d2357a74 5c40 4ff2 9ab0 d8122c607d00 - سدان مفهومی کلاس A‌ مرسدس بنز رونمایی شد
اشتراک

سدان مفهومی کلاس A‌ مرسدس بنز رونمایی شد

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: خودرو

قرار نیست هر محصول از یک برند اصیل و باعظمت، مورد توجه بازار قرار گیرد. نسل اخیر مرسدس کلاس A با بدنه‌ی هاچبک فروش خوبی تجربه نکرد. از سویی دیگر، همان‌طور که مدتی پیش در تکنویاب اشاره کردیم؛ سدان CLAکه روی پلت‌فرم کلاس A ساخته شد نیز امسال در گروه خودروهای ناامیدکننده از نظر مصرف‌کنندگان آمریکا، قرار گرفت. با معرفیمدل مفهومی سدان A، می‌توان نتیجه گرفت نسل آینده‌ی کلاس AA به‌زودی با طراحی جدید و فناوری‌های مدرن بازخواهد گشت.

5c58db2f b7a3 47d5 8ef5 a06c924e35a0 - سدان مفهومی کلاس A‌ مرسدس بنز رونمایی شد

این خودروی مفهومی در جلو پنجره و چراغ‌های جلو، حالتی اسپرت و انتقام‌جو دارد که تا حد زیادی از مدل مفهومی AMG GTT الهام گرفته است. فناوری به‌ کار گرفته‌شده در چراغ‌ها، حالتی سه‌بعدی به طرح داخل آن می‌دهد که به لطف لایه‌ای فرابنفش حاصل می‌شود. چراغ‌های عقب نیز به نوعی قرینه‌ی چراغ‌های جلو هستند و با زمینه رنگ قرمز، همان طراحی فضایی را القا می‌کنند.

ec88d09c a3a2 4686 94ba 474039ea811a - سدان مفهومی کلاس A‌ مرسدس بنز رونمایی شد

درحالی‌که سبک بدنه‌ی سدان A، در ظاهر مطابق خودروی CLA است؛ مرسدس این مدل را در تولید نهایی، بین سدان کلاس C و خودروی CLA می‌داند، ضمن اینکه توقف تولید CLA را تأیید نمی‌کند. سدان A، حدود ۴.۵۷ متر طول دارد که در مقایسه با CLA نزدیک به ۶ سانتی‌متر بلندتر است. این خودروی مفهومی، ۹ سانتی‌متر نیز پهنای بیشتری دارد و در ارتفاع سقف، ۲.۵ سانتی‌متر بالاتر است.

هرچند زمان دقیق تولید این خودرو مشخص نیست؛ اما ظاهر جذاب آن، هواداران مرسدس بنز را به آینده‌ی خودروهای کامپت و احتمالا خوش‌قیمت از این برند محبوب امیدوار کرده است. سرپرست تیم طراحی مرسدس بنز معتقد است که خودروهایی مثل سدان A، انقلابی در سبک طراحی جدید این برند موسوم به خلوص احساسی (Sensual Purity) و فلسفه‌ی آن هستند. گوردون واگنر می‌گوید:

مدل مفهومی سدان A، نشان می‌دهد که دوره‌ی خطوط تیز و شکسته در طراحی خودرو به پایان رسیده است و با تناسبی کم‌نظیر و حالتی احساسی در بدنه، حجم خطوط کاهش یافته‌اند. این خودرو گامی تازه در فلسفه‌ی «خلوص احساسی» است و می‌تواند آغازگر عصر جدیدی در طراحی خودرو باشد.

bee520eb e4ef 418e ad43 6d29b0c964c5 - سدان مفهومی کلاس A‌ مرسدس بنز رونمایی شد

در نمایشگاه شانگهای، به جزئیات فنی این خودرو اشاره‌ای نشده است؛ اما احتمال دارد نسل جدید پیشرانه‌های ۴ سیلندر توربوشارژ مرسدس بنز با قدرتی نزدیک به ۳۵۵ اسب بخار روی آن قرار داده شود. از سویی دیگر، ممکن است این خودرو در اختیار برند AMG قرار گیرد و صرفا با آپشن‌های بالا و قیمتی بیش از ۴۰ هزار دلار عرضه شود. پلت‌فرم کلاس AA به نام MFA پیش از این به صورت هاچبک و کراس‌اوور در مجموعه‌ی AMG تولید شد که به ترتیب، A45 و GLA455 نام داشت. امروزه آئودی A3 در دوتیپ هاچبک و سدان، مهم‌ترین رقیب مرسدس بنز در کلاس A محسوب می‌شود.

منبع MOTORTREND


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 55655 TechnoYab QR Code For: سدان مفهومی کلاس A‌ مرسدس بنز رونمایی شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *