تکنویاب | اخبار تکنولوژی

efdd149b59365545f1844b26c504d471 XL - کمپانی های چینی مانع اصلی سامسونگ برای رشد سریع در بازار هند
اشتراک

کمپانی های چینی مانع اصلی سامسونگ برای رشد سریع در بازار هند

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: شیائومی, سامسونگ

پس از چین، هند بهترین مکان کسب درآمد های قابل توجه برای سازندگان گوشی های هوشمند و کمپانی فعال در زمینه ی تکنولوژی است. جمعیت بسیار زیاد تقاضای بسیار زیادی نیز دارند و کمپانی ها تلاش میکنند مقداری از سهم این بازار پر ترافیک را از آن خود کنند. سامسونگ نیز به عنوان برترین سازنده ی گوشی های هوشمند به دنبال این است تا در بازار هند رشد کند و رقابت با اپل را در این نیز داغ نگه دارد. اما بازار هند به این دو ابر کمپانی خلاصه نمیشود و کمپانی های چینی نیز تبلیغاتی وسیع را در این کشور به راه انداخته اند. مصرف کنندگان در این کشور به دنبال محصولاتی ارزان قیمت با حداکثر کارایی هستند و محصولات برند های چینی این مشخصه را در حد اعلایی در اختیار دارند. در واقع هندی ها ترجیح میدهند محصولاتی را خریداری کنند که از نسبت قیمت / کارایی بالایی برخوردار باشند. در حال حاضر سامسونگ بیشترین سهم را در بازار گوشی های هوشمند در کشور هند در اختیار دارد هر چند سهم این کمپانی در حال کاهش است.با تکنویاب همراه باشید.

بر اساس گزارشی که توسط کمپانی تحقیقات فناوری CounterPoint منتشر شده است، سامسونگ در حال از دست دادن سهم خود در بازار هند در مقابل برند های چینی است که محصولات ارزان قیمتی را وارد بازار میکنند. سهم غول کره ای در بازار هند در نوامبر سال ۲۰۱۶ حدودا ۲۱ درصد گزارش شده است که این میزان در مقایسه با نوامبر سال ۲۰۱۵ چیزی حدود ۹ درصد کاهش یافته است. از سوی دیگر سهم برند های چینی مانند لنوو، وان پلاس، شیاومی و Gionee در این کشور به سرعت در حال افزایش است. گزارش کانتر پوینت حاکی از این دارد که کمپانی های چینی مذکور روی هم رفته نیمی از سهم بازار هند را در اختیار دارند  در حالی که سال گذشته سهم این کمپانی ها تنها ۱۹ درصد بوده است.

جالب است بدانید در بخش گوشی های هوشمند با قیمت ۱۲۰ تا ۴۴۰ دلار، گوشی های هوشمند تولید شده توسط کمپانی های چینی چیزی حدود ۶۸ در صد از سهم بازار هند را در اختیار دارند. در حالی که سهم سامسونگ در این بخش نسبت به نوامبر سال ۲۰۱۵ حدودا ۱۴ درصد کاهش یافته است. برند های چینی مانند شیائومی و وان پلاس اکنون از محبوبیت بالایی نزد کاربران هندی برخوردار هستند و این محبوبیت در حال افزایش است چرا که محصولات این دو کمپانی عملکرد بهتری را نسبت به قیمت در مقابل محصولات برند های معروف تر مانند سامسونگ ارائه میدهند. اگر این روال در آینده نیز ادامه پیدا کند، احتمالا سامسونگ مجبور به کاهش قیمت محصولات خود شود تا بتواند با محصولات خوش قیمت چینی رقابت کند. اما این تنها سامسونگ نیست که در رقابت با چینی ها در حال کست خوردن است. تولید کنندگان هندی مانند MicroMax، Lava و Karbonn نیز با مشکلات مشابهی در حال دست و پنجه نرم کردن هستند و سهم بازار این کمپانی ها نیز در یک سال از ۴۰ درصد به کمتر از ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 39223TechnoYab QR Code For: کمپانی های چینی مانع اصلی سامسونگ برای رشد سریع در بازار هند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *