تکنویاب | اخبار تکنولوژی

3 24 - نرم افزار ویز مجددا فیلتر می‌شود
اشتراک

نرم افزار ویز مجددا فیلتر می‌شود

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: برنامه

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت نرم افزار ویز (Waze) رفع فیلتر شده اما از وزارت ارتباطات و شرکت ارتباطات زیرساخت خواستیم این اپلیکیشن مسیریابی را دوباره فیلتر کنند.

اخیرا باخبر شده بودیم که اپلیکیشن مسیریابی ویز (Waze) در ایران رفع فیلتر شده اما ظاهرا این موضوع خیلی دوام نخواهد آورد. عبدالصمد خرم آبادی، دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، امروز در جمع خبرنگاران حاضر شد و به برخی سوالات از جمله موضوع رفع فیلتر ویز پاسخ داد.

وی در مورد شعب رسیدگی به جرایم رایانه‌ای بیان کرد که در سراسر کشور اقدام به تشکیل شعبی برای رسیدگی به جرایم رایانه‌ای کرده‌ایم و قضاتی را نیز آموزش داده‌ایم. معاونین دادستان‌ها در امور فضای مجازی نیز وظیفه آموزش همکاران را در سراسر کشور بر عهده دارند.

خرم آبادی در پاسخ به سوالی درباره همکاری با وزیر جدید ارتباطات و موضوع مدیریت فضای مجازی گفت:

نامه‌های سابق که برای وزیر سابق ارسال شده بود برای وزیر جدید ارتباطات نیز ارسال شد و از ایشان خواستیم تا زمینه مدیریت ما بر فضای مجازی به خصوص تلگرام را فراهم کند اما متاسفانه در عمل هیچ تغییر جدیدی اتفاق نیفتاده است.

فیلتر مجدد نرم افزار ویز زمان‌بر خواهد بود

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در مورد نرم افزار ویز گفت این اپلیکیشن اخیرا رفع فیلتر شد و از وزارت ارتباطات و شرکت ارتباطات زیرساخت خواستیم تا ترتیبی بدهند که مجددا فیلتر شود. آن‌ها هم یک تیم را برای فیلتر کردن ویز گذاشته‌اند چون این نرم افزار از زیرساخت‌هایی استفاده می‌کند که متوقف کردنش زمان‌بر است. خرم آبادی در ادامه بیان کرد هر چه استفاده مردم از فضای مجازی بیشتر می‌شود، افرادی که سوءاستفاده می‌کنند هم بیشتر خواهد شد و آمار جرایم نیز افزایش یافته است.

4 17 - نرم افزار ویز مجددا فیلتر می‌شود

وی همچنین اضافه کرد از نظر فنی نظارتی بر سرورها نداریم اما از نظر مهندسی اجتماعی، نظارت خوبی داریم. ما از مجموعه‌های دست اندرکار می‌خواهیم که زمینه مدیریت فنی را ایجاد کنند زیرا نداشتن مدیریت فنی، هزینه کار ما را بالا می‌برد.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 71899TechnoYab QR Code For: نرم افزار ویز مجددا فیلتر می‌شود

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *