تکنویاب | اخبار تکنولوژی

Yahoo Messenger - بعد از 20 سال یاهو مسنجر به کار خود پایان داد
اشتراک

بعد از ۲۰ سال یاهو مسنجر به کار خود پایان داد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: کسب و کار

احتمالا بسیاری از کاربران از شنیدن این خبر که یاهو مسنجر حتی تا چند ماه و چند روز پیش نیز قابل دسترس بود، متعجب می‌شوند! این کاربران محو استفاده از ابزارهای نوین ارتباط‌رسانی بر بستر اینترنت شده و یاهو مسنجر را به طور کامل از یاد برده بودند. به خاطر همین بی‌توجهی‌ها نیز یاهو مسنجر در نهایت به گورستان رفت و باید برای همیشه با آن حدافظی کنیم!

علت خاموش شدن یاهو مسنجر

بر اساس اعلام یاهو، این برنامه در روز هفدهم ژولای (بیست و هفتم خرداد)، بعد از ۲۰ سال سرویس‌دهی بسته خواهد شد. این شرکت که در سال ۲۰۱۷ توسط اپراتور ورایزن خریداری شد، درباره دلیل متوقف کردن کامل فعالیت یاهو مسنجر هنوز صحبتی به میان نیاورده است، اما نیازی به این کار نیز احساس می‌شود، چرا که دلیل کاملا واضح است!

تعدد پیام‌رسان‌های موبایل و مخصوصا کراس پلتفرم، که می‌توان آن‌ها را بر روی هر دستگاهی و در هر جایی استفاده کرد، عرصه را برای یاهو مسنجر تنگ کرد و طی سال‌های اخیر آن را به مرز خفگی رساند و در نهایت نیز سبب مرگ آن شد.

5a18a8425124c92e2de1a3a8 750 444 620x367 - بعد از 20 سال یاهو مسنجر به کار خود پایان داد

یاهو در حال حاضر مشغول تست نسخه بتای اپلیکیشنی با نام Squirrel است، اما نکته ناراحت‌کننده اینجاست که بعد از معرفی این برنامه در ماه گذشته، کمتر از ۵ هزار نفر آن را دانلود کرده‌اند که با روزگار در اوج قرار داشتن یاهو مسنجر فاصله بسیار زیادی دارد. این در حالی است که برنامه یاهو مسنجر طی آخرین ربع سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۵۰۰ هزار مرتبه دانلود شده بود!

یاهو در جریان معرفی برنامه Squirrel گفت آن‌ها با اطمینان می‌دانند هنوز کاربران وفاداری دارند، افرادی که از اولین روزهای عرضه یاهو مسنجر از آن استفاده کرده‌اند. این شرکت اعلام کرد از آنجایی که چشم‌انداز ارتباطات، سال‌ها است به میزان زیادی در مقایسه با گذشته تغییر کرده است، آن‌ها بر روی ارائه ابزارهای جدید و هیجان‌انگیز دیگری تمرکز کرده‌اند تا نیازهای کاربران را بهتر از قبل پوشش بدهند.

مسنجر یاهو را باید جزو اولین پیام‌رسان‌های تاریخ دانست که محبوبیت آن تا چندین سال قبل مثال‌زدنی بود. اما بعد از ظهور گوشی های هوشمند و افزایش دایره کاربرد آن‌ها و در ادامه معرفی پیام‌رسان‌هایی همچون واتس اپ، فیس بوک مسنجر، اسنپ چت و تلگرام، زیر سایه آن‌ها گم شد. البته دلیل این اتفاق را باید به خاطر عقب ماندنش از نرم افزارهای یاد شده عنوان کرد. اگر درون یاهو مسنجر نیز قابلیت‌هایی همچون برترین پیام‌رسان‌های امروزی پیاده‌سازی می‌شد، کاربران به هیچ عنوان آن را ترک نمی‌کردند.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 84510TechnoYab QR Code For: بعد از ۲۰ سال یاهو مسنجر به کار خود پایان داد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *