670824 638 - نخستین مرحله پیش فروش پژو 2008 بزودی آغاز می‌شود
اشتراک

نخستین مرحله پیش فروش پژو ۲۰۰۸ بزودی آغاز می‌شود

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: خودرو

طبق برنامه‌ریزی ایکاپ، قرار بود نخستین سری پژو ۲۰۰۸ از اواخر اسفندماه ۹۵ وارد بازار شود اما علی‌رغم شروع مونتاژ آن از ۱۲ اسفندماه این فرانسوی همچنان پایش به بازار کشورمان باز نشد. حالا باخبر شده‌ایم که نسخه نهایی ۲۰۰۸ طی مراسمی در اردیبهشت‌ماه مجددا رونمایی و از اواخر اردیبهشت نیز پیش‌فروش آن آغاز می‌شود.

670824 638 1 - نخستین مرحله پیش فروش پژو 2008 بزودی آغاز می‌شود

نکته آزاردهنده‌ اینجاست که بعد از این همه رونمایی، هنوز خبری از پیشرانه‌های قطعی ۲۰۰۸ برای بازار ایران نیست، چراکه ظاهرا ایران‌خودرویی‌ها بر سر انتخاب پیشرانه ۳ سیلندر یا ۴ سیلندرش تردید دارند. البته محمدرضا معتمد، مدیرعامل ایکاپ، اواسط بهمن‌ماه ۹۵ در مصاحبه با ایسنا گفته بود که ۲۰۰۸ هم با پیشرانه ۱.۲ لیتری و هم با پیشرانه ۱.۶۶ لیتری در ایران مونتاژ می‌شود.

اواخر بهمن‌ماه نیز مدیرعامل ایکاپ در مصاحبه با اقتصادآنلاین گفت: ۲۰۰۸ در ابتدا فول ورژن و با قدرت موتور ۱۶۵ اسب بخار ارائه خواهد شد و همان مدل فیس‌لیفت است. اندکی بعد نیز پژو ۲۰۰۸ فیس‌لیفت در نمایشگاه خودرو تهران رسما رونمایی شد و از آنجایی که این خودرو با پیشرانه ۱.۶۶ لیتری توربو به نمایشگاه آمده بود، رسانه‌های داخلی عرضه ۲۰۰۸ را با همین انجین قطعی دانستند.

670823 521 - نخستین مرحله پیش فروش پژو 2008 بزودی آغاز می‌شود

اما یک مشکل وجود دارد. پژو ۲۰۰۸ دو پیشرانه ۱.۶ لیتری دارد؛ نسخه تنفس طبیعی آن حدود ۱۲۰ اسب‌بخار قدرت دارد، درحالی‌که قدرت نسخه توربوشارژ آن به حدود ۱۶۵ اسب‌بخار می‌رسد. نکته اینجاست که انجین ۱.۶ لیتری توربوی این فرانسوی از سری انجین‌های Flex پژو سیتروئن است که یعنی هم با بنزین، هم با اتانول (یا متانول) و هم با ترکیب هردو کار می‌کند. حال سوال اینجاست: ۲۰۰۸ واقعا با همین پیشرانه Flex در ایران عرضه می‌شود یا آنکه پژو انجینش را تغییر داده یا اصلا پیشرانه جدید دیگری برایش درنظر گرفته است؟ جواب این سوال در هفته‌های آینده مشخص می‌شود!

به‌روزرسانی – ۲۳ اردیبهشت: منصور معظمی (مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران) در مصاحبه با صنعت نویس، زمان ورود پژو ۲۰۰۸ به بازار را در اواسط خردادماه اعلام کرد. ظاهرا قیمت احتمالی ۲۰۰۸ بین ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان خواهد بود.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 59185 TechnoYab QR Code For: نخستین مرحله پیش فروش پژو ۲۰۰۸ بزودی آغاز می‌شود

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *