240 620x328 - 104 دستگاه خودرو از آمریکا وارد ایران شد
اشتراک

۱۰۴ دستگاه خودرو از آمریکا وارد ایران شد

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: خودرو

بر اساس آمار منتشر شده توسط گمرک ایران، در ۱۱ ماه نخست امسال، سهم واردات خودرو به ایران حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار بوده است. گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که تا پایان بهمن‌ماه ۱۳۹۵ تعداد ۶۱ هزار و ۲۴۵ دستگاه خودرو به کشورمان وارد شده است. نکته جالب اینجاست که با وجود ممنوعیت واردات خودرو از آمریکا، در طول این مدت ۱۰۴ دستگاه خودرو نیز از آمریکا به ایران آمده است.

به گزارش گمرک، ارزش ریالی واردات خودرو به ایران در ۱۱ ماهه نخست امسال رقمی معادل ۵۰ هزار میلیارد تومان است. طبق قانون واردات، واردکنندگان خودروها با توجه به نوع و حجم موتور، تعرفه‌ها و عوارض مختلفی را پرداخت می‌کنند. بر این اساس، خودروهای با حجم موتور کمتر از ۲۰۰۰ سی‌سی باید ۴۰ درصد و خودروهای با حجم موتور ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ سی‌سی ۵۵ درصد از ارزش سیف خودروهای وارداتی را برای ورود به ایران بپردازند. خودروهای هیبریدی نیز با هر حجم موتوری مشمول پرداخت ۴ درصد تعرفه برای ورود به کشور خواهند بود. همچنین علاوه بر تعرفه‌های ذکر شده، واردکنندگان باید ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و ۴ درصد مالیات علی‌الحساب نیز پرداخت کنند.

154 620x326 - 104 دستگاه خودرو از آمریکا وارد ایران شد

امارات، مبدا اصلی واردات خودرو به ایران

با بررسی وضعیت واردات خودرو به ایران متوجه می‌شویم که بیشترین تعداد خودروهای وارداتی از خاک امارات متحده عربی به کشورمان آمده است. طبق آمار، بیش از ۶۸ درصد خودروهای وارد شده از مبدا این کشور شیخ‌نشین بوده و از مجموع ۶۱ هزار و ۲۴۵ دستگاه خودروی وارداتی، بیش از ۴۲ هزار دستگاه از امارات به ایران وارد شده است.

نکته جالب در این مورد، واردات خودرو از آمریکا است. در حالی که ورود هرگونه وسیله نقلیه از آمریکا ممنوع اعلام شده و این موضوع حرف و حدیث‌های زیادی را نیز به دنبال داشته، آمار گمرک ایران نشان می‌دهد که در ۱۱ ماه نخست امسال ۱۰۴ دستگاه خودرو از آمریکا وارد ایران شده است.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 50069 TechnoYab QR Code For: ۱۰۴ دستگاه خودرو از آمریکا وارد ایران شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *