تکنویاب | اخبار تکنولوژی

61c1aac9 b6e4 43fe a4df 7e8a1de3bdbf - تنها ۲ تا ۳ میلیون دستگاه آیفون X ، آماده عرضه است
اشتراک

تنها ۲ تا ۳ میلیون دستگاه آیفون X ، آماده عرضه است

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

در شرایطی که تنها یک هفته تا زمان آغاز پیش‌خرید آیفون ۱۰ باقی است، مینگ چی کو، تحلیل‌گر مؤسسه‌ی تحقیقاتی KGI، گزارش جدیدی منتشر کرده است که براساس آن، به نظر می‌رسد مشکلات مربوط به تولید آیفون‌های اپل به پایان رسیده است؛ با این حال کوپرتینونشین‌ها فقط ۲ تا ۳ میلیون دستگاه آیفون برای روز عرضه آماده خواهند داشت. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، بزرگ‌ترین مشکل بر سر راه تولید آیفون‌ ۱۰ اپل، بورد منعطف برای آنتن این گوشی است که پیچیدگی تولید و همچنین امکانات محدود شرکت Murata به‌عنوان تأمین‌کننده‌ی این ماژول، تولید آیفون ۱۰ را با مشکل روبه‌رو کرده بود.

گزارش KGI نشان از آن دارد که طراحی، روش تولید و تجهیزات مورد نیاز برای تولید مدارهای منعطف آنتن آیفون ۱۰ تفاوت بسیاری با آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس دارد. وظیفه‌ی تولید این ماژول بر عهده‌ی دو شرکت موراتا و کریر تک است؛ اما بیش از ۶۰ درصد از ماژول‌های مورد نیاز توسط موراتا تولید خواهد شد. موراتا با مشکلاتی دست به گریبان است که تا سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۸ حل نخواهند شد و از این‌رو کریر تک وظیفه‌ی تأمین نیاز اپل را به عهده گرفته است. کریرتک ظرفیت تولید خود را از ماه نوامبر افزایش خواهد داد.

مشکل دیگری که تولید آیفون ۱۰ با آن روبه‌رو است، مدارهای مورد نیاز برای دوربین دوگانه است. برخلاف دوربین‌های دوگانه‌ی مورد استفاده در گوشی‌های سامسونگ و هواوی، دوربین معمولی و دوربین تله‌فوتوی آیفون ۱۰ دارای یک مدار جداگانه هستند. به نظر می‌رسد تولیدکننده‌ی مدار مورد نیاز برای دوربین اصلی آیفون ۱۰ با مشکلاتی در کیفیت تولید این لنز روبه‌رو بوده است. همچنین باید به کیفیت سنسور مادون قرمز مورد استفاده در آیفون ۱۰ اشاره کرد. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، مشکلات موجود در تولید این ماژول باعث این شده بود که عملکرد آیفون ۱۰ در شناسایی چهره‌ی کاربران آنچنان که باید خوب نباشد.

در پایان، مینگ چی کو پیش‌بینی خود از میزان عرضه‌ی آیفون ۱۰ به بازار در طول سه‌ماهه‌ی پایانی سال جاری میلادی را ۲۵ تا ۳۰ میلیون دستگاه عنوان کرده که در مقایسه با پیش‌بینی اولیه مبنی بر عرضه‌ی ۳۰ تا ۳۵ میلیون دستگاه آیفون، کاهش یافته است. با وجود این پیش‌بینی، به نظر می‌رسد که اپل ۲ تا ۳ میلیون دستگاه آیفون برای عرضه در سوم نوامبر راهی بازار خواهد کرد. اپل با رفع مشکلات موجود، عرضه‌ی آیفون ۱۰ را از ابتدای سال آینده‌ی میلادی افزایش خواهد داد.

9f3ed405 1ed7 4869 8e48 0e1bc00d96fe 7 - تنها ۲ تا ۳ میلیون دستگاه آیفون X ، آماده عرضه است

منبع MACRUMORS


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 72397TechnoYab QR Code For: تنها ۲ تا ۳ میلیون دستگاه آیفون X ، آماده عرضه است

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *