110 620x328 - مقایسه خودروهای 50 میلیونی در بازار ایران
اشتراک

مقایسه خودروهای ۵۰ میلیونی در بازار ایران

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: خودرو

در بازار ایران خودروهای ۵۰ میلیونی زیادی به فروش می‌رسند و این رده قیمتی از تنوع خوبی برخوردار است. در این مطلب گزینه‌های موجود در این رده را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد.

خودروهای سواری زیادی از دنده‌ای گرفته تا اتوماتیک و چینی یا فرانسوی در رده قیمتی ۵۰ میلیون تومان حضور دارند و تنوع نسبتا خوبی را در این بخش ایجاد کرده‌اند. در این مطلب قصد داریم خودروهای تندر ۹۰ پلاس، رنو ساندرو دنده اتوماتیک، دانگ فنگ اچ ۳۰ کراس، هاوال ام ۴، جک جی ۵ و بایک سابرینا را مقایسه کنیم که همگی بین ۵۰ تا ۵۳ میلیون تومان قیمت دارند.

دانگ فنگ اج ۳۰ کراس (Dongfeng H30 Cross) اولین گزینه در میان خودروهای ۵۰ میلیونی است که آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم. این خودرو توسط ایران خودرو با موتور پژو ۲۰۶ تیپ ۵ عرضه می‌شود و مشتریان زیادی را به خود جذب می‌کند. متاسفانه اچ ۳۰ کراس ظاهر معمولی داشته و مشکلات پژوهای اتوماتیک را با خود به همراه دارد؛ بنابراین انتظار یک خودروی کم‌استهلاک را از آن نداشته باشید.

دانگ فنگ اچ 30 کراس 620x406 - مقایسه خودروهای 50 میلیونی در بازار ایراندانگ فنگ H30 کراس

هاوال ام ۴ (Haval M4) دیگر خودروی ۵۰ میلیونی است که تقریبا مانند همه خودروهای عرضه شده توسط دیارخودرو با شکست مواجه شده است. گریت وال، یکی از بهترین برندهای خودروسازی در چین است و هاوال نیز خودرویی باکیفیت در کلاس کراس اوورهای کوچک محسوب می‌شود اما با این حال نتوانست انتظارها را در بازار ایران برآورده کند. یکی از اصلی‌ترین مشکلات هاوال M4 نبود خدمات پس از فروش و همچنین افت قیمت شدید خودرو است.

هاوال ام 4 620x364 - مقایسه خودروهای 50 میلیونی در بازار ایرانهاوال M4

در سوی دیگر تندر ۹۰ پلاس خودرویی باکیفیت است که نسخه جدید آن با تغییرات ظاهری و امکانات بیشتری همراه شده است. این خودرو با گیربکس اتوماتیک و قیمت حدود ۵۳ میلیون تومان عرضه می‌شود و انتخاب مناسبی برای خانواده‌ها به شمار می‌رود. بایک سابرینا، دیگر خودروی شکست‌خورده بازار ایران است که بر روی پلتفرم بنز کلاس B ساخته شده و توسط دیارخودرو در بازار کشورمان عرضه می‌شود. این خودروی ۵۱ میلیونی، خدمات پس از فروش بسیار ضعیفی دارد و به همین دلیل با استقبال خوبی از سوی مشتریان مواجه نشد.

تندر 90 پلاس 620x465 - مقایسه خودروهای 50 میلیونی در بازار ایرانتندر ۹۰ پلاس

رنو ساندرو یکی دیگر از خودروهای ۵۰ میلیونی باکیفیت بازار ایران است و توانسته جایگاه خوبی را در میان مشتریان پیدا کند. هاچ بک ساندرو اتومات با قیمت ۵۳۳ میلیون تومان در ایران به فروش می‌رسد و از بهترین‌های حال حاضر بازار در این رده قیمتی به شمار می‌رود.  جک جی ۵ دنده‌ای (JAC J5) هم تنها خودروی غیر اتوماتیک این گروه است که با قیمت حدود ۵۴ میلیون تومانی در بازار فروخته می‌شود. این خودروی چینی که توسط کرمان موتور عرضه شده دارای کیفیت خوب و خدمات پس از فروش مناسب است اما مدل اتومات آن با استقبال بیشتری روبرو شده است.

بایک سابرینا 620x375 - مقایسه خودروهای 50 میلیونی در بازار ایرانبایک سابرینا

در پایان می‌توان این شش خودرو را در سه دسته صندوق‌دار، هاچ بک و کراس اوور تقسیم کرد. جک جی ۵ یک خودروی دنده‌ای و صندوق دار است که فضای مناسبی برای خانواده‌های پرجمعیت دارد. متاسفانه موتور ۱.۵ لیتری این خودرو خیلی قوی نیست و در شیب‌های تند موفق عمل نمی‌کند. تندر ۹۰ پلاس هم برای خانواده‌ها مناسب بوده و با گیربکس اتوماتیک، خدمات پس از فروش مناسبی را ارائه می‌دهد.

رنو ساندرو 620x310 - مقایسه خودروهای 50 میلیونی در بازار ایرانرنو ساندرو

سابرینا و ساندرو نیز دو خودرویی هستند که در کلاس هاچ بک‌ها قرار می‌گیرند و ساندرو با اختلاف، خودروی موفق‌تری نسبت به بایک سابرینا است. سابرینا به دلیل خدمات پس از فروش ضعیف اصلا گزینه اقتصادی نیست و ساندرو را می‌توان گزینه بهتر و اقتصادی‌تری دانست.

جک جی 5 620x415 - مقایسه خودروهای 50 میلیونی در بازار ایرانجک J5

در میان خودروهای کراس اوور هم دانگ فنگ H30 کراس، گزینه منطقی‌تری نسبت به هاوال ام ۴ محسوب می‌شود. این خودرو توسط ایران خودرو به بازار عرضه شده و طبیعتا خدمات پس از فروش بسیار بهتر و گسترده‌تری دارد. هاوال هم با وجود قابلیت‌های فراوان و کیفیت بالا، به دلیل خدمات پس از فروش نامناسب و بازار دسته دوم ضعیف‌تر، انتخاب منطقی به شمار نمی‌رود. در پایان، مشخصات این خودروهای ۵۰ میلیونی را مقایسه خواهیم کرد.

مقایسه مشخصات خودروهای ۵۰ میلیونی بازار ایران

  هاوال M4 دانگ فنگ H30 کراس رنو ساندرو اتومات بایک سابرینا تندر ۹۰ پلاس جک جی ۵ دنده‌ای
حجم موتور ۱.۵ لیتر ۱.۶ لیتر ۱.۶ لیتر ۱.۵ لیتر ۱.۶ لیتر ۱.۵ لیتر
قدرت موتور ۱۰۳ اسب بخار ۱۱۵ اسب بخار ۱۰۵ اسب بخار ۱۱۳ اسب بخار ۱۰۵ اسب بخار ۱۱۱ اسب بخار
گشتاور ۱۳۸ نیوتن متر ۱۴۲ نیوتن متر ۱۴۰ نیوتن متر ۱۴۳ نیوتن متر ۱۴۰ نیوتن متر ۱۴۶ نیوتن متر
وزن ۱۱۰۶ کیلوگرم ۱۲۵۴ کیلوگرم ۱۱۴۶ کیلوگرم ۱۱۳۵ کیلوگرم ۱۱۱۵ کیلوگرم ۱۳۱۵ کیلوگرم
مصرف سوخت ترکیبی ۷.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر ۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر ۸.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر ۶.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر ۶.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر ۶.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر
حدود قیمت در بازار ۵۰ میلیون تومان ۵۰ میلیون تومان ۵۲ میلیون تومان ۵۱ میلیون تومان ۵۱ میلیون تومان ۵۳ میلیون تومان


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 62649 TechnoYab QR Code For: مقایسه خودروهای ۵۰ میلیونی در بازار ایران

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *