black friday record 0 - 3 میلیارد دلار فروش آنلاین در جمعه سیاه؛ موبایل ها رکورد شکنی کردند
اشتراک

۳ میلیارد دلار فروش آنلاین در جمعه سیاه؛ موبایل ها رکورد شکنی کردند

نویسنده: ناصر سورانی تاریخ: دسته بندی: اخبار

هر ساله خرید آنلاین در روز جمعه سیاه با استقبال بیشتری مواجه می شود و امسال نیز رکوردها در این زمینه جابجا می شوند. طبق گزارش ادوبی که تراکنش های تجارت الکترونیک را در تعطیلات بررسی می کند، «بلک فرایدی» امسال برای اولین بار از مرز ۳ میلیارد دلار خواهد گذشت.

همچنین انتظار می رود جمعه گذشته اولین روز در تاریخ خرده فروشی ایالات متحده باشد که خرید با موبایل به بیش از ۱ میلیارد دلار رسیده است. Black Friday سال ۲۰۱۶ با ثبت رکورد ۳.۰۵ میلیارد دلار در مقایسه با سال گذشته، ۱۱.۴ درصد افزایش داشته.

روند روزافزون استفاده از دیوایس های همراه برای خریدهای آنلاین کاملاً وضعیت خوبی دارد و دیروز نیز حدود ۱.۱۳ میلیارد دلار از تراکنش های انجام شده بر بستر تلفن همراه انجام شد. به عنوان مثال والمارت می گوید ۶۰ درصد فروش آنلاین جمعه سیاه آنها از طریق موبایل انجام شده.

black friday record - 3 میلیارد دلار فروش آنلاین در جمعه سیاه؛ موبایل ها رکورد شکنی کردند

طبق گزارش ادوبی، ۵۶ درصد بازدید از وب سایت های خرده فروشی در «بلک فرایدی» با دیوایس های موبایل انجام شده که تلفن های همراه ۴۷ درصد و تبلت ها نیز ۹ درصد از آن را تشکیل می دهند.

همچنین iOS نقش بیشتری نسبت به اندروید در خریدهای آنلاین داشته، به طوری که میانگین رقم خرید از دیوایس های اپل به ۱۴۴ دلار می رسد، در حالی که این رقم روی دستگاه های اندرویدی ۱۳۶ دلار است.

به گزارش ادوبی، پرفروش ترین محصولات الکترونیکی در جمعه سیاه امسال شامل آیپدهای اپل، تلویزیون های ۴K سامسونگ، مک بوک ایر، تلویزیون های ال جی و همچنین اکس باکس مایکروسافت بوده اند.

با اینکه صنعت تجارت الکترونیک هنوز به طور کامل از شوک به وجود آمده پس از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده بیرون نیامده، اما به نظر می رسد «بلک فرایدی» تا حدودی توانسته آنها را از مخمصه نجات دهد و مشتریان را به فضای آنلاین و خرید باز گرداند.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 33559 TechnoYab QR Code For: ۳ میلیارد دلار فروش آنلاین در جمعه سیاه؛ موبایل ها رکورد شکنی کردند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *