DENAPLUS 16 - قیمت محصولات جدید ایران خودرو اعلام شد(دیماه 96)
اشتراک

قیمت محصولات جدید ایران خودرو اعلام شد(دیماه ۹۶)

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: خودرو

ایران خودرو در چند سال اخیر در زمینه قیمت گذاری خودروهای خود بسیار پیچیده عمل کرده است. اعلام قیمت رقابتی برای برخی خودروهای چینی، تعلل در اطلاع رسانی در زمینه بهای تمام شده محصولات مونتاژی نظیر پژو ۲۰۰۸ و قیمت نسبتا بالا برای خودروهای داخلی قدیمی، از جمله این مواردند.

photo 2017 11 12 22 38 31 - قیمت محصولات جدید ایران خودرو اعلام شد(دیماه 96)

طی چند ساعت اخیر نیز فهرستی از قیمت جدید محصولات این شرکت در رسانه ها منتشر شده که ادامه همین روند را نشان می دهد، براین اساس، قیمت پژو پارس اتوماتیک با موتور TU5 و گیربکس AL4 (کاملا یکسان با ۲۰۶ و ۲۰۷ اتوماتیک) رقمی در حدود ۵۰ میلیون تومان (۴۹.۹ میلیون به شکل دقیق) اعلام شده است که بهای نسبتا گزاف برای یک خودرو قدیمی با موتور ایرانیزه و گیربکس نه چندان هماهنگ به نظر می رسد.

photo 2017 11 12 22 47 58 - قیمت محصولات جدید ایران خودرو اعلام شد(دیماه 96)

به خصوص که طبیعتا پژو پارس به دلیل قدمت تولید، از داخلی سازی بیشتری از پژو ۲۰۷ برخوردار است و قیمت ۵۰ میلیونی برای خودرویی که در نسخه دنده دستی با رقمی در حدود ۴۰ میلیون تومان قابل خرید است، گزاف به نظر می رسد.

در خصوص دنا پلاس توربو اما وضعیت به شکلی متفاوت است و آنطور که از خبرهای غیر رسمی بر می آید ایران خودرو قیمتی برابر با ۵۳ میلیون تومان (۵۲.۹) را برای این سمند به روز رسانی شده در نظر گرفته است.

DENA ELX 17 - قیمت محصولات جدید ایران خودرو اعلام شد(دیماه 96)

با این حساب می توان گفت که نسبت به قیمت ۳۸ میلیونی سورن توربو که پیشتر با همین پیشرانه و گیربکس (EF7 توربو و دنده دستی) شاهد اختلافی ۱۵ میلیونی هستیم که البته صرف تجهیزات بیشتر دنا و طراحی متفاوت آن شده است. هرچند مشخص نیست که آیا مشکلات شدید خریداران با سورن توربو در زمینه بهبود مشخصات پیشرانه توربو دنا پلاس مورد توجه قرار گرفته اند یا خیر؟

از سوی دیگر به گفته مدیران ایران خودرو در نمایشگاه خودرو تهران، این احتمال وجود دارد که با تولید انبوه دنا پلاس توربو، پروژه سورن توربو متوقف شود و در صورت وقوع این اتفاق می توان گفت که ساخت سورن توربو از ابتدا تنها با هدف مشخص شدن مشکلات این پیشرانه پر حاشیه با استفاده از تجربیات واقعی مشتریان صورت گرفته است.

photo 2017 08 20 23 09 26 - قیمت محصولات جدید ایران خودرو اعلام شد(دیماه 96)

در نهایت به هایما S5 توربو، جدید ترین محصول مونتاژی چینی ایران خودرو در خطوط ایران خودرو خراسان می رسیم که قرار بود با قیمتی در محدوده ۷۰ الی ۷۵ میلیون تومان راهی بازار شود اما حالا خبر از قیمت گذاری ۹۰ میلیونی (۸۹.۹ میلیون تومان) برای این کراس اوور توربو تک دیفرانسیل می رسد.

photo 2017 08 20 23 09 31 - قیمت محصولات جدید ایران خودرو اعلام شد(دیماه 96)

با توجه به این قیمت گذاری و قیمت فعلی هایما S7 توربو (۹۴ میلیون تومان) می توان حدس زد که احتمالا در آینده نزدیک احتمالا قیمت هایما S7 نیز افزایش خواهد یافت تا اختلاف قیمتی قابل قبولی بین مدل S5 و نمونه بزرگتر S7 ایجاد شود.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 77449 TechnoYab QR Code For: قیمت محصولات جدید ایران خودرو اعلام شد(دیماه ۹۶)

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *