47 620x328 - مهم‌ترین اتفاقات ترافیکی نوروز 96
اشتراک

مهم‌ترین اتفاقات ترافیکی نوروز ۹۶

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: اخبار

سردار تقی مهری، رئیس پلیس راهور ناجا در پایان تعطیلات عید به بیان مهم‌ترین اتفاقات ترافیکی نوروز ۹۶ پرداخت. وی از کاهش ۱۲ درصدی کشته‌شدگان و کاهش ۷ درصدی مجروحان حوادث رانندگی در این ایام خبر داد و اضافه کرد که رعایت قوانین و مقررات رانندگی توسط رانندگان در نوروز امسال نسبت به سال‌های گذشته افزایش داشته است.

سردار تقی مهری، رئیس پلیس راهور ناجا عنوان کرد که نقش خانواده‌ها در داخل خودروها و نظارت بر عملکرد راننده و همین‌طور فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها از جمله عواملی بودند که در کاهش تلفات و حوادث رانندگی و افزایش رعایت قوانین از سوی رانندگان تاثیرگذار بوده است که امیدواریم این روند در طول سال نیز ادامه داشته باشد.

119 620x369 - مهم‌ترین اتفاقات ترافیکی نوروز 96

مهم‌ترین اتفاقات ترافیکی نوروز ۹۶

اولین تصادف سال

اولین تصادف سال ۹۶ در حوالی ساعت ۱۷ نخستین روز سال نو در کیلومتر ۱۰۳ محور یزد – کرمان اتفاق افتاد. در این حادثه، یک دستگاه خودروی تیبا واژگون شد که متاسفانه بر اثر آن یک تن کشته و دو تن مجروح شدند. علت این حادثه، ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه اعلام شده است.

بدترین روز تصادفات در طرح نوروزی

روز ۲۶ اسفند ۹۵، بدترین روز طرح نوروز ۹۶از لحاظ کشته‌های تصادفات بوده است. تنها در همین یک روز، ۲۹ تن از هموطنانمان در سوانح رانندگی جان خود را از دست دادند. روز سیزدهم فروردین ۹۶ نیز کمترین تلفات را به خود اختصاص داد و در این روز به عنوان آخرین روز تعطیلات، ۷ تن در تصادفات کشته شدند.

استان‌های پرتلفات

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور ناجا، آماری را از استان‌های دارای بیشترین تلفات و تصادفات منجر به فوت در نوروز ۹۶ اعلام کرد. بر این اساس، استان فارس با ۳۳ کشته، کرمان با ۳۱ کشته، سیستان و بلوچستان و آذربایجان شرقی هر کدام با ۳۰ کشته و اصفهان با ۲۷ کشته، پرتلفات‌ترین استان‌های کشور در ایام نوروز امسال بودند.

مهم‌ترین علل تصادفات در نوروز ۹۶

رئیس پلیس راهور ناجا، عدم توجه به جلو، خستگی و خواب‌آلودگی را از مهم‌ترین علل تصادفات در نوروز ۹۶ دانست. به گفته‌ی سردار مهری، ۷۲ درصد تصادفات نوروزی به خودروهای سواری، ۱۲ درصد به خودروهای وانت بار، ۸ درصد به موتورسیکلت‌ها، ۶ درصد به کامیون و ۱.۷ درصد به مسافربرهای عمومی اختصاص داشته است. همچنین ۴۱ درصد علل تصادفات امسال مربوط به عدم توجه به جلو و خستگی و خواب‌آلودگی بوده و ۲۳ درصد به خاطر سرعت غیر مجاز و ۲۱ درصد به دلیل سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ بوده است.

تصادفات واژگونی

سردار تقی مهری اعلام کرد که ۳۹ درصد تصادفات در نوروز ۹۶ از نوع واژگونی خودرو بوده و علت بیشتر این نوع تصادفات، لغزندگی معابر، خستگی و خواب آلودگی راننده یا سرعت غیرمجاز بوده است.

119 620x369 - مهم‌ترین اتفاقات ترافیکی نوروز 96 57 620x413 - مهم‌ترین اتفاقات ترافیکی نوروز 96

رکورد سرعت در نوروز

بالاترین سرعت ثبت شده در نوروز امسال به یکدستگاه خودروی سواری بی ام و تعلق داشته که در حوالی ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه در اتوبان تهران – قم با سرعت ۱۹۷ کیلومتر در ساعت در حال حرکت بوده است.

جوان‌ترین و مسن‌ترین راننده متخلف

رئیس پلیس راهور ناجا به کمترین و بیشترین سن رانندگان متخلف در حوادث رانندگی نوروزی نیز اشاره کرد. جوان‌ترین راننده متخلف، فردی ۱۹ ساله با خودروی وانت پیکان در فومنات گیلان بوده و مسن‌ترین آن‌ها نیز فردی ۷۹ ساله با خودروی پیکان در محور اندیمشک – خرم‌آباد استان خوزستان بود.

دردناک‌ترین تصادف نوروز ۹۶

دردناک‌ترین تصادف نوروز ۹۶ در کیلومتر ۴۰ محور مرند – تبریز حوالی ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح اتفاق افتاد. در این حادثه یک دستگاه اتوبوس «مان» با یک دستگاه مینی بوس «فورد» تصادف کرد که در این حادثه ۶ تن کشته و ۷ تن مجروح شدند. علت این حادثه تلخ، خستگی و خواب‌آلودگی راننده اتوبوس عنوان شده است.

پراید و پژو، همچنان رکورددار بیشترین تصادفات هستند

به گفته سردار تقی مهری و طبق آمار ارائه شده، بیشترین تصادفات ثبت شده در نوروز ۹۶، باز هم متعلق به خودروهای پراید و پژو بوده که البته یکی از دلایل این امر، فراوانی این دو خودرو در جاده‌های کشورمان است.

مهم‌ترین برنامه‌های پلیس راهور کشور در سال ۹۶

سردار مهری، رئیس پلیس راهور ناجا در پایان به مهم‌ترین برنامه‌های پلیس راهور در سال ۹۶ اشاره کرد:

استفاده بیشتر از فناوری‌های نوین مانند تقویت سامانه سپهتن و افزایش دوربین‌های کنترل تخلفات و همچنین افزایش آموزش‌های همگانی در راستای ارتقای فرهنگ ترافیک بین کاربران ترافیکی با کمک تمام رسانه‌ها در کنار آموزش کاربران وسایل نقلیه عمومی، دانش آموزان و فرهنگ یاران از مهم‌ترین برنامه‌های پلیس راهور ناجا در سال جدید خواهد بود.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 52913 TechnoYab QR Code For: مهم‌ترین اتفاقات ترافیکی نوروز ۹۶

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *