b19ad325 f163 4b84 8002 6c9879f1e02d - آیفون های ۲۰۱۹ با دوربین سه‌گانه و سنسور سه‌بعدی معرفی می‌شوند
اشتراک

آیفون های ۲۰۱۹ با دوربین سه‌گانه و سنسور سه‌بعدی معرفی می‌شوند

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: اپل

برخی مشخصات آیفون‌‌های ۲۰۱۸ اپل هنوز به‌صورت رسمی تایید نشده است و در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. با این وجود خبرهای جالبی درباره آیفون‌های ۲۰۱۹ منتشر می‌شود. براساس اطلاعات غیر رسمی از سوی یک منبع خبری تایوانی، حداقل یکی از آیفون‌های ۲۰۱۹ به دوربین سه‌گانه با سنسور سه‌بعدی برای کاربرد در حوزه‌ی واقعیت افزوده مجهز خواهد شد.

دو دوربین از سه دوربین آیفون ۲۰۱۹، می‌تواند جسم را از زوایای مختلف مشاهده کرده و تصویری سه‌بعدی از آن جسم ایجاد کند. برخی تحلیل‌گران بر این باورند که این روش جدید، بهتر از ایده‌ی استفاده از فناوری ToF (مخفف time-of-flight) است. در فناوری ToF در فواصل زمانی مشخصی، پالس‌های نور به صورت امواج لیزری به سمت جسمی که می‌خواهیم تصویر سه‌بعدی آن‌ را داشته باشیم، ارسال می‌شود. فاصله‌ی ارسال تا دریافت هر پالس اندازه‌گیری شده و در این بازه‌ی زمانی تصویر سه بعدی نیز شکل می‌گیرد.

 البته برخی از متخصصان نیز برای گرفتن تصاویر سه بعدی، راهکار استریوسکوپیک (Stereoscopic) را پیشنهاد می‌دهند، در این روش تصاویر به‌گونه‌ای ذخیره خواهند شد که وقتی مجددا بخواهیم آن‌ها را پخش کنیم، شاهد تصاویری سه‌بعدی خواهیم بود. امکان ایجاد تصاویر سه‌بعدی با روش استریوسکوپیک، امکان پذیرتر است، این روش باعث صرفه‌جویی در میزان مصرف انرژی در دراز مدت خواهد شد و در فضای باز خروجی بهتری دریافت خواهیم کرد.

گفتنی است بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی این خبرگزاری تایوانی، دوربین سوم آیفون ۲۰۱۹، دارای فاصله کانونی بزرگ‌تری است و زوم اپتیکال ۳x را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این ویژگی در گوشی پرچمدار هواوی پی ۲۰ پرو به‌کار گرفته شده است. همان‌طور که احتمالا می‌دانید پی ۲۰ پرو هواوی نیز مجهز به دوربین سه‌گانه است.

براساس اطلاعات منتشر شده از این منبع خبری تایوانی، کوپرتینویی‌ها در حال حاضر سنسور‌های دوربین خود را از طریق شرکت‌هایی همچون سونی، شارپ، ال‌جی و دالی تامین می‌کنند که در میان این شرکت‌ها، تنها کمپانی دالی می‌تواند دوربین سه‌گانه‌ی مورد نیاز اپل را تامین کند؛ البته این شرایط همیشگی نخواهد بود و ممکن است همه چیز خیلی زود تغییر کند. وقتی ارائه‌ی ویژگی‌های جدید، از مرحله‌ی طراحی قرار است به خط تولید برسد، موضوع جدی‌تر می‌شود و ممکن است تامین‌کنندگان بیشتری بخواهند در این چرخه حضوری فعال داشته باشند.

منبع GSMARENA


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 84189 TechnoYab QR Code For: آیفون های ۲۰۱۹ با دوربین سه‌گانه و سنسور سه‌بعدی معرفی می‌شوند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *