c02ee98c 7477 4902 8b53 2158d9d32d43 - ۱۳۳۹ قلم کالای ممنوعه در گمرک بازنگری می‌شوند
اشتراک

۱۳۳۹ قلم کالای ممنوعه در گمرک بازنگری می‌شوند

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: اخبار

 گمرک کشور با انتشار خبری اعلام کرد که قرار است بازنگری‌هایی در رابطه با یک‌هزار و ۳۳۹ قلم از کالاهای وارداتی که در لیست کالاهای ممنوعه قرار گرفته‌اند، صورت گیرد؛ چرا که برخی از این کالاها تولید داخلی ندارند.

در این خبر آمده که فرود عسگری، رئیس کل گمرک ایران در نشست مجمع نمایندگان استان گیلان در حوزه‌ی نظارت گمرکات این استان اعلام کرده است:

تسهیلاتی برای واحدهای تولیدی در انتظار تخصیص، ارائه می‌شود و واحدهای تولیدی می‌توانند با ارائه‌ی ضمانت‌نامه‌های بانکی تا ۸۰ درصد از کالای خود را از گمرک ترخیص کرده و در آینده پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه گمرک ایران در مناطق ویژه‌ی اقتصادی هیچ‌گونه مشکلی تاکنون نداشته، اعلام کرد که گمرک ایران بیشترین آسیب را درباره کارت‌های بازرگانی دیده است. بنابراین مقرر شده که برای کارت‌های بازرگانان در سال اول ۵۰۰ هزار دلار و در سال دوم تا یک میلیون دلار محدودیت گمرکی گذاشته شود و در سال سوم چنانچه تخلفی نداشته باشند، محدودیت گمرکی آنان به‌صورت کامل برداشته شود. با توجه به اینکه گمرکات گیلان در مسیر کریدور شمال و جنوب قرار داشته و می‌توانند در مقابله با تحریم‌ها کمک کنند باید اختیارات بیشتری به آنان داده شود.

منبع گمرک


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 86971 TechnoYab QR Code For: ۱۳۳۹ قلم کالای ممنوعه در گمرک بازنگری می‌شوند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *