حمل که از هدست های مبتنی بر پلتفرم هولوگرافیک ویندوز پشتیبانی کرده و از توان پردازش گرافیکی مناسبی برخوردار باشند.
  • PCهایی برای گیمرها و اصحاب رسانه: کامپیوترهای شخصی که از DX12 و HDR پشتیبانی کنند، و لوازم جانبی سازگار با اکس باکس، تا در نهایت این دو پلتفرم تا جای ممکن به یکدیگر نزدیک گردند.
  • دیوایس های مبتنی بر اینترنت اشیاء: دستگاه هایی بر پایه ویندوز ۱۰ که کاربردهایی همچون تولید هوشمند، خرده فروشی هوشمند و خانه های هوشمند را محقق سازند، و از سرویس ها و محصولات ابری مایکروسافت نیز بهره گیرند.
MicrosoftModernPC3 - مایکروسافت گفت در سال 2017 خبری از موبایل ویندوزی نیست

همان طور که می بینید در این فهرست، نامی از موبایل های مبتنی بر ویندوز ۱۰ به چشم نمی خورد، نکته ای که دو دلیل می تواند داشته باشد: یا مایکروسافت به طور کامل از بازار تلفن همراه بیرون آمده، یا اینکه قصد ندارد تولید اسمارت فون را به شرکای تجاری خود بسپارد و شخصاً عرضه «سرفس فون» را بر عهده گرفته است.

به هر حال در ادامه سال ۲۰۱۷ اطلاعات بیشتری از برنامه های مایکروسافت به دست خواهد آمد، به خصوص اینکه ردموندی ها کنفرانسی اختصاصی را برای بهار سال آینده تدارک دیده اند تا نسل جدید محصولات سخت افزاری اختصاصی خود از جمله سرفس پروی ۵ و سرفس بوک ۲ را معرفی نمایند.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 44187 TechnoYab QR Code For: مایکروسافت گفت در سال ۲۰۱۷ خبری از موبایل ویندوزی نیست

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *