تکنویاب | اخبار تکنولوژی

acacaca - همکاری جدید اینتل و اپل برای تأمین قطعات آیفون 7
اشتراک

همکاری جدید اینتل و اپل برای تأمین قطعات آیفون ۷

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

اینتل تاکنون در موارد متعددی جهت تأمین قطعات مورد نیاز محصولات اپل با این شرکت همکاری داشته؛ حال خبر می‌رسد اپل برای تولید آیفون ۷ باز هم دست به دامن اینتل شده است.

گزارش‌های منتشرشده از یک کارشناس CLSA نشان می‌دهد که اینتل قرار است ۳۰ تا ۴۰ درصد از مودم‌های LTE اپل در آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس را تولید کند. اپل به قدرت بالای اینتل در زمینه سخت‌افزار شبکه کمترین شکی ندارد و با این کار می‌خواهد به پیشرفت بیشتر دستگاه‌های خود ادامه دهد و به مودم‌های Intel XMM 7360 LTE اعتماد کند. همان‌طور که از نام این چیپست مشخص است، این محصول می‌تواند سرعت اینترنت دیتا را به LTE CAT 10 افزایش دهد که به معنی سرعتی برابر با ۴۵۰Mbps در دانلود و ۱۰۰ Mbps در آپلود است.

در حال حاضر مودم نصب‌شده در iPhone 6s و iPhone 6s Plus از چیپست MDM9635 کوالکام استفاده می‌کند. این چیپ قدرت دانلود ۳۰۰Mbps و آپلودی برابر با ۵۰Mbps را فراهم می‌کند. بدیهی است که این اقدام اپل کاهش سود کوالکام و چشم‌اندازی برای افزایش سود اینتل رقم خواهد زد. اما اخبار بد برای کوالکام به همین‌جا ختم نمی‌شود!

 

acacaca - همکاری جدید اینتل و اپل برای تأمین قطعات آیفون 7

 

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که اپل می‌خواهد در نسخه بعدی پرچم‌دارانش تولید پردازنده‌های محصولاتش را نیز از سامسونگ و TSMC بگیرد و به اینتل واگذار کند. این شایعه برخلاف آخرین شایعه در مورد پردازنده‌های این محصول است. در اخبار قبلی به نظر می‌رسید تمام پروژه تولید پردازنده‌های آیفون نسل بعد به عهده TSMC خواهد بود.

این منبع خبری اعلام کرد که اخبار وی از Asian Supply chain checks به دست آمده است و اپل قصد دارد در سال ۲۰۱۷ و در iPhone 7s و iPhone7s plus به پردازنده‌های کوالکام بازگردد. البته تمام این شایعات لزوما محقق نمی‌شود و احتمال دارد، مانند خبر تولید ۵۰ درصد از مودم‌های LTE اینتل در iPhone 6s، این شایعه نیز به واقعیت نپیوندد. اما درصورتی‌که این شایعه واقعیت داشته باشد، شاهد همکاری دو غول بزرگ IT به نام‌های اینتل و اپل خواهیم بود!

نظر شما چیست؟


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 545TechnoYab QR Code For: همکاری جدید اینتل و اپل برای تأمین قطعات آیفون ۷





این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *