تکنویاب | اخبار تکنولوژی

siri201610171516705 - ناراضی بودن خالق سیری از روند تکامل آن
اشتراک

ناراضی بودن خالق سیری از روند تکامل آن

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

دستیار هوشمند اپل برای نخستین بار در سال ۲۰۱۱ و در گوشی آیفون ۴ اس، در دسترس کاربران قرار گرفت. این دستیار هوشمند ابتدا در شرکت SRI International توسعه یافت. در آن زمان نورمن وینارسکی، عضو هیئت مدیره این شرکت بود و در توسعه سیری نقش مهمی داشت. شرکت SRI پس از مدتی محصول جدید و انقلابی خود را به اپل واگذار کرد.

در ابتدا قرار بود سیری در قالب یک اپلیکیشن به اپ استور اضافه شود؛ اما در نهایت به عنوان دستیار هوشمند در آیفون ۴ اس جای گرفت. خالق سیری معتقد است پس از حضور انقلابی سیری در آیفون ۴ اس، روند تکامل و بهبود این دستیار هوشمند با مشکلاتی مواجه شده است. طبق نظر وینارسکی، سیری در حال حاضر تنها ویژگی‌هایی را که در گذشته داشت حفظ کرده و نوآوری جدیدی در آن دیده نمی‌شود.

همچنین بر طبق پیش‌بینی‌های نورمن وینارسکی، عملکرد سیری در بخش هوش مصنوعی راضی کننده نیست و اپل در سال‌های گذشته نتوانسته پیشرفت شگرف و گسترده‌ای را برای این دستیار هوشمند به ارمغان بیاورد. در حال حاضر سیری از ویژگی‌های زیادی نظیر یادآوری قرارها، بررسی وضعیت آب‌وهوا، ارسال پیام و گفت‌وگو با کاربر را داراست؛ اما این دستیار هوشمند نتوانسته انتظارات سازندگان اولیه خود را برآورده کند.

c6a44dd8 50db 4d84 a520 e6b450d8e410 - ناراضی بودن خالق سیری از روند تکامل آن

وینارسکی بر این باور است که سیری می‌بایست در ابتدا در زمینه راهنمایی کاربران در بخش مسافرت،گردشگری و مسریابی به بلوغ برسد و سپس در دیگر حوزه‌ها وارد شود. وی معتقد است، تعیین اهداف متعدد برای سیری، سبب کاهش سرعت تکامل آن شده و روند پیشرفت آن را مختل کرده است. نورمن وینارسکی وجود رقبایی همچون دستیار هوشمند گوگل را مهم‌ترین چالش برای سیری می‌داند و رفع مشکلات موجود و برآورده کردن خواسته‌های کاربران توسط اپل را امر دشوار و غیرممکن می‌داند.

نظر شما در این مورد چیست؟

منبع QZ


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 80860TechnoYab QR Code For: ناراضی بودن خالق سیری از روند تکامل آن

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *