تکنویاب | تکنولوژی | باکس آفیس: درخشش کم‌تر از حد انتظار فیلم Blade Runner 2049 در هفته اول
Blade Runner 2049f db copy - باکس آفیس: درخشش کم‌تر از حد انتظار فیلم Blade Runner 2049 در هفته اول
اشتراک

باکس آفیس: درخشش کم‌تر از حد انتظار فیلم Blade Runner 2049 در هفته اول

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: باکس آفیس

هرچند فیلم Blade Runner 2049 توانست صدرنشین این هفته «باکس آفیس» (Box Office) باشد، اما افتتاحیه‌ای ضعیف‌تر از انتظارات و پیش‌بینی‌ها را تجربه کرد.

در باکس آفیس این هفته شرکت «برادران وارنر» (Warner Bros.) دنباله بسیار مورد انتظار Blade Runner  را با نام Blade Runner 2049 در سینماهای سرتاسر جهان اکران کردند که متاسفانه در ۳ روز آخر هفته نتوانست حتی در حد کم‌ترین انتظارات ظاهر شود. به لطف فروش کم فیلم Blade Runner 2049، ماه اکتبر در همان شروع کار از ماه گذشته میلادی عقب افتاده است. در همین مدت شرکت «فاکس» (Fox) فیلم The Mountain Between Us را بر روی پرده برد که آن هم نتوانست آنطور که انتظار می‌رفت سر و صدای بلندی را ایجاد کند. انیمیشن My Little Pony شرکت «لاینزگیت» (Lionsgate) نیز در همین هفته بر روی پرده رفت و موفق شد اندکی بهتر از پیش‌بینی‌های صورت گرفته ظاهر شود. فیلم Victoria and Abdul استودیوی «فوکوس» (Focus) که در اکران محدود فروش خوبی را تجربه کرده بود هم در این هفته تعداد سالن‌هایش را افزایش داد و توانست به موفقیت خود ادامه دهد.

blade runner 2049 hd 2017 wide 610x381 - باکس آفیس: درخشش کم‌تر از حد انتظار فیلم Blade Runner 2049 در هفته اول

فیلم Blade Runner 2049 با میانگین فروش ۳۱.۵ میلیون دلاری خود در آمریکا توانست جایگاه نخست باکس آفیس این هفته را تصاحب کند. البته این صدرنشینی چندان هم شیرین نبود چرا که پیش‌بینی شده بود این دنباله بسیار مورد انتظار در بازار داخلی فروشی معادل ۵۵ الی ۴۵ میلیون دلار آن هم در افتتاحیه تجربه کند. فیلم Blade Runner 2049 در پیش‌نمایش‌های روز پنج‌شنبه ۴ میلیون دلار فروخته بود و نوید یک فروش عالی در افتتاحیه را می‌داد، اما آتش این اثر ۱۵۰ میلیون دلاری به سرعت خاموش شد و حتی از کم‌ترین پیش‌بینی‌های صورت گرفته نیز فروش کم‌تری را تجربه کرد.

با مقایسه فیلم Blade Runner 2049 نسبت به دیگر عناوین هم سطح متوجه می‌شویم که این فیلم از لحاظ عملکرد هفته اول، پشت سر آثاری همانند Mad Max: Fury Road و Interstellar  قرار می‌گیرد؛ البته فروش آخر هفته آن از دیگر فیلم‌های اکران شده در ماه اکتبر مانند Prometheus ، The Martian  و Gravity (که ۲ مورد نخست در کل ماه اکتبر بیش از ۵۴ میلیون دلار در بازار داخلی فروختند) بیشتر بوده است. شاید بهتر باشد که Blade Runner 2049 را با Oblivion  و Edge of Tomorrow  مقایسه کنیم چرا که نسبت به عناوین نام‌برده، شباهت‌های بیشتری به یکدیگر دارند. هر ۳ این عناوین در افتتاحیه فروشی شبیه به هم را تجربه کرده‌اند و جالب است بدانید که نقدهای مثبت نیز نتوانسته‌اند فروش آن‌‍‌ها را تحت تاثیر قرار داده و عملکرد آن‌ها را بهبود بخشند.

فیلم Blade Runner 2049 توانست از مخاطبان امتیاز A منفی را دریافت کند. لازم به ذکر بوده که ۷۱% از این مخاطبان را آقایان و ۲۹% دیگر را خانم‌ها تشکیل داده‌اند و جالب‌‍تر آنکه ۶۳% از این مخاطبان بالای ۳۵ ساله و یا مسن‌تر بوده‌اند. این اعداد و ارقام دقیقا یادآور مخاطبان هفته نخست فیلم Mad Max: Fury Road هستند و تنها تفاوت موجود این بوده که فیلم Blade Runner 2049 در هفته نخست فروش کم‌تری نسبت به آن فیلم داشته است.

البته Blade Runner 2049 در بازارهای بین‌المللی فروش قابل قبولی را کسب کرد و توانست از ۶۳ کشور خارجی حدود ۵۰.۲ میلیون دلار به دست آورد که ۶۱% از فروش خارجی آن تنها از ۴۵ کشور به دست آمده است. این فیلم بیشترین فروش خارجی خود را از بریتانیا با حدود ۸ میلیون دلار (تقریبا هم اندازه فیلمInterstellar  و حدود ۱۵% بیشتر از Mad Max: Fury Road) به دست آورد. این فیلم ۳.۶ میلیون دلار در استرالیا (۹% بیشتر از Interstellar  و ۲۸% بیشتر از Gravity)، ۴.۹ میلیون دلار از روسیه (تقریبا به اندازه Mad Max: Fury Road)، ۳.۶ میلیون دلار از فرانسه، ۳.۳ میلیون دلار از آلمان، ۲.۶ میلیون دلار از اسپانیا، ۲.۵ میلیون دلار از ایتالیا، ۱.۸ میلیون دلار از برزیل و در مکزیک حدود ۱.۶ میلیون دلار فروخت. Blade Runner 2049 هفته آینده در کشور کره جنوبی و به زودی در ژاپن و چین اکران خواهد شد.

the mountain between us 2017 2560x1600 610x381 - باکس آفیس: درخشش کم‌تر از حد انتظار فیلم Blade Runner 2049 در هفته اول

در جایگاه دوم فیلم The Mountain Between Us شرکت فاکس قرار دارد که در اولین هفته اکران خود توانست ۱۰.۱ میلیون دلار در آمریکا بفروشد. بازیگران خوش‌نامی از جمله «کیت وینسلت» (Kate Winslet) و «ادریس البا» (Idris Elba) در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند. The Mountain Between Us از مخاطبانش که طبق گزارشات ثبت شده ۵۸% مونث و ۴۲% مذکر بوده‌ و ۸۱% از آن‌ها بالای ۲۵ سال سن داشته‌اند، امتیاز A منفی را کسب کرد. این فیلم موفق شد از ۱۱ بازار بین‌المللی ۳.۶ میلیون دیگر به جیب بزند و فروش جهانی خود را به ۱۳.۷ میلیون دلار برساند.

MV5BMjIzNDg2MDY2M15BMl5BanBnXkFtZTgwNjI1NzMzMzI@. V1 SX1500 CR001500999 AL  610x406 - باکس آفیس: درخشش کم‌تر از حد انتظار فیلم Blade Runner 2049 در هفته اول

جایگاه سوم به اثر ترسناک و محبوب این‌ روزهای هالیوود، فیلم It، تعلق دارد. این فیلم در پنجمین هفته از اکران خود با ۴۳% افت فروش مواجه شده و ۹.۶۵ میلیون دلار در آمریکا فروخت و جمع فروش داخلی خود را به ۳۰۴.۹ میلیون دلار رساند. It از کشورهای خارجی نیز ۱۹.۸ میلیون دلار دیگر به دست آورد تا بتواند فروش خارجی ۲۹۸.۸ میلیون دلار را به نام خود ثبت کند. با این تفاسیر فیلم It علاوه‌بر تبدیل شدن به پرفروش‌ترین فیلم ترسناک در بازار داخلی، به پرفروش‌ترین اثر ترسناک در بازار بین‌المللی نیز تبدیل شده است و فروش جهانی آن رقم حیرت‌انگیز ۶۰۳.۷ میلیون دلار را نشان می‌دهد.

my little pony  the movie 2017 wallpaper by bronyno786 dazkqkk 610x343 - باکس آفیس: درخشش کم‌تر از حد انتظار فیلم Blade Runner 2049 در هفته اول

هرچند انتظار می‌رفت که انیمیشن My Little Pony  شرکت لاینزگیت در آخر هفته نخست خود بتواند از بازار داخلی ۱۰ میلیون دلار کسب کند، اما فروش آن در روز شنبه اندکی کاهش پیدا کرد و این انیمیشن با ۸.۸ میلیون دلار فروش، به جایگاه چهارم باکس آفیس این هفته بسنده کرد. این انیمیشن، همانند دیگر تازه واردان لیست که پیش‌تر به آن‌ها اشاره کردیم (Blade Runner  و Mountain Between Us)، امتیاز A منفی را از مخاطبانش (که ۵۹% مونث و ۴۱% مذکر بوده و ۵۱% از آن‌ها بالای ۲۵ سال سن داشته‌اند) به دست آورد.

این انیمیشن علاوه بر بازار آمریکا، در ۴۹ کشور خارجی نیز بر روی پرده رفت و ۳.۸ میلیون دلار در آن بازارها (بیشترین بازخورد در کشور آلمان با فروش ۶۷۶ هزار دلار) فروخت. این انیمیشن به زودی در کشورهای روسیه، فرانسه و بریتانیا بر روی پرده می‌رود.

در جایگاه پنجم نیز فیلم Kingsman: The Golden Circle  شرکت فاکس به چشم می‌خورد که در سومین هفته از زمان اکران با ۵۲% افت فروش مواجه شد و ۸.۱ میلیون دلار فروخت تا فروش داخلی آن به ۸۰ میلیون دلار برسد.

Victoria and Abdul 2017 610x343 - باکس آفیس: درخشش کم‌تر از حد انتظار فیلم Blade Runner 2049 در هفته اول

در خارج از اکران‌های گسترده، به فیلم Victoria and Abdul  می‌رسیم که این هفته تعداد سالن‌های سینمایی تحت پوشش خود را به ۷۳۲ جایگاه افزایش داد و ۴.۱ میلیون دلار فروش را تجربه کرد. این اثر در ۳۲ بازار داخلی نیز ۳ میلیون دلار دیگر کسب کرد. فروش خارجی Victoria and Abdul  به ۲۵ میلیون دلار و فروش جهانی آن تقریبا به ۳۱ میلیون دلار نزدیک شده است.

فیلم The Stray که این هفته در ۶۴۰ سالن سینمایی اکران شده بود، تنها ۵۵۰ هزار دلار فروش رفت و به صورت میانگین ۸۵۹ دلار از هر سالن فروخت که بسیار ناامید کننده به شمار می‌رود.

در صدر اکران‌های محدود این هفته (از لحاظ میانگین فروش در هر سالن)، فیلم The Florida Project را داریم که تنها در ۴ سالن سینمایی در ایالت‌های نیویورک و لس آنجلس بر روی پرده رفت و ۱۵۲ هزار و ۶۲۲ دلار (به طور میانگین ۳۸ هزار و ۳۳۶) از این ۴ جایگاه فروخت. این فیلم به زودی اکران گسترده خود را آغاز خواهد کرد.

vardas faces places s650 - باکس آفیس: درخشش کم‌تر از حد انتظار فیلم Blade Runner 2049 در هفته اول

فیلم Faces Places, استودیوی «کوهن مدیا» (Cohen Media) در این آخر هفته در ۵ سالن سینمایی نمایش داده شد و توانست ۲۹ هزار و ۸۰۷ دلار (میانگین ۵ هزار و ۹۶۱ دلار از هر سالن) بفروشد. Chavela  در این هفته ۲۰ هزار و ۵۰۰ دلار از ۴ سالن سینمایی (۵ هزار و ۱۲۵ دلار از هر سالن)، Dina  از یک سالن سینمایی حدود ۸ هزار و ۳۵ دلار و در نهایت  فیلم Walking Out  از ۲ سالن سینمایی حدود ۵ هزار و ۲۳۶ دلار فروخت.

هفته آینده منتظر اکران چه فیلم‌هایی باشیم؟

MV5BMzc5NzA5Njc3NV5BMl5BanBnXkFtZTgwNTQ4NDM2MjI@. V1 SX1777 CR001777998 AL  610x343 - باکس آفیس: درخشش کم‌تر از حد انتظار فیلم Blade Runner 2049 در هفته اول

هفته آینده شرکت «یونیورسال» (Universal) و استودیوی «بلوم‌هاوس» (Blumhouse) فیلم Happy Death Day  را در ۳ هزار سالن سینمایی بر روی پرده خواهند برد. علاوه‌بر این فیلم‌های The Foreigner استودیوی STX، Marshall  شرکت «اپن رود» (Open Road) و Professor Marston & the Wonder Women استودیوی «آناپورنا» (Annapurna) اکران خواهند شد.

در ادامه می‌توانید لیست ۱۰ فیلم پرفروش این هفته را تماشا کنید:

Capture 1 - باکس آفیس: درخشش کم‌تر از حد انتظار فیلم Blade Runner 2049 در هفته اول


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 71925TechnoYab QR Code For: باکس آفیس: درخشش کم‌تر از حد انتظار فیلم Blade Runner 2049 در هفته اول

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *