oppo - باز هم تقلب؛ اوپو به دستکاری بنچمارک گوشی هایش متهم شد
اشتراک

باز هم تقلب؛ اوپو به دستکاری بنچمارک گوشی هایش متهم شد

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: اخبار

چند هفته قبل بود که گزارشات اشاره به تقلب هواوی و زیر برند آنر در بنچمارک هاداشت. به دنبال این اتفاق ۳DMark تصمیم گرفت گوشی های هواوی را از لیست خود حذف کند. آزمایش ها هم تأیید کرده بودند که شرکت های دیگر هم تقلب می کنند. اکنون مشخص شده که اوپو هم در گوشی فایند اکس تقلب کرده است.

اوپو فایند اکس قرار است به زودی راه خود را به بازار بریتانیا هم باز کند و حالا با مقایسه نسخه های عمومی و خصوصی بنچمارک های آن مشخص شده که تقلب کرده است. بر این اساس اوپو فایند اکس تا ۴۱ درصد امتیازهای خود را افزایش داده است. اما فقط پرچمدار اوپو نبوده که به تقلب متهم شده، این موضوع در مورد میان رده اوپو F7 هم صادق بوده است.

اوپو به این موضوع اعتراف کرده و اعلام شده هنگامی که کارکرد اپلیکیشن هایی از جمله بازی ها یا بنچمارک های سه بعدی تشخیص داده می شود چیپست به حداکثر سرعت خود سوییچ می کند تا تجربه کاربری روانی فراهم شود. از سوی دیگر برای برنامه های ناشناس، گوشی بر اساس استراتژی بهینه سازی مصرف انرژی کار می کند که در این حالت امتیازهای بسیار پایین تری توسط گوشی ثبت می شود.

Oppo Find X - باز هم تقلب؛ اوپو به دستکاری بنچمارک گوشی هایش متهم شد

علاوه بر این اوپو گفته در صورتی که کاربر به مدت ۵ تا ۱۰ ثانیه از گوشی استفاه نکند کارایی به صورت خودکار به میزان ۷۰ تا ۸۰ درصد از حداکثر میزان خود تغییر می کند و به محض اینکه کاربر دوباره با دستگاه تعامل داشته باشد این میزان به ۱۰۰ درصد افزایش می یابد.

حتی با اینکه اوپو به این موضوع اعتراف و آن را تشریح کرده همچنان بر خلاف قوانین ۳DMark عمل کرده است. به همین دلیل حداقل تا زمانی که اوپو نرم افزار تقلب خود را کنار بگذارد، دستگاه های این کمپانی هم از لیست حذف شده اند.

در مورد هواوی باید اشاره کرد که در پی اتهامات وارده، این شرکت مدعی شده بود که دیگر شرکت ها نیز همین روش را در پیش گرفته اند. علاوه بر این در بیانیه ای رسمیاعلام شد که قابلیت Performance Mode که موجب افزایش موقت سرعت گوشی های هواوی می شد، از طریق رابط کاربری گوشی های هواوی در دسترس قرار خواهد گرفت.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 89417 TechnoYab QR Code For: باز هم تقلب؛ اوپو به دستکاری بنچمارک گوشی هایش متهم شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *