700 1 1 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند
اشتراک

۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: اخبار

ما در این مقاله قصد داریم شما را با ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه آشنا سازیم. دیدن آن ها می تواند هر کسی را شگفت زده کند. پیشنهاد می دهیم تصاویر را ببینید، توضیحات را بخوانید و با تکنویاب همراه باشید.

دستگاهی که وضعیت آب و هوای فردا را نشان می دهد

700 1 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند

کِن کاواموتو مهندس نرم افزاری است که آرزو دارد دنیای دیجیتال و واقعی را با یکدیگر ترکیب کند. وی دستگاهی اختراع کرده که می تواند به صورت بصری آب و هوای فردا را به شما نشان دهد. او نام محصولش را «Tempescope» گذاشته است.

اگر طوفان در شرف رخ دادن باشد، دستگاه فلش هایی شبیه به رعد و برق واقعی می زند. در صورت پیش بینی بارش باران نیز قطرات آب دیده می شوند. تنها مشکل این دستگاه جذاب، عدم توانایی در نشان دادن برف است.

فنجان های آینه ای

701 1 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند

یک تیم طراحی ژاپنی به نام «D-Bros» فنجان ها و زیر فنجانی های زیبایی با برند «Waltz» ساخته است. فنجان ها می توانند طرح ها و نقش های بشقاب های کوچک را انعکاس دهند؛ به این ترتیب، ست کردن و چیدن آن ها بسیار راحت خواهد شد.

پشتی برای نشستن بچه ها

702 1 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند 702 1 1 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند

کودکان در تمام دنیا دوست دارند بر روی شانه های پدرشان بنشینند. «SaddleBaby» نام پشتی خلاقانه ای است که فضای مناسب برای نشستن را فراهم می کند. به این ترتیب، دیگر نیاز نیست که پدر ها از دستشان برای حفظ تعادل استفاده کنند.

کفش هایی با پاشنه های قابل تعویض


703 1 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند 703 1 1 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند

شما از این طریق می توانید با یک کفش به چندین برنامه بروید و آن را در رویدادهای مختلف به کار بگیرید. طراحی به نام «تانیا هیث» کفش هایی درست کرده که می توان پاشنه های آن را تغییر داد. این وسیله برای کسانی که مدام در سفرند و به پوشش مناسب نیاز دارند، کاربرد زیادی خواهد داشت.

شیری که به زیبایی مصرف آب را کاهش می دهد


704 1 437x548 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند 704 1 1 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند

یک طراح انگلیسی جوان به نام «سیمین کیو» شیر آبی اختراع کرده که نه تنها زیبا جلوه می کند، بلکه قادر است از طریق تبدیل جریان آب به یک توری مارپیچ، تا ۱۵ درصد مصرف آب را کاهش دهد.

گردنبندی به شکل یک باغ مینیاتوری

705 1 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند

طراحی به نام کالین جردن گردنبندی برای دوستداران طبیعت ساخته است. او با استفاده از چاپگر سه بعدی، گلدان هایی مینیاتوری ساخته و آن ها را با گل هایی کوچک پر کرده است. گلدان ها می توانند هم به عنوان گردنبند و هم به عنوان دکور رومیزی مورد استفاده قرار بگیرند.

حمامی به شکل کُره

706 1 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند

طراحی روسی به نام الکساندر زوخوفسکی ان را اختراع کرده است. حمام کردن درون کره احساس معلق بودن در هوا را به شما منتقل می کند.

نردبان قابل حمل برای بالا رفتن از درخت

707 1 366x548 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند

بسیاری از بزرگسالان گمان می کنند که برای بالا رفتن موفقیت آمیز از درخت، زیادی پا به سن گذاشته اند. این وسیله می تواند به یاری آن ها بیاید. شما می توانید توسط «CanopyStair» به راحتی از هر درختی که می خواهید بالا بروید. نردبان می تواند بدون آن که به پوست درخت آسیب بزند، با تمام آن ها سازگار شود.

مجسمه های ابر قهرمانی برای نگه داشتن کتاب ها


708 1 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند 708 1 1 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند

مطمئنا اگر سوپرمن برای کمک به شما و نگه داشتن کتاب هایتان ظاهر شود، احساس خوبی درونتان به وجود می آید. در واقع مگنت ها به فلز پنهان در زیر کتاب جذب می شوند و آن ها را نگه می دارند.

ساعت های متنی به شکل تقویم

709 1 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند

بر خلاف ساعت های معمولی که به وسیله اعداد ما را از زمان آگاه می کنند، این وسایل جالب توسط متن ها باعث می شوند که ما به لحظه چک کردن ساعت فکر کنیم.

کفش هایی که پای شما را کامل پوشش می دهند


710 1 1 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند 710 1 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند

ما قبلا در مقاله ای آن ها را مورد بررسی قرار داده ایم. آن ها توسط ماسایا هاشیموتو اختراع شده اند و با پیچیدن به دور پا، تمام فضا را پوشش می دهند. کفش ها از پوشش سنتی ژاپنی ها به نام «فوروشیکی» الهام گرفته شده اند. آن ها هیچ گونه بندی ندارند.

ترفند نوری آرمسترانگ

711 1 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند

این لامپ زیبا علاوه بر زیبایی، ماهیتی اسرار آمیز دارد. شما می توانید میزان نور مصرفی را به وسیله باز و بسته کردن حفره ها تنظیم کنید. علی رغم آن که چراغ به افتخار نیل آرمسترانگ نامگذاری شده، اما طراحان روس آن را ساخته اند.

صفحه کلید نامرئی


712 1 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند

به نظر می رسد جادویی خاص برای ساخت این وسیله به کار رفته باشد. صفحه کلید نامرئی «نوکی» از دو دست بند ساده ساخته شده که حرکات انگشتان شما را مانیتور می کنند. علی رغم خارق العاده بودن این ایده، اگر به تایپ بدون نگاه کردن به صفحه کلید تسلط نداشته باشید، نمی توانید از آن بهره بگیرید.

نشان دهنده علامت برای دوچرخه سواران

713 1 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند

طراحی آذربایجانی به نام «النور بابایف» این ایده را پیاده سازی کرده است. پروژه «Cyclee» دوچرخه سواران را قادر می سازد که به دیگر وسایل نقلیه علامت دهند. این ایده حتی در تاریکی نیز کار می کند و می تواند مفید واقع شود. این پروژکتور به صندلی متصل شده و بدون دخالت فرد به صورت خودکار علامت می دهد.

لامپ ساخته شده توسط تنه های قدیمی درختان


714 1 548x548 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند 714 1 1 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند

این لامپ ها بسیار خاص جلوه می کنند، زیرا با استفاده از تنه های واقعی درختان ساخته شده اند. دیود های ساطع نور (لامپ های کوچک) درون شکاف های موجود روی تنه قرار گرفته اند.

وردنه های دارای طرح و نقش

715 1 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند

شما با استفاده از آن ها می توانید خیلی راحت شیرینی هایی نقش دار بپزید. مشابه این وسیله قبلا برای کودکان ساخته شده بود و اکنون نیز شاهد نسخه بزرگسال آن هستیم.

حلقه های شبه واقعی و زنده

716 1 1 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند 716 1 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند

تمام این حلقه ها از سه بخش مجزا ساخته شده اند. آن ها هنگام استفاده تکی چندان جلوه ای ندارند، اما اگر هر سه انگشتر را با هم به دست کنید، خواهید دید که صحنه ای شبه واقعی روی انگشتان شما شکل می گیرد.

صندلی مخصوص برای گربه ها

717 1 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند 717 1 1 595x548 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند

این دکورها به طور ویژه برای کسانی ساخته شده اند که در خانه خود از گربه ها نگهداری می کنند. دوستان گربه ای ما می توانند درون آن ها رفته و خیلی راحت جا خوش کنند.

اسلحه های مخصوص برای بالش بازی

718 1 559x548 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند

به نظر می رسد بالش بازی در همه جای دنیا وجود دارد و با جدیت پیگیری می شود. اگر انسان ها می توانستند اختلافات خود را به وسیله جنگ های بالشی حل کنند، جهان به جای ساکت تر و امن تری تبدیل می شد. برایان کو نیز همین ایده را دارد و تصمیم گرفته کاری برای آن انجام دهد. او اسلحه های نرمی اختراع کرده که علاقه مندان می توانند توسط آن ها جنگ های بالشی را با جدیت بیشتری دنبال کنند.

اسکیت های گرد دوگانه

719 1 - ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند

بر خلاف اسکیت های معمولی، این مدل می تواند کاری کند که شما به آسانی حرکات چرخشی و برگشتی پا را مدیریت کنید. در قلب اسکیت ها، دو چرخ با قطر ۲۵ سانتیمتر همراه با سطحی نرم برای راحتی بیشتر پا قرار گرفته است.

منبع: تکنویاب


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 46311 TechnoYab QR Code For: ۲۰ اختراع مبتکرانه و خلاقانه که شما را شگفت زده میکند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *