d4b61429 fabe 4542 a04c d2fc74ce867b - ورود خودروهای مناطق آزاد به شهرهای دیگر ممنوع شد
اشتراک

ورود خودروهای مناطق آزاد به شهرهای دیگر ممنوع شد

نویسنده: ناصر سورانی تاریخ: دسته بندی: خودرو

با توجه به بخش‌نامه‌ی مرکز واردات و امور مناطق آزاد گمرک جمهوری اسلامی ایران، ورود خودروهای مناطق آزاد به داخل کشور، حتی به‌صورت موقت، متوقف شد.

مرکز واردات و امور مناطق آزاد گمرک جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای از گمرک‌های مناطق آزاد کشور درخواست کرد ضمن لغو دستورالعمل‌های قبلی در مورد تردد این خودروها به شهرهای دیگر (داخل سرزمین اصلی)، از قبول کردن هرگونه درخواست ورود موقت خودروهای این مناطق به سرزمین اصلی (همه‌ی شهرهای کشور به‌جز مناطق آزاد)، خودداری کنند.

54b930b7 f27f 4f79 b3e6 b01cd20eb761 - ورود خودروهای مناطق آزاد به شهرهای دیگر ممنوع شد

دستور مذکور از گمرک جمهوری اسلامی ایران به گمرک‌های منطقه‌های آزاد ارس، اروند، انزلی، قشم، چابهار و کیش ابلاغ شده است. بدین ترتیب تمام دستورالعمل‌های سابق مبنی بر ورود موقت خودروهای پلاک شده در مناطق آزاد به کل کشور، لغو شده است.

بر اساس ماده‌ی ۱۶ آیین‌نامه‌ی راهنمایی و رانندگی مناطق آزاد تجاری؛ وسیله نقلیه‌ای که در مناطق آزاد شماره‌گذاری شده است، می‌تواند پس از تشریفات گمرکی، مجوز تردد موقت در سایر نقاط ‌کشور دریافت کند.

ورود خودروهای خارجی به مناطق آزاد بدون پرداخت حق گمرک انجام می‌شود و قیمت و تنوع خودروهای وارداتی در این مناطق بسیار متنوع است.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 33597 TechnoYab QR Code For: ورود خودروهای مناطق آزاد به شهرهای دیگر ممنوع شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *