Google Chrome 62 for Android brings revamped Chrome Home UI Oreo notification channels and more 2 1 - گوگل کروم 62 برای اندروید به زودی عرضه می‌شود
اشتراک

گوگل کروم ۶۲ برای اندروید به زودی عرضه می‌شود

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اندروید

تفاوت اصلی رابط کاربری جدید کروم با نسخه‌های قبلی، طراحی متفاوت و گرد شدن بخش‌های مختلف از جمله نوار آدرس و پنجره‌های new tab است تا شکل ظاهری آن بیش از پیش به اندروید ۸.۰ اوریو نزدیک باشد. به علاوه، حالا طراحی جدیدی که در آن نوار آدرس در بخش پایینی قرار گرفته و با عنوان “Chrome Home” شناخته می‌شود نیز در گوگل کروم ۶۲ گنجانده شده است. اگر هنوز به این رابط کاربری جدید دسترسی ندارید، وارد مسیر chrome://flags شده و گزینه “Chrome Home” را روی “Enabled” قرار دهید. سپس مرورگر را مجددا راه‌اندازی کنید تا امکان استفاده از آن وجود داشته باشد.

در گوگل کروم ۶۲، دیگر خبری از منویی که پیش‌تر در آن گزینه‌های مختلفی همچون لیست دانلودها، بوک‌مارک‌ها و تاریخچه دیده می‌شد، نخواهد بود. در عوض، این گزینه‌ها را می‌توان به عنوان برگه‌هایی در صفحه New Tab پیدا کرد. علاوه بر این، گوگل تمامی سایت‌های HTTP که اطلاعات کاربران در آنها وارد شود را به عنوان «ناامن» نمایش می‌دهد. در حالت ناشناس یا incognito mode هم با توجه به در خطر بودن حریم خصوصی کاربران، تمامی این سایت‌ها به عنوان ناامن نشانه‌گذاری خواهند شد.

Google Chrome 62 for Android brings revamped Chrome Home UI Oreo notification channels and more 1 620x425 - گوگل کروم 62 برای اندروید به زودی عرضه می‌شود Google Chrome 62 for Android brings revamped Chrome Home UI Oreo notification channels and more 2 - گوگل کروم 62 برای اندروید به زودی عرضه می‌شود

این تمام قابلیت‌های جدید نبوده و نسخه ۶۲ کروم در اندروید ۸.۰ اوریو، همراه با کانال اعلان‌ها توسعه پیدا کرده است؛ جایی که نوتیفیکیشن وب‌سایت‌های مختلف از طریق آن در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. گوگل همچنین یک رابط کاربردی برنامه‌نویسی به نام “Network Information API” را برای نسخه جدید مرورگر خود در نظر گرفته که به سایت‌های مختلف اجازه می‌دهد اطلاعات مربوط به شبکه دستگاه شما همچون ۴G ،۳G و وای فای را مشاهده کنند. بدون شک، این قابلیت برای سایت‌هایی که می‌خواهند زمان بارگذاری محتوا را کاهش داده و در صورت پایین بودن سرعت شبکه، نسخه سبک‌تر وب‌سایت را نمایش دهند، بسیار کاربردی خواهد بود.

از دیگر ویژگی‌های جدید گوگل کروم ۶۲ می‌توان به Media Capture API اشاره کرد که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد از طریق دستور captureStream، ویدیو یا فایل‌های صوتی را از بخش‌های مشخصی از صفحه ضبط کنند. این رابط حالا از فونت‌های متغیر OpenType پشتیبانی کرده و رابط Ambient Light Sensor که وب‌سایت‌ها اجازه می‌دهد با تغییرات شدید نور خود را مطابقت دهند نیز به صورت پیش‌فرض فعال می‌کند.

اگرچه گوگل کروم ۶۲ طی روزهای آینده از طریق گوگل پلی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، ولی در صورت تمایل می‌توانید آن را از این لینک دریافت کنید.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 72465 TechnoYab QR Code For: گوگل کروم ۶۲ برای اندروید به زودی عرضه می‌شود

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *