تکنویاب | اخبار تکنولوژی

how to search in telegram channels groups chat 700x400 - 59 درصد کاربران ایرانی از پیام رسان تلگرام استفاده می‌کنند
اشتراک

۵۹ درصد کاربران ایرانی از پیام رسان تلگرام استفاده می‌کنند

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: کسب و کار

این روزها، مساله فیلتر شدن احتمالی تلگرام به یکی از موضوعات مهم جامعه تبدیل شده و اخبار و شایعات زیادی در این مورد در فضای مجازی و رسانه‌ها منتشر می‌شود. مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی، اخیرا یک نظرسنجی را برگزار کرد که نتایج جالبی داشت و نشان‌دهنده‌ی عدم اعتماد کاربران ایرانی به پیام رسان های داخلی و وابستگی آن‌ها به تلگرام بود.

عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی در مورد این نظر سنجی گفت مرکز ایسپا بر اساس رسالت اصلی خود، سالیانه در چندین طرح به رصد و سنجش افکار عمومی در خصوص موضوع‌های مختلف روز جامعه و جهان از نگاه مردم ایران می‌پردازد و با توجه به داغ بودن موضوع فیلترینگ تلگرام، این بار یک نظرسنجی در این رابطه برگزار کرده است.

نتایج نظرسنجی در مورد پیام رسان تلگرام

طبق این نظرسنجی ۵۹.۵ درصد مردم ایران از پیام رسان تلگرام استفاده می‌کنند و در صورتی که تلگرام فیلتر شود، ۵۹.۷ درصد آن‌ها باز هم با فیلترشکن از این پیام رسان روسی استفاده خواهند کرد. تنها ۳۷.۸ درصد کسانی که از تلگرام استفاده می‌کنند حاضر به جایگزینی این شبکه اجتماعی با پیام رسان های داخلی هستند و مابقی نیز اعلام کرده‌اند که نمی‌دانیم در این صورت از پیام رسان داخلی استفاده خواهیم کرد یا خیر.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 82035TechnoYab QR Code For: ۵۹ درصد کاربران ایرانی از پیام رسان تلگرام استفاده می‌کنند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *