5689c110 fba5 491e adbe d01be8f54fc6 - تفکیک پخش صوت در خودرو؛ فناوری انقلابی SSZ هیوندای
اشتراک

تفکیک پخش صوت در خودرو؛ فناوری انقلابی SSZ هیوندای

نویسنده: ناصر سورانی تاریخ: دسته بندی: خودرو

برای افراد با سلیقه‌های موسیقی مختلف، توانایی گوش‌دادن به موسیقی دلخواه بدون مزاحمت برای دیگران یک پیشرفت فناوری بزرگ محسوب می‌شود.. هیوندای با فناوری محدوه صوتی جداگانه (separated sound zone) این امکان را طی یک تا دو سال آینده فراهم خواهد آورد.

پژوهش‌گران در آزمایشگاه تحقیقاتی NVH (صدا و لرزش) شرکت هیوندای می‌گويند:

در عصر جهت یابی خودکار خریداران نیاز بیشتری به سرگرمی و رسانه شخصی‌سازی شده در خودرو خواهند داشت که شامل فناوری هایی مانند محدوده صوتی جداگانه خواهد بود. ما امیدواریم با فراهم کردن محدوده صوتی مستقل برای هر سرنشین تجربه‌ای راحت تر و سرگرم کننده‌تر برای آنان به وجود آوریم.

این فناوری نیاز به استفاده از هدفون و هندزفری در حین رانندگی را از بین خواهد برد. سرنشینان در خودرو مجهز به سيستم SSZ می توانند تلفن همراه خود را از طریق بلوتوث به سيستم صوتی خودرو وصل کنند و به موسیقی دلخواه خود بدون مزاحمت برای محدوده‌های صوتی دیگر سرنشینان گوش بدهند.

 129ff1e1 7507 40bf 9fa3 0fd112776e74 - تفکیک پخش صوت در خودرو؛ فناوری انقلابی SSZ هیوندای

ابن سیستم همچنین صداهایی را که راننده باید بشنود مانند صدای سیستم جهت‌یابی یا هشدار‌ها را فقط برای راننده پخش می‌کند تامحیطی آرام برای دیگر سرنشینان در حین ایجاد تمرکز برای راننده فراهم شود. این سیستم همچنین توانایی جداسازی تماس‌های تلفنی برای حفظ بیشتر حریم خصوصی دارد.

هیوندای از سال ۲۰۱۴ مشغول توسعه‌ی این فناوری بوده‌‌ است. بلندگوهای سیستم SSZ از اصول علمی برای کاهش یا افزایش صدای موج‌های صوتی استفاده می‌کنند که از روی هم افتادن موج‌های صوتی در هر صندلی جلوگیری می‌کند و اثری شبیه سیستم نویزگیر هدفون‌های امروزی دارد.

منبع MOTOR1


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 87144 TechnoYab QR Code For: تفکیک پخش صوت در خودرو؛ فناوری انقلابی SSZ هیوندای

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *