Samsung Note 7 iris 620x705 - ۴ قابلیت جذابی که به لطف اسکنر چشم گلکسی نوت ۷ امکان‌پذیر می‌شود
اشتراک

۴ قابلیت جذابی که به لطف اسکنر چشم گلکسی نوت ۷ امکان‌پذیر می‌شود

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: سامسونگ

شب گذشته فبلت نوت ۷ سرانجام معرفی شد و حالا نوبت آن رسیده است که قابلیت‌ها و ویژگی‌های این محصول در هر بخش و به طور جداگانه مورد بررسی قرار بگیرد. مطمئنا یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های این فبلت، اسکنر چشم گلکسی نوت ۷ خواهد بود که به شما حس زندگی در دنیای آینده‌ و مدرن را می‌دهد.
اسکنر عنبیه (iris scanner) در حالی در گلکسی نوت ۷ (Galaxy Note 7) قرار گرفته است که پیش از برگزاری کنفرانس سامسونگ، وجود آن تقریبا برای همه ی ما قطعی شده و شایعات و تصاویر زیادی از عملکرد آن منتشر شده بود. این اسکنر پیشرفته دقیقا همان چیزی است که باعث تمایز نوت ۷ با نسل‌های قبلی سری فبلتهای نوت و حتی با گلکسی اس ۷ و به خصوص مدل اج آن می‌شود.

در این مطلب در گجت نیوز و به نقل از خبرگزاری فون آرنا قصد داریم چند مورد از قابلیت‌های جذابی که استفاده از آنها با بهره‌گیری از اسکنر چشم گلکسی نوت ۷ امکان‌پذیر می‌شود را بررسی کنیم. این کار را در قالب یک لیست ۴ بخشی انجام خواهیم داد و مطمئنا همه‌ی شما می‌دانید که گزینه‌ی اول این لیست، چه چیزی است: بله! باز کردن قفل دیوایس.

با اسکنر چشم گلکسی نوت ۷ قفل صفحه را باز کنید

160802155053 samsung iris scanner 780x439 620x349 300x169 - ۴ قابلیت جذابی که به لطف اسکنر چشم گلکسی نوت ۷ امکان‌پذیر می‌شود

این مورد تقریبا مهمترین و کاربردی‌ترین قابلیت این اسکنر تا به اینجای کار است. شما می‌توانید دیگر از این به بعد با گرفتن اسمارت فون خود به سمت صورت‌تان و اسکن چشم‌ها توسط سنسورهای پیشرفته‌ی اسکنر عنبیه‌ی چشم، قفل صفحه را باز کنید و وارد صفحه‌ی اول سیستم عامل شوید. اسکنر چشم گلکسی نوت ۷ در مقایسه با سنسورهای اثر انگشت و حتی رمزهای متنی و پترن‌های رمزی دارای مزایی است که میتوانیم به امکان استفاده از آن در شرایط خیس بودن دست‌ها و هنگام عرق کردن، سرعت بالای عملیات اسکن و باز شدن دیوایس، امنیت بالاتر و جذابیت بیشتر هنگام استفاده‌، اشاره کنیم.

البته مطمئنا عملکرد این سنسور در محیط‌های مختلف با نور کم، محیط های مرطوب، بر روی چشم‌های پشت عینک، بر روی چشم‌های ورم کرده و بر روی چشم‌های دارای لنزهای طبی و زیبایی تست خواهد شد و آن زمان قادر خواهیم بود قضاوت کامل‌تری درباره‌ی برتری آن نسبت به روش‌های دیگر داشته باشیم.

از چشم‌هایتان به عنوان کلید صندوق اسرار استفاده کنید

در مطالب بررسی قابلیت‌های جدید رابط کاربری نرم افزاری گلکسی نوت ۷ برایتان گفتیم که سامسونگ یک محیط جدید به نام فولدر امن (Secure Folder) را در فبلت نوت ۷ قرار داده است که شما می‌توانید موارد مهم و حساس خود نظیر تصاویر و فیلم‌های خانوادگی، رمزهای عبور و اطلاعات بانکی خود را درون آن قرار دهید و سطح بالایی از امنیت را برایشان فراهم کنید.

حالا باخیر شده‌ایم که امکان قفل کردن این فولدر با استفاده از اسکنر چشم گلکسی نوت ۷وجود دارد تا تنها خود شما و با اسکن کردن چشم‌هایتان بتوانید وارد آن شوید و به اطلاعاتش دسترسی داشته باشید.

مروگر اینترنت هم چشم‌های شما را می‌شناسد

Samsung Note 7 iris 620x705 264x300 - ۴ قابلیت جذابی که به لطف اسکنر چشم گلکسی نوت ۷ امکان‌پذیر می‌شود

اگر شما از طرفداران نرم افزار مرورگر اینترنت پیشفرض سامسونگ باشید و از این نرم افزار برای ورود به صفحات مختلف اینترنتی استفاده می‌کنید، احتمالا با این قابلیت آشنا هستید که می‌شود اسکن اثر انگشت را به عنوان کلید برای ورود به حساب‌های کاربری مختلف بر روی سایت‌ها و سرویس‌های گوناگون تعیین کرد؛ در این قابلیت، سیستم عامل اطلاعات کاربری و رمزهای عبور شما را ذخیره می‌کند و تنها زمانی آنها را در کادر مربوط وارد می‌کند که اثر انگشت از پیش تعیین شده برای آن بر روی اسکنر اثر انگشت قرار بگیرد.

اسکنر چشم گلکسی نوت ۷ نیز دقیقا قرار است چنین عملکردی را داشته باشد و شما می‌توانید به جای استفاده از اثر انگشت، از اثر عنبیه‌ی چشم‌هایتان برای ورود به سایت‌ها استفاده کنید. در ضمن می‌توانید تعیین کنید که ورود به حالت امن (Secret Mode) و مرور اینترنت در این حالت نیز تنها بعد از اسکن موفقیت‌آمیز اثر عنبیه‌ی چشم کاربر ممکن باشد.

مورد آخر؛ منتظر توسعه دهندگان بمانید

galaxy note 7 iris scanner 640x275 620x266 300x129 - ۴ قابلیت جذابی که به لطف اسکنر چشم گلکسی نوت ۷ امکان‌پذیر می‌شود

سامسونگ بعد از برشمردن تمام قابلیت‌های مهم اسکنر عنبیه‌ی گلکسی نوت ۷ در نهایت نیز تایید کرد که پشتیبانی از این سنسور به زودی به سرویس سامسونگ پس (Samsung Pass) اضافه خواهد شد. این مورد آخر باعث می‌شود که توسعه دهندگان شخص ثالث و تمام شرکت‌های نرم افزاری که از سرویس‌ها و نرم افزارهای بانکی، شخصی و یا حساسی برخوردار هستند، استفاده از این اسکنر را به نسخه‌های بعدی نرم افزارهای خود اضافه کنند و به طور مثال شما به زودی قادر باشید که در نرم افزارهای بانکی خود و یا هنگام ورود به حساب‌های کاربری‌تان در ای بی (eBay) و یا پی پل (PayPal) از اثر عنبیه‌ی چشم خود به عنوان رمز عبور و یا یک لایه‌ی امنیتی اضافه بهره ببرید.

حالا با توجه به در نظر گرفتن تمام این موارد و قابلیت‌هایی که با توجه به پتانسیل بالای این سنسور در آینده به آن اضافه خواهد شد، نظرتان درباره‌ی اسکنر چشم گلکسی نوت ۷ چیست؟ آیا این قابلیت می‌تواند به طور کلی جایگزین اسکنر اثر انگشت شود؟ شما کدام یک را ترجیح می‌دهید؟


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 19174 TechnoYab QR Code For: ۴ قابلیت جذابی که به لطف اسکنر چشم گلکسی نوت ۷ امکان‌پذیر می‌شود

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *