۱۴-هزار-گوشی-رجیستری-غیر-فعال-شدن
b6ee677b bc81 449b a9d0 7c44c713db88 - ۱۴ هزار گوشی بعد از رجیستری غیر فعال شدند
اشتراک

۱۴ هزار گوشی بعد از رجیستری غیر فعال شدند

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: کسب و کار

گزارش‌ها حاکی از این هستند که بعد از اجرای طرح رجیستری، ۱۴ هزار گوشی غیر فعال شده‌اند. گوشی‌های غیرفعال‌شده، دیگر از شبکه ارتباطی کشور سرویس دریافت نمی‌کنند که از این میزان ۳۰ درصد گوشی‌ها مهمان بودند و از کشور خارج شده‌اند؛ اما حدود ۱۰ هزار تلفن همراه مربوط به بازار ایران هستند که باعث شده است برخی در عرضه و استفاده با مشکل مواجه شوند.

مهدی محبی در خصوص راهکار شکایت و پیگیری قانونی گوشی‌های غیرفعال‌شده گفت:

مردم برای پیگیری گوشی‌های غیرفعال‌شده، ابتدا با فاکتور به فروشگاهی که از آن خرید را انجام داده‌اند مراجعه کنند و در صورتی که فروشگاه از تعویض موبایل خودداری کرد، می‌توانند به قسمت شکایات سازمان صنعت، معدن و تجارت یا اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی تهران واقع در خیابان حافظ، بعد از جمهوری، کوچه حسین حسنی، پلاک ۱۸ مراجعه کنند.

به گفته‌ی محبی، در حقیقت برای واگذاری و فروش یک تلفن همراه به فرد دیگر، باید فرآیند رجیستری انجام شود که این مسئله کاهش سرقت تلفن همراه را به دنبال دارد. به مرور زمان تلفن‌های همراه دست دوم تمامی برندها به‌منظور ساماندهی بازار گوشی‌های دست دوم و کارکرده در طرح رجیستری قرار می‌گیرند.

بر اساس گزارش وی، از آنجا که طرح رجیستری متکی به شماره سیم‌کارت است و گوشی‌ها با سیم‌کارت در شبکه ارتباطی ثبت می‌شوند، فروشنده موبایل دست دوم و کارکرده وارد سایت سامانه همتا می‌شود و شماره سیم کارت خریدار را وارد می‌کند و بدین صورت عملیات واگذاری از شماره سیم‌کارت صاحب دستگاه به شماره سیم‌کارت صاحب جدید موبایل انجام می‌شود.

منبع ایلنا


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 77876TechnoYab QR Code For: ۱۴ هزار گوشی بعد از رجیستری غیر فعال شدند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *