house plants decor grouping 0213 - گیاهان تصویه کننده هوا که سلامت شما را ارتقا می‌دهند
اشتراک

گیاهان تصویه کننده هوا که سلامت شما را ارتقا می‌دهند

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: سلامت

گیاهان را می‌توان برای ماه‌ها در محیط‌های تاریک، خشک و تمامی فوصل در محیط‌های داخلی نگهداری کرد. اما اگر آن‌ها بتوانند رشد کنند،‌ در فضای داخلی می‌توانند منافع بسیاری داشته باشند. گیاهان می‌توانند رطوبت درونی را تنظیم کنند تا افراد داخل منزل احساس آرامش و سرزندگی را بتوانند تجربه کنند. در نروژ، کارکنان اداره‌ها گزارش داده اند که وجود گیاهان در محیط کار آن‌ها باعث سرزنده ماندن و سالم ماندن آن‌ها شده است. در ژاپن گیاهان به معنای واقعی آرامش بخش هستند و وجود آن‌ها باعث کاهش بسیاری از جرم و جنایت‌ها شده است.

حتی دانشمندان ناسا نیز انرژی مثبت گیاهان را تایید می‌کنند. وقتی که ناسا در دهه ۸۰ میلادی مطالعه بر روی گیاهان خانگی را آغاز کرد، این آژانس فضایی دریافت که آن‌ها می‌توانند مواد شیمیایی آلی خطرناکی همجون بنزن، فرمالدئید و ترشلو اتیلن را از هوای موحود در محیط‌های داخلی بزدایند. در همین حال، سایت Business Insider مصاحبه‌ای را با متخصص گیاه شناسی، Matthew Schechter انجام داده که مشغول مطالعه بر روی گیاهان خانگی است.

در زیر ۵ گیاه تصویه کننده هوا را به شما معرفی خواهیم کرد که می‌توانند برای هر کسی ایده آل باشند. هیچ یک از این گیاهان نیازی به آب نخواهند داشت؛ مگر آنکه بخواهید برای تمیزکردنشان از کمی آب استفاده کنید. این ۵ گیاه تصویه کننده هوا می‌توانند حتی تا ۱ ماه نیز بدون آب زنده بمانند.

برگ عبایی

برگ عبایی - گیاهان تصویه کننده هوا که سلامت شما را ارتقا می‌دهند

برگ عبایی (Aspidistra elatior) گیاهی ریزوم دار، بدون ساقه هوایی، برگ‌هایی با رنگ سبز تیره،‌براق و پهن است که به شکل مستقیم از داخل خاک رشد می‌کند و به بیرون خواهد آمد. عمر برگ عبایی بسیار زیاد است و برای سال‌ها می‌تواند با تعویض خاک و گلدان در منزل شما تنفس کند. یکی از مهم‌ترین مزایای این گیاه جذاب مقاومت بالای آن در برابر تغییرات دما و خشکی و همچنین مقاومت بالا در برابر نور کم است. در تابستان کافیست آن را در محلی با نیمه سایه قرار دهید تا برگ‌ها توسط آفتاب از بین نروند.

دراسینا درمنسیس

دراسینا درمنسیس - گیاهان تصویه کننده هوا که سلامت شما را ارتقا می‌دهند

اغلب گونه‌های این جنس شبیه به نخل هستند و ریشه‌هایی دارند که در تمام طول عمرشان قطر یکسانی داشته و از رنگی بین زرد و نارنجی برخوردارند. نام علمی این گیاه Dracaena Marginata است و از خانواده روساسه به حساب می‌آید. این جنس از ۴۰ گونه مختلف از درختچه‌های همیشه سبز را شامل می‌شود. بر اساس مطالعات صورت گرفته توسط انجمن هوای پاک ناسا، این گیاه می‌تواند انواع مواد شیمیایی را از هوا پاک کند و یک گیاه گیاه تصویه کننده هوا عالی برای منزل یا محل کار شما به حساب آید.

لیندا

لیندا - گیاهان تصویه کننده هوا که سلامت شما را ارتقا می‌دهند

لیندا یک گیاه تصویه کننده هوا و محبوب نزد کارمندان است

لیندا (Ponytail Palm) به خاطر قسمت تحتانی قطورش در انگلیس به پافیلی و در آمریکا نیز به نخل دم اسبی شهرت دارد. این قطر زیاد به خاطر حفظ سرزندگی گیاه در بیابان‌ها یا مناطق خشک برای ماه‌ها است. اگر از این گیاه در منزل استفاده می‌کنید،‌ آن می‌تواند برای سال‌ها زنده و سرحال بماند و حتی ارتفاعش تا ۲ متر نیز برسد. فقط باید در نظر داشته باشید جوانه‌هایی را که به مرور از انتهای ساقه آن رشد می‌کنند حذف کنید. پ

حتی نیازی نیست نگران خشک شدن لیندا در مسافرت‌های طولانی باشید. این گیاه تصویه کننده هوا در فصول بهار و پاییز هفته‌ای یک بار و در فصل تابستان نیز تا دو الی سه هفته‌ای یک بار به آب نیاز دارد.

ماری (زبان مادر شوهر)

زبون مادر شوهر - گیاهان تصویه کننده هوا که سلامت شما را ارتقا می‌دهند

یکی دیگر از این ۵ گیاه تصویه کننده هوا ماری (Sansevieria Trifasciata) نام دارد. این گیاه که به زبان مادر شوهر نیز شهرت دارد، گیاهی گلدار بوده که در سرزمین‌های استوایی آفریقا و جنوب شرقی آسیا می‌روید. این گیاه همیشه سبز است و از جمله گیاهان زینتی خانگی به حساب می‌آید که ارتفاع آن نیز بعضا تا ۱۴۰ سانتی‌متر می‌رسد.

رشد گل‌های این گیاه کند است و در طول سال تعداد کمی برگ می‌دهد. بهتر است این گیاه را در نیم سایه قرار دهید و هر دو هفته یک بار در زمستان و هفته‌ای یک بار در تابستان به آن آب دهید تا به خوبی رشد کند.

کاکتوس

کاکتوس - گیاهان تصویه کننده هوا که سلامت شما را ارتقا می‌دهند

کاکتوس گیاهی از تیره‌ی کاکتوسیان (Cactaceae) است که اغلب دارای خار بوده و گوشتی هستند. کاکتوس تنها گیاه در این لیست است که نیازمند یک مکان کاملا آفتابی برای رشد است. این گیاه بهترین گزینه برای استفاده در منزل و یا حیاط‌های نورگیر جنوبی است که حداقل دو ساعت صبح و یا بعد از ظهر در برابر نور خورشید قرار گیرد.

شما باید فقط ماهی ۱ بار به این گیاه آب دهید!


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 77428 TechnoYab QR Code For: گیاهان تصویه کننده هوا که سلامت شما را ارتقا می‌دهند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *