تکنویاب | اخبار تکنولوژی

3cb254d8 1959 4ae7 aed3 c4af96faf3c6 - مکان‌هایی که کسی اجازه ورود به آن‌ها را ندارد
اشتراک

مکان‌هایی که کسی اجازه ورود به آن‌ها را ندارد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: کسب و کار

تقریبا در دنیای آزادی زندگی می‌کنیم اما هنوز مکان‌هایی وجود دارد که برای عامه مردم غیرقابل دسترسی هستند. دفعه بعد که بخواهید از این مکان‌ها دیدن کنید ممکن است که از طرف دولت بررسی شوید یا حداقل از چند بازرسی امنیتی عبور کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با این مکان‌ها آشنا شوید.

۱. گاوصندق کوکاکولا

ddafdeed 08a6 4742 8840 e0fbd93c0907 - مکان‌هایی که کسی اجازه ورود به آن‌ها را ندارد

کوکاکولا در ۱۲۰ سال گذشته در نوع خود اولین بوده است. دستورالعمل این نوشیدنی محبوب در یک گاوصندق در آتلانتا نگهداری می‌شود. توریست‌ها اجازه دارند از ساختمان دیدن کنند اما نمی‌توانند مستقیما به دستورالعمل دسترسی داشته باشند. اگر کسی سعی داشته باشد ممکن است حتی کشته شود.

خب شاید هم نه اما قطعا توسط نگهبانان دستگیر می‌شود. اگر به زودی قرار است که از منطقه آتلانتا دیدن کنید یک بلیت بخرید و لذت ببرید. آن‌ها یک سینمای ۴ بعدی فوق‌العاده با صندلی‌های متحرک و یک خرس سفید ۷ فوتی کوکاکولایی دارند که با محبت شما را در آغوش می‌گیرد!

شما آزاد هستید تا بیش از ۱۰۰ نوع نوشیدنی که کوکاکولا به شما پیشنهاد می‌دهد را تست کنید. اما روی اینکه به شما آموزش دهند چگونه آن‌ها را درست کنید حساب نکنید. این دستورالعمل برای همیشه مهر و موم است.

۲. منطقه ۵۱

9e2aa357 6514 4de5 8987 f87492661a88 - مکان‌هایی که کسی اجازه ورود به آن‌ها را ندارد

تاسیسات نظامی معروف در صحرای نوادا (Nevada) تاریخ غنی و پر رمز و رازی دارد. موشک‌ها، هواپیما‌ها و اسلحه‌های زیادی در این منقطه بروزرسانی و امتحان شده است. در دهه ۱۹۵۰ اصولا برای تست جنگی هواپیمای Lockheed U-2 استفاده می‌شد.

حضور آدم‌های فضایی در منطقه ۵۱، با اینکه یک توهم سرگرم کننده است اما هنوز هیچ مدرکی وجود ندارد که این قضیه را ثابت کند. هر سال تعدادی از ساکنین ادعا می‌کنند که فعالیت‌های ماورالطبیعه در این مکان رخ می‌دهد که همیشه با استدلال به اینکه یک سوتفاهم بوده یا یک شوخی، بدون اثبات باقی می‌ماند.

جدا از فضایی‌ها، محیط راز و رمز گونه‌ی اطراف این بیابان بی آب و علف به جذابیت این منطقه افزوده است. از زمانی که رییس جمهور آمریکا، آیزن هاور، این منطقه را برای بررسی انرژی اتمی انتخاب کرد تئوری توطئه شروع شد. این قضیه مانند این است پشتتان بخارد ولی دستتان به آن نرسد. با این حال شما میدانید که وجود دارد، فقط نمی‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

۳. کلیسای تابوت عهد در اتیوپی

f5619b67 0bfe 4fc2 bb59 7c6901edc95b - مکان‌هایی که کسی اجازه ورود به آن‌ها را ندارد

تابوت عهد یا صندوق عهد، صندوقی است که حاوی دو لوح سنگی است که ده فرمان خدا به موسی روی آن نوشته شده است. هر اثری که بر اساس کتاب مقدس ساخته شود تحت مراقب شدید قرار می‌گیرد. کلیسای ارتدکس اتیوپیایی ادعا می‌کند که این گنجینه در مکانی محصور در نزدیکی کلیسای Our Lady Mary of Zion قرار گرفته است.

این باور وجود دارد که این کلیسا حاوی یک صندوق چوبی است که با طلا پوشیده شده و حاوی دو لوح سنگی است که ده فرمان خداوند به موسی روی آن قرار دارد است. باور دیگری که وجود دارد این است که تابوت عهد اصلی به وسیله امدادهای الهی به اتیوپی منتقل شده است. اسناد منتشر شده اخیر ادعا می‌کنند که این تابوت قبل از اینکه به وسیله رود نیل به اتیوپی فرستاده شود سال‌های زیادی در مصر بوده است. در سال ۲۰۰۹، کشیش ارشد کلیسای اورتدکس اتیوپی گفت که پرده‌برداری از این تابوت را اعلام می‌کند. روز بعد او نظر خود را در حالی که همچنان وجود تابوت را ادعا می‌کرد، عوض کرد.

۴. موزه ملی مطالعات امنیتی جیانگسو

59ca5f02 ab0b 4ce9 806a a29944f33ba2 - مکان‌هایی که کسی اجازه ورود به آن‌ها را ندارد

اگر شما از افراد علاقه‌مند به بازدید از موزه‌ها هستید، برای وارد شدن به این موزه باید شهروند چین باشید. این موزه شامل اسناد محرمانه و تجهیزات جاسوسی چینی است.

اگر به فکر این هستید که با دوربین وارد این موزه شوید باید بدانید که عکاسی در داخل ساختمان ممنوع است. ظاهرا چینی‌ها از سال ۱۹۲۷ اسناد حساسی را در این مکان قرار داده‌اند.

۵. مرکز داده‌های گوگل

cbfcb7af ae21 411d b620 9f1d5d769381 - مکان‌هایی که کسی اجازه ورود به آن‌ها را ندارد

مرکز داده‌های گوگل دارای اتاق‌هایی است که شامل تریلیون‌ها بایت از اطلاعات می‌شود. همان‌طور که واضح است گوگل از دسترسی عموم به این پایگاه‌ها جلوگیری می‌کند. تنها خبره‌های آی تی قادر به دسترسی، آن هم به صورت محدود، به این مکان را دارند.

از طریق گوگل مپ می‌توان به صورت محدود از فضای داخلی این مرکز دیدن کرد. در حالی که نمی‌توانید زیاد زوم کنید، می‌توانید عظیم بودن این پایگاه را درک کنید. این گونه برنامه‌ریزی شده که فقط بالا بودن حجم اطلاعات در این پایگاه دیده شود.

۶. خزانه‌داری بانک انگلیس

7806db55 9469 4978 bf8d 0dcac4f6c36a - مکان‌هایی که کسی اجازه ورود به آن‌ها را ندارد

خزانه‌داری بانک انگلیس حاوی مقدار غیرقابل توصیفی از دارایی‌ها است. از آن جایی که این خزانه شامل شمش‌های طلای بسیاری است، مسلما دومین بانک مرکزی قدیمی جهان اجازه بازدید از این مکان را به کسی نمی‌دهد.

مساحت کف این خزانه عظیم به اندازه مساحت سومین برج بلند لندن یعنی برج ۴۲ است. کلیدی که برای باز کردن این خزانه استفاده می‌شود یک کلید بزرگ ۹۰ سانتی‌متری است. طلای ذخیره شده در این خزانه حدود ۱۵۶ بیلیون پوند برآورد شده است که همین موضوع باعث شده تا یکی از بزرگ‌ترین ذخایر طلای جهان محسوب شود.

۷. غار لاسکو (Lascaux)

d50449de 2ddf 4531 acbd 8e721b676a30 - مکان‌هایی که کسی اجازه ورود به آن‌ها را ندارد

این غار در جنوب فرانسه، بیش از ۱۷۵۰۰ سال، یعنی از دوره پارینه سنگی، قدمت دارد. ساکنان این غارها سبک‌ زندگیشان و دیگر موجودات اطرافشان را روی دیواره‌های غار نقاشی کرده‌اند.

این غار شامل حدود ۲۰۰۰ نقاشی است که به سه دسته حیوانات، انسان‌ها و علامت‌های مفهومی تقسیم می‌شوند. بازدید از این غار بعد از جنگ جهانی دوم برای عموم آزاد شد اما به سرعت غار به سمت خراب شدن و کثیف شدن پیش رفت. در سال ۱۹۶۷ این غار برای در امان ماندن از آسیب بسته شد.

۸. مترو ۲ مسکو

a36e994a eb2f 4d4c a76f 57c4c93b6824 - مکان‌هایی که کسی اجازه ورود به آن‌ها را ندارد

دولت روسیه هرگز وجود این سیستم مترو زیرزمینی را نه رد و نه تایید کرده است. این سیستم در زمان جوزف استالین ساخته شد و موازی سیستم حال حاضر خط مترو مسکو است.

شایعه است که مترو ۲ که به کد D-6 توسط سازمان اطلاعاتی شوروی سابق معروف بود، کرملین، مرکز سرویس امنیتی فدرال، فرودگاه دولتی و یک شهر زیر زمینی به اسم رامنکی (Ramenki) را به هم متصل می‌کند. در سال ۱۹۹۴ یک تیم کاوشگری به نام کاوشگران جهان زیرزمینی اعلام کردند که ورودی این مترو را کشف کرده‌اند. در نهایت پس از ده سال ولامیدر شفجنکو، مشاور ارشد جماهیر شوروی وجود این خط مترو را تایید کرد

۹. تپه RAF MENWITH

b3afbb31 96e2 41e0 a6fd 9e8a8c076e6f - مکان‌هایی که کسی اجازه ورود به آن‌ها را ندارد

این تشکیلات در شمال یورک‌شایر انگلیس حاوی اطلاعات نظامی و ارتباطی برای امریکا و انگلیس است. متاسفانه شما اجازه ورود به این مکان را ندارید.

ایستگاه Menwith در سال ۱۹۵۴ به مساحت بیش از ۲۰۰ هکتار تاسیس شد و به آمریکا اجاره داده شد. سازمان امنیتی ارتش آمریکا یک سیستم مخابراتی قوی در این منطقه بنا کرد که قادر بود ارتباطات جماهیر شوروی را دریافت کند.

۱۰. پایگاه زیرزمینی Dulce

917a60ce 8c0c 4063 94b9 4198ea2f0abf - مکان‌هایی که کسی اجازه ورود به آن‌ها را ندارد

شایعه است که این پایگاه در نیومکزیکو خانه‌ی فضایی‌ها است. این تشکیلات زیرزمینی در زیر Archuleta Mesa در دولسه (Dulce) نیومیکزیکو قرار دارد.

ظاهرا این یک تشکیلات مشترک بین انسان‌ها و فضایی‌ها است. این قضیه در سال ۱۹۷۹ زمانی که پاول بنویتز (Paul Bennewitz) تاجر آلبوکرکیایی ادعا داشت که ارتباطات الکتریکی فضایی‌ها را قطع کرده شروع شد.

۱۱. PINE GAP

25129b14 cb85 4bad 95e4 5eb2b90da84b - مکان‌هایی که کسی اجازه ورود به آن‌ها را ندارد

این تشکلیات سری در مرکز استرالیا قرار دارد و دارای مجموعه‌ای از ابرکامپیوتر‌ها با حدود ‍۱۰۰۰ نفر کارمند است. این مرکز برای مکان‌یابی امواج رادیویی نیم‌کره شرقی بنا شده.

این مجموعه بعد از این که ۴۰۰ خانوار آمریکایی به این منطقه آمدند در سال ۱۹۷۰ شروع به کار کرد. تا سال ۱۹۹۹ تعداد آنتن‌ها از ۲ به ۱۸ رسید. این پایگاه مخصوصا برای کنترل زمینی ماهواره‌هایی که اطلاعات نظامی را دریافت می‌کنند است.

۱۲. میجغوری (Mezghorye)، روسیه

80373877 520a 435f b728 e514ed04cc57 - مکان‌هایی که کسی اجازه ورود به آن‌ها را ندارد

شما در حال تماشای منطقه‌ی نگه‌داری بمب‌های اتمی روسیه هستید که شامل موشک‌های بالستیک است. نیازی به گفتن نیست که اگر یک زلزله در این مکان اتفاق بیفتد سرنوشت زمین چه خواهد بود!

طبق گزارش‌ها موشک‌های بالستیک که قابلیت فعال شدن اتوماتیک نیز دارند در این مکان قرار دارد. این شهر از نظر تکنیکی بسته است که کمی ترسناک به نظر می‌آید.

این شهر در جنوب رشته‌ کوه‌های اورال (Ural) است و گفته می‌شود که در اطرافش سنسور‌های تشخیص حمله اتمی قرار دارد.

۱۳. اتاق ۳۹

bf848269 1d37 4d64 9f4b d746f8972aab - مکان‌هایی که کسی اجازه ورود به آن‌ها را ندارد

شاید این اسم شما را به یاد فیلم‌های ترسناک بیاندازد اما اتاق ۳۹ فقط نام یک تشکیلات سری در کره شمالی است. این تشکیلات دارای ده‌ها حساب مختلف در بانک‌های چین و سوئیس است.

اتاق ۳۹ در اواخر دهه ۱۹۷۰ توسط کیم ایل سون بنا شد اما ریشه این نام مشخص نیست که از کجا آمده است. برخی کارشناسان معتقدند که اتاق ۳۸ با اتاق ۳۹ ادقام شده است اما در سال ۲۰۱۰ دوباره هردو به دلیل برخی مشکلات با ارز‌های خارجی به صورت مستقل فعالیت کردند.

۱۴. بایگانی سری واتیکان

f239e2ed 8798 45bb 8564 9351b731de8b - مکان‌هایی که کسی اجازه ورود به آن‌ها را ندارد

این بایگانی در مرکز شهر واتیکان قرار دارد و حاوی اسناد مختفلی مانند اسناد دولتی، حساب‌های پاپ، و مکاتبات پاپ است. شاید برخی افراد پژوهشگر بتوانند به این مکان اجازه ورود پیدا کنند اما باید دلیل محکمی داشته باشند.

این مکان بیشتر خصوصی است تا اینکه مخفی باشد. به همین دلیل باز هم شانسی برای وارد شدن به این مکان وجود دارد. در این مکان نزدیک به ۸۵ کیلومتر قفسه که حاوی ۳۵۰۰۰ سند است وجود دارد.

۱۵. جزیره مار

4c1ebccb a708 4714 bc26 cf791be59792 - مکان‌هایی که کسی اجازه ورود به آن‌ها را ندارد

این جزیره‌ی غیر قابل بازدید و بدون ساحل، در برزیل قرار دارد. شاید این جزیره به نظر کوچک بیاید اما دارای تعداد زیادی از مار‌های سمی و وحشتناک است. به دلیل اینکه این مار‌ها بسیار خطرناک هستند ورود به این جزیره ممنوع است.

زیبایی‌های گوناگونی‌ در این منطقه وجود دارد. از آن جایی که در این منطقه مارهای زیادی وجود دارد تحقیق‌ها نشان می‌دهد که حدودا در هر متر مربع یک مار وجود دارد.

۱۶. باشگاه وایت

0f0cc88c 1dbf 4fe5 b400 9b3a33f16427 - مکان‌هایی که کسی اجازه ورود به آن‌ها را ندارد

باشگاه وایت یا باشگاه اشراف زاده‌ها معروف‌ترین و تاریخی‌ترین باشگاه اشرافی در انگلیس است که در سال ۱۶۹۳ به وجود آمد. این باشگاه فقط مخصوص مردان بوده و عضو جدید باید شخصا توسط یکی از اعضا دعوت و توسط دو عضو دیگر تایید می‌شد. مسلما استثنا‌هایی هم وجود دارد، مثلا اگر نام شما شاهزاده هری باشد دیگر محدودیتی وجود ندارد.

این باشگاه در اصل در سال ۱۶۹۳ در میفیر (mayfair) قرار داشت. همچنین باشگاه وایت در قرن ۱۸ به یک قمارخانه تبدیل شد که متناوبا باشگاه قمارباز‌های وایت نیز نامیده می‌شد. این مجموعه شامل یک اتاق غذاخوری و اتاق بیلیارد خصوصی به همراه یک منو از غذاهای خوش‌مزه و فوق‌العاده مانند ماهی آزاد، کبک و چیز‌های دیگر است.

۱۷. جنگل بوهمی (Bohemi)

efadad84 f205 42cc bdf0 ac6505880480 - مکان‌هایی که کسی اجازه ورود به آن‌ها را ندارد

این جنگل که در سرزمین‌های مونته ریو در کالیفرنیا قرار دارد نزدیک به ۱۲۰۰ هکتار است و دو هفته میزبان اردوگاهی از مهمترین مردان دنیا است. در میان این افراد هنرمندان، موسیقی‌دان‌ها و تجار نیز وجود دارد. تمامی اعضا مرد هستند و مهمانان باید طی یک سری فرایند‌ها، گزینش شوند. بعد از ۴۰ سال عضویت، به اعضا نشان اولد گارد (Old Guard) داده می‌شود. افراد مهمی که در این کمپ بوده‌اند شامل رونالد ریگان، ریچارد نیکسون جک لاندن و جرج استرلینگ می‌شود. عضویت در این کمپ به دلیل کوچک بودن تشکیلات محدود است.

بیش از ۱۶۰سال است که کلوب‌های خصوصی اشراف به عنوان گوشه دنجی برای طبقه موثر در سیاست های سیاسی ـ اقتصادی و اجتماعی آمریکا و جهان در این کشور فعالیت دارند. این کلوب های اکثرا مردانه در نگه داشتن قدرت در دست جمع محدودی از طبقه اشراف نقش اساسی دارند. اما با گذر زمان محدودیت های این کلوب ها برای نژاد، قومیت و جنس اعضا کم رنگتر شده است.

در این میان کلوب بوهمیان که تمامی اعضای آن را مردان تشکیل می دهند در حفظ بنیادهای خود کوشا بوده و یکی از قدیمی ترین کلوب های اسرار آمیز طبقه اشراف آمریکا است که دو تا سه هزار عضو دارد و از سال ۱۸۹۹ تا کنون هر تابستان در حدود سه هفته در جنگلی به نام بوهم در کالیفرنیا گرد هم می آیند.

۱۸. Surtsey

92ebd83c a6b9 48fd b47d e8639bd287c5 - مکان‌هایی که کسی اجازه ورود به آن‌ها را ندارد

آیا تابه حال فوران چهارساله شنیده‌اید؟ آتشفشان ایسلندی Surtsey به مدت چهار سال از سال ۱۹۶۳ تا ۱۹۷۶ بی وقفه فوران کرد و تغییرات زیست‌ محیطی زیادی را بوجود آورد. تا به امروز دانشمندان تنها کسانی هستند که پا بر این جزیره گذاشته‌اند.

دانشمندان متوجه شدند که از زمانی که فوران خاتمه یافته، طول جزیره به طور پیوسته کاهش پیدا کرده است. اگر به همین صورت ادامه پیدا کند این جزیره تا سال ۲۱۰۰ کاملا به زیر آب خواهدرفت.

در سال ۱۹۶۵ در حالی که همچنان در حال فوران بود به عنوان یک ذخیره‌گاه طبیعی معرفی شد و بالاخره در سال ۲۰۰۸ از طرف سازمان یونسکوبه عنوان یک میراث جهانی ثبت شد تا ارزش علمی‌اش تایید شود.

۱۹. جزیره سنتینل شمالی

543bc321 780c 49e9 9791 18f8e4977a53 - مکان‌هایی که کسی اجازه ورود به آن‌ها را ندارد

این بخش از مجموعه جزیره‌های آندمان منزلگاه بومیان سنتینلی است. اگر کسی بخواهد حتی تلاش کند که نگاهی به این جزیره بی‌اندازد بومیان با نیزه در خط ساحلی می‌ایستند. یکی از آخرین مکان‌هایی که از تمدن به دور بوده است و بومیان هم علاقه‌ای به آشنا شدن به آن را ندارند.

دولت هند در سال ۱۹۴۷ این جزیره را به عنوان بخشی از آندامان و نیکوبار جزو سرزمین خود حساب کرد. در آخر هم دولت هند ورود به این جزیره و حریم دریایی این جزیره تا ۳ مایل را ممنوع اعلام کرد.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 69205TechnoYab QR Code For: مکان‌هایی که کسی اجازه ورود به آن‌ها را ندارد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *