تکنویاب | اخبار تکنولوژی

123 w600 - مرورگر گوگل کروم برای iOS متن باز شد
اشتراک

مرورگر گوگل کروم برای iOS متن باز شد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: گوگل

پروژه Chromium گوگل به توسعه دهندگان اجازه می دهد که به کدهای متن باز مرورگر کروم دسترسی داشته باشند، آن ها را آزمایش کرده یا تغییر بدهند. اما تا امروز نسخه iOS مرورگر شامل این برنامه نمی شد.با تکنویاب همراه باشید.

مطابق تصمیم جدید گوگل، از امروز کدهای منبع مرورگر کروم در iOS هم به صورت متن باز به عموم توسعه دهندگان ارائه خواهد شد. علت این که تا کنون کدهای این نسخه در پروژه Chromium ارائه نمی شد سختی اجرای مرورگر کروم روی دیوایس های اپل بوده است.

کلیه مرورگرهای iOS بر اساس WebKit کدنویسی شده اند. بنابراین گوگل برای گنجاندن کروم iOS در برنامه Chromium ضمن پشتیبانی از WebKit به Blink هم احتیاج داشت، یک موتور رندرینگ اختصاصی که آن را برای اجرا شدن مرورگر در پلتفرم های متفرقه طراحی کرده است.

با این تغییر و متن باز شدن کروم در iOS مطمئنا پیشبرد پروژه Chromium سرعت بیشتری به خود خواهد گرفت و این امکان را فراهم خواهد کرد تا کاربران بیشتری بتوانند در کشف باگ ها و آسیب پذیری های این مرورگر به گوگل کمک کنند.

همچنین باید انتظار عرضه مرورگرهای شخص ثالث جدیدی را هم در پلتفرم iOS داشته باشیم. کدهای متن باز کروم را می توانید از این لینک مشاهده نمایید.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 43602TechnoYab QR Code For: مرورگر گوگل کروم برای iOS متن باز شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *