1167 620x413 1 - پیامک تماس از دست رفته هم هزینه دارد؟
اشتراک

پیامک تماس از دست رفته هم هزینه دارد؟

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: اخبار

در روزهای اخیر شنیده می‌شد که با دریافت هر پیامک اعلام تماس بی‌پاسخ، هزینه نسبتا زیادی از حساب مشترکان کاسته می‌شود. این شایعه از آنجا به گوش رسید که پیامی در فضای مجازی منتشر شد و طبق آن در صورت فعال بودن سرویس تماس بان همراه اول، هربار هزینه‌ای معادل ۴۰۰ تومان به حساب مشترک منظور می‌شود؛ اما آیا این موضوع واقعیت دارد و پیامک تماس از دست رفته به صورت دقیق چه هزینه‌ای برای مشترکان خواهد داشت؟

امروزه با گسترش فضای مجازی، شرایطی فراهم شده تا رسانه‌ها و افراد غیررسمی در موارد متعدد، اطلاعاتی را به اشتراک بگذارند که نمی‌توان از صحت و سقم آن اطمینان داشت. به تازگی نیز خبری در فضای مجازی منتشر شده که بر اساس آن، استفاده از سرویس تماس بان همراه اول یا همان پیامک تماس از دست رفته ، هرینه‌ای معادل ۴۰۰ تومان را برای مشترکان به همراه دارد.

1167 620x413 - پیامک تماس از دست رفته هم هزینه دارد؟

در متن این پیام آمده است:

قابل توجه مشترکان همراه اول؛ در صورت فعال بودن سرویس تماس بان (اعلام تماس بی پاسخ)، به ازای هر پیامک، مبلغ ۴۰۰ تومان به عنوان خدمات مبتنی بر محتوا در حساب شما منظور می‌شود. شما می‌توانید با ارسال عدد صفر به شماره ۹۹۱۴ از فعال بودن آن اطلاع پیدا کرده و با ارسال عدد ۵ به این شماره، آن را غیرفعال کنید. لطفا با اطلاع‌رسانی به سایر دوستان خود از برداشت میلیاردی ماهانه مخابرات از قبض موبایل‌ مشترکان جلوگیری کنید.

توضیح همراه اول در مورد سرویس تماس بان یا پیامک تماس از دست رفته

در این حال با مراجعه به سایت همراه اول می توانید اطلاعاتی را در مورد سرویس تماس بان به دست آورید. بر روی این سایت نوشته شده است:

تماس بان، نام سرویسی از همراه اول است که به مشترکان اجازه می‌دهد از تماس‌های دریافتی خود در زمانی که در دسترس نیستند، مطلع شوند. این سرویس، تماس‌های از دست رفته مشترک را از طریق پیامک اعلام می‌کند و در متن خود، تنها شماره تماس گیرنده درج می‌شود.

با پیگیری موضوع از همراه اول متوجه شدیم که سرویس پیامک تماس از دست رفته هیچ هزینه‌ای برای مشترکان ندارد و کاملا رایگان است. به این ترتیب، این اپراتور از سرویس تماس بان خود هیچ سودی نمی‌برد و دلیل و انگیزه انتشار پیام مذکور در فضای مجازی مشخص نیست.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 51542 TechnoYab QR Code For: پیامک تماس از دست رفته هم هزینه دارد؟

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *