dims 2 800x450 - اپل 1 تریلیون دلاری شد
اشتراک

اپل ۱ تریلیون دلاری شد

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: اپل

به نظر می رسد تحلیلگران وال استریت باز هم درباره اپل اشتباه کرده اند. در ماه مارس، برخی از سرشناس ترین تحلیلگران وال استریت انتظار داشتند آمازون نخستین کمپانی عمومی باشد که به ارزش بازار یک تریلیون دلاری می رسد. اگرچه اپل در همان زمان ۱۴۰ میلیارد دلار ارزشمندتر از آمازون بود، سرعت رشد سهام این خرده فروشی به مراتب از اهالی کوپرتینو بیشتر جلوه می کرد.

این موضوع سبب شد تحلیلگران پیش بینی کنند آمازون نخستین شرکت تریلیون دلاری خواهد بود و اپل هم با فاصله یک هفته به این موفقیت می رسد. تنها بخش صحیح این پیش بینی ها، زمان بندی بود که طی ماه آگوست پیش بینی شد. روز گذشته، هر سهم از اپل قیمتی ۲۰۷.۵ دلاری داشت که به ارزش بازار یک تریلیون دلاری آن منجر می شود.

آخرین رشد ارزش سهام زمانی به وقوع پیوست که اپل خبر از درآمدی بهتر از انتظارات در سه ماهه سوم سال مالی خود داد. رسیدن به ارزش بازار تریلیون دلاری، قطعاً نقطه عطفی در تاریخچه اپل به حساب می آید که آپریل ۱۹۷۶ توسط استیو وزنیاک و استیو جابز بنیان گذاشته شده بود. در دسامبر ۱۹۸۰، اپل با ارزش ۲۲ دلار عمومی شد که بعد از تقسیم مقداری از سهام میان مدیران، به معنای قیمت ۳۹ سنتی به ازای هر سهم بود.

گفتنی است اپل در واقع نخستین کمپانی عمومی نیست که به ارزش یک تریلیون دلاری در بازار رسیده. در ماه نوامبر سال ۲۰۰۷، یک کمپانی به نام PetroChina بعد از عرضه اولیه سهام به این ارزش رسید اما خیلی زود ۸۰۰ میلیارد دلار از دست داد. با این همه، اپل نخستین کمپانی مستقر در آمریکاست که ۱ تریلیون دلار می ارزد.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 86349 TechnoYab QR Code For: اپل ۱ تریلیون دلاری شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *