Galaxy S9 concept with a single camera and a centered rear mounted fingerprint scanner 1 - همه شایعات درمورد سامسونگ گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس
اشتراک

همه شایعات درمورد سامسونگ گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: سامسونگ

سامسونگ گلکسی S9 و سامسونگ گلکسی S9 پلاس تا مدتی دیگر به صورت رسمی رونمایی خواهند شد. همانند همیشه، تا امروز کوله‌باری از شایعات درباره پرچمداران آتی پرفروش‌ترین گوشی‌ساز منتشر شده است. اکنون به جمع‌بندی شایعات درباره گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس می‌پردازیم.

هر پادشاهی باید قدرت را دیر یا زود به دیگری بسپارد و گلکسی اس ۸ نیز مستنثی نیست. گلکسی S8 و برادر بزرگتر آن بیش از شش ماه است که به بازار عرضه شده‌اند و به زودی جای خود را به محصولات بعدی سری S سامسونگ می‌دهند. این روالی است که پرفروش‌ترین گوشی‌ساز دنیا طی چند سال اخیر داشته است؛ پرچمدار(ان) سری S در ابتدای هر سال و پرچمدار سری Note در نیمه‌های سال معرفی می‌شوند.

سامسونگ گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس تا چند ماه دیگر و در کنگره جهانی موبایل (نمایشگاه MWC) معرفی می‌شوند، به همین دلیل طی مدت زمان اخیر شایعات و اخبار فوق‌العاده زیادی پیرامون آن‌ها منتشر شده است. در این مطلب قصد داریم با جمع‌بندی تمامی این موارد، درباره مشخصات فنی، طراحی، دوربین، قیمت و دیگر قسمت‌های مربوط به این دو مدل به نتیجه قابل قبولی برسیم.

طراحی

طراحی پرچمداران سری S سال ۲۰۱۷ در مقایسه با گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۷ اج به طور کامل متحول شد، اما قرار نیست مجددا چنین اتفاقی رخ بدهد. پس همان طراحی بدون حاشیه و نمایشگر منحنی از کناره‌ها، مجددا تکرار خواهد شد. سامسونگ در سال ۲۰۱۷ تحولی عظیم در سبک طراحی گوشی های پرچمدار خود به وجود آورد، پس طبیعی است تا مدتی تنها برای بهبود و توسعه آن تلاش کند.

design - همه شایعات درمورد سامسونگ گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس

سامسونگ گلکسی S9 و برادر بزرگتر آن به احتمال زیاد بدنه‌ای ترکیب شده از شیشه و آلومینیوم خواهند داشت، به طوری که همانند گذشته شیشه به کار رفته در بدنه تا کناره‌ها کشیده می‌شود. پرچمداران سال گذشته علاوه بر بهره بردن از طراحی بدون حاشیه، دارای نمایشگرهای منحنی از هر دو طرف بودند، موردی که در دو مدل سری S سال ۲۰۱۸ نیز مطمئنا دیده خواهد شد.

در سال ۲۰۱۷، در دنیای موبایل بیش از همه بر روی دو موضوع طراحی بدون حاشیه و دوربین دوگانه تاکید شد و این روال همچنان ادامه پیدا خواهد کرد. به عبارت دیگر، طراحی بدون حاشیه در سامسونگ گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس رعایت شده و در مقایسه با قبل، حتی وضعیت بهتری نیز پیدا خواهد کرد. گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس از نظر طراحی بدون حاشیه بدون شک جزو برترین‌ها محسوب می‌شوند، پس می‌توان اطمینان داشت کاهش مجددا حاشیه‌ها در آن‌ها که به افزایش نسبت نمایشگر به بدنه ختم می‌شود، فوق‌العاده شگفت‌انگیز خواهد بود. با کاهش مجدد حاشیه‌ها در عین حفظ طراحی کلی، گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس ظاهری شبیه تصویر به زیر خواهند داشت.

Galaxy S9 concept with no bottom bezel 620x414 - همه شایعات درمورد سامسونگ گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس

این تصویر مربوط به پنل جلویی است و در آن شاهد کاهش بسیار زیاد حاشیه مخصوصا در لبه پایینی دستگاه هستیم. در ادامه چند تصویر دیگر را نیز مشاهده می‌کنیم که گلکسی اس ۹ را از زاویه‌ای دیگر به نمایش می‌گذارند.

طی ماه‌های اخیر تصاویر و رندرهای بسیار زیادی پیرامون گلکسی اس ۹ منتشر شد و عکس‌های بالا تنها نمونه‌هایی از آن‌ها هستند. در گالری زیر، مجموعه‌ای از چند رندر دیگر سامسونگ گلکسی S9 که به ما در درک بهتر سبک طراحی این گوشی کمک می‌کنند را مشاهده خواهیم کرد.

اما سامسونگ گلکسی S9 پلاس این مرتبه علاوه بر تفاوت در ابعاد با مدل پایه، یک ویژگی بسیار مهم‌ و منحصربه‌فرد دیگر نیز دارد. ابتدا تصور می‌شد بعد از گلکسی نوت ۸، پرچمداران آتی سری S نیز هر دو به دوربین دوگانه مجهز می‌شوند، اما سپس طی انتشار چند رندر مشخص شد دوربین مدل پایه عادی و تنها دوربین مدل پلاس دوگانه است. پس مزیت خرید گلکسی اس ۹ پلاسدیگر تنها مجهز شدن به باتری و نمایشگر بزرگتر نخواهد بود. شکل ظاهری احتمالی این گوشی را می‌توانید در تصاویر زیر مشاهده کنید. برخلاف پرچمدار سری Note در سال گذشته، دو سنسور دوربین به صورت عمودی کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند.

بیکسبی و مقاومت در برابر نفود آب

علاوه بر شبیه بودن سبک کلی طراحی پرچمداران سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، تمامی قابلیت‌های آن‌ها نیز یکسان خواهد بود. به عنوان نمونه سامسونگ گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس مجددا به لطف پشتیبانی از استاندارد IP68 در برابر نفوذ آب و گرد و غبار مقاوم بوده و بر روی آن‌ها کلیدی اختصاصی برای فراخوانی دستیار مجازی بیکسبی تعبیه می‌شود. سامسونگ بعد از مدت‌ها، با انتشار یک آپدیت به کاربران اجازه داد کاربری دکمه فیزیکی تعبیه شده برای بیکسبی را خودشان تعیین کنند، اما پیش‌بینی می‌کنیم این جزو قابلیت‌های پیش‌فرض مدل‌های سال جاری باشد.

bix - همه شایعات درمورد سامسونگ گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس

یکی دیگر از تغییرات مهم، افزایش رزولوشن سنسور اسکنر عنبیه چشم از ۲ مگاپیکسل در مدل‌های پیشین به ۳ مگاپیکسل است که به افزایش دقت آن ختم خواهد شد. برخلاف بسیاری از شرکت‌ها که برای کاهش ضخامت گوشی و همچنین سهولت در مقاوم‌سازی گوشی به منظور جلوگیری از نفوذ آب و گرد و غبار، درگاه جک صوتی را از پرچمداران خود حذف می‌کنند، سامسونگ همچنان این درگاه را در گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس قرار داده و کاربران را به دردسر نمی‌اندازد. تا امروز خبری درباره اسپیکرهای استریوی آن‌ها شنیده نشده است، اما مجهز شدن به یک جفت از این اسپیکرها اتفاقی بسیار خوشایند خواهد بود.

حسگر اثر انگشت

با وجود شایعات فراوانی که ماه‌ها قبل مبنی بر قرار گرفتن حسگر اثر انگشت پرچمداران جدید زیر نمایشگر آن‌ها شنیده می‌شد، اکنون احتمال این موضوع بسیار کم است و با احتمالی بسیار بالا مجددا شاهد قرارگیری این سد امنیتی در پنل پشتی خواهیم بود.

This is where the Galaxyی S9 fingerprint scanner - همه شایعات درمورد سامسونگ گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس

با توجه به گله‌مندی کاربران پرچمداران ۲۰۱۸ از محل نامناسب قرارگیری حسگر اثر انگشت و از طرفی تغییر محل قرارگیری آن در دو گوشی گلکسی A8 و گلکسی A8 سال ۲۰۱۸، به احتمال زیاد حسگر این مرتبه به جای کنار، زیر دوربین قرار خواهد گرفت. با توجه به دوگانه بودن دوربین گلکسی اس ۹ پلاس، حسگر در مقایسه با مدل پایه کمی پایینتر قرار گرفته و افزایش قد گوشی به این وسیله جبران می‌شود.

نمایشگر

عدم تغییر کلی سبک طراحی دو گوشی، عدم تغییر ابعاد کلی بدنه و همچنین نمایشگر آن‌ها را نیز در پی دارد. با توجه به نبود اخباری موثق درباره صفحه نمایش سامسونگ گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس، پیش‌بینی می‌کنیم همچنان از نمایشگر Infinity Display با ابعاد ۵.۸ اینچ (مدل پایه) و ۶.۲ اینچ (مدل بزرگتر) استفاده شود. پنل این دو همان سوپر امولدهای معروف و همیشگی سامسونگ بوده و به خاطر مجهز شدن به نسبت ابعاد تصویر ۱۸.۵:۹، رزولوشن آن‌ به صورت ۱۴۴۰ در ۲۹۶۰ پیکسل بیان می‌شود.

 

hdr - همه شایعات درمورد سامسونگ گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس

این نسبت ابعاد تصویر برای کاربران علاقه‌مند به تماشای ویدیو در گوشی مناسب نیست، اما برای کاربران دوست‌دار وب‌گردی و یا نگه داشتن فبلت به وسیله یک دست بسیار دل‌چسب است. پشتیبانی از DCI-P3 و HDR جزو قابلیت‌هایی است که مطمئنا در صفحه نمایش دو مدل جدید نیز تکرار می‌شود.

استفاده از نمایشگرهای حساس به فشار چیز جدیدی نیست، اما تاکنون خبری مبنی بر امکان استفاده از آن‌ها در پرچمداران آتی سامسونگ شنیده نشده است. در صورت بهره بردن از آن‌ها، سامسونگ در اصل ایده استفاده از صفحه خانه حساس به فشار را توسعه داده است. با توجه به قابلیت‌های پیش‌فرض اندروید ۸ اوریو که هر گونه شکل پیچیده و سفارشی‌سازی شده ارتباط با اپلیکیشن‌ها را اجازه می‌دهد، پیش نیازهای نرم افزاری قرار دادن نمایشگری حساس به فشار در گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس فراهم است.

دوربین

بعد از معرفی نخستین پرچمدار مجهز به دوربین دوگانه سامسونگ در تابستان سال جاری، پیش‌بینی شد از این پس تمامی پرچمداران غول کره‌ای به این ماژول دارای OIS در هر دو سنسور مجهز می‌شوند. با توجه به همین موضوع انتظار می‌رفت دوربین دوگانه در سامسونگ گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس نیز دیده شود.

اما طبق آخرین اخبار، تنها مدل بزرگتر به دوربین دوگانه مجهز می‌شود. به نظر سامسونگ تصمیم دارد علاوه بر داشتن نمایشگری بزرگتر، بهانه بیشتری به کاربران برای خرید گلکسی اس ۹ پلاسبدهد. همانند گلکسی نوت ۸، این مرتبه‌ای نیز یک سنسور عادی در کنار یک سنسور تله فوتو قرار خواهد گرفت که مهمترین قابلیت‌های آن عکاسی پرتره حرفه‌ای و بزرگنمایی تا دو برابر بدون کاهش کیفیت است. البته سامسونگ احتمالا امکان عکاسی پرتره را به صورت نرم افزاری در گلکسی اس ۹ دارای دوربین عادی نیز خواهد گنجاند.

Samsung Galaxy S9 Galaxy S9 Plus Glass Rear 540x355 - همه شایعات درمورد سامسونگ گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس

سامسونگ به تازگی دو نام تجاری جدید ISOCELL را برای سنسورهای دوربین معرفی کرده است، به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود یکی از آن‌ها در گلکسی اس ۹ یا گلکسی اس ۹ پلاس به کار برود. نخستین مورد Dual Pixel ISOCELL Fast 2L9 دارای رزولوشن ۱۲ مگاپیکسل بوده و سایز پیکسل آن ۱.۲۸ میکرومتر است. این سنسور از پیکسل‌های خود برای فوکوس خودکار سریع و اعمال افکت‌های عمق میدان استفاده می‌کند، قابلیتی که پیشتر در گوگل پیکسل ۲ دیده بودیم.

دومین مورد ISOCELL Slim 2X7 است که به عنوان نخستین سنسور دوربین دارای اندازه پیکسل ۰.۹ میکرومتر محسوب می‌شود. سامسونگ میزان نویزپذیری آن را به حداقل رسانده تا در شرایط نوری ضعیف عکس‌های بسیار باکیفیتی ثبت کند.

فیلم برداری با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه در رزولوشن ۴K دیگر قابلیت مهم دوربین پرچمداران آتی است، قابلیتی که پیشتر به وسیله انتشار یک آپدیت نرم افزاری به گلکسی نوت ۸ اضافه شد. تعداد انگشت شماری از دوربین‌های موبایل قادر به استفاده از این نرخ در زمان فیلم برداری ۴K هستند.

دوربین سلفی

سامسونگ برای نخستین مرتبه در میان‌رده‌های جدید خود یعنی گلکسی A8 و گلکسی A8 پلاس ۲۰۱۸ از دوربین سلفی دوگانه استفاده کرد. بعید نیست این ماژول در پرچمداران سری S سال ۲۰۱۸ نیز به کار برود.

سخت افزار

همانند روال سال گذشته، دو پرچمدار سری S سال جاری نیز به قدرتمندترین تراشه سال کوالکام یعنی اسنپدراگون ۸۴۵ مجهز می‌‌شوند. البته این تراشه مخصوص نسخه‌های بازار آمریکا و چین سامسونگ گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس است و نسخه‌های عرضه شده در سایر کشورهای دنیا، به تراشه موبایل پرچمدار اگزینوس سامسونگ مجهز می‌شوند. این تراشه به احتمال بسیار زیاداگزینوس ۹۸۱۰ دارای ساختار ۱۰ نانومتری است که به تازگی معرفی شده است. بررسی‌ها همیشه نشان داده سرعت نسخه‌های مجهز به تراشه سامسونگ از نسخه‌های قدرت گرفته از چیپست اسنپدراگون بیشتر است.

 

perf - همه شایعات درمورد سامسونگ گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس

اسنپدراگون ۸۴۵

اسنپدراگون ۸۴۵ به تازگی معرفی شده و همانند رقیب خود دارای ساختار ۱۰ نانومتری است. از این نظر تفاوتی بین این مدل با اسنپدراگون ۸۳۵ وجود ندارد، اما استفاده از تکنولوژی LPP سامسونگ به جای تکنولوژی LPE مدل پیشین، پیشرفتی بزرگ به شمار می‌آید. نتیجه آن، داشتن عملکردی بهتر به ازای مصرف انرژی یکسان است.

پردازشگر گرافیکی این تراشه Adreno 630 است که از پس سنگین‌ترین بازی‌ها و پردازش‌های سه بعدی برآمده و برای تحلیل محتواهای واقعیت افزوده و واقعیت مجازی بسیار مناسب است. به لطف پشتیبانی چیپست اسنپدراگون ۸۴۵ از مودم LTE Cat. 18، در صورت پشتیبانی اپراتورها دستیابی به سرعت ۱.۲ گیگابیت بر ثانیه کار دشواری نخواهد بود.

1512594239 snapdragon845 story 620x351 - همه شایعات درمورد سامسونگ گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس

بر اساس نمره‌های به دست آمده از سامسونگ گلکسی S9 مجهز به اسنپدراگون ۸۴۵ در بنچمارک‌ها، این گوشی توان پردازشی خارق‌العاده‌ای دارد، به طوری که حین فعالیت به صورت تک هسته‌ای امتیاز ۲۴۲۲ و حین فعالیت به صورت چند هسته‌ای امتیاز ۸۳۵۱ را کسب کرده است. در دنیای اندروید این ارقام رکورد محسوب می‌شوند.

اگزینوس ۹۸۱۰

اگرچه پیشتر شایعاتی مبنی بر ۸ نانومتری بودن این تراشه شنیده می‌شد، اما بعد از رونمایی دیدیم از نظر فناوری ساخت، تفاوتی با رقیب خود ندارد. انتظار می‌رود همانند روال سال گذشته، تراشه پرچمدار سامسونگ مصرف پایین‌تری در مقایسه با برترین تراشه سال کوالکام داشته و همچنین عملکرد بهتری نسبت به آن ارائه کند.

حافظه رم

گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس همانند اغلب پرچمداران ۲۰۱۷ دارای ۴ گیگابایت رم بودند، اما با در نظر گرفتن ۶ گیگابایت رم اختصاص یافته به دومین پرچمدار سال سامسونگ یعنی گلکسی نوت ۸، بعید می‌دانیم این شرکت رو به عقب حرکت کند. پس سامسونگ گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس دارای ۶ گیگابایت حافظه رم بوده و احتمالا مدتی بعد، نسخه دارای ۸ گیگابایت رم آن نیز مخصوص بازارهای آسیایی معرفی خواهد شد.

حافظه داخلی

درباره حافظه داخلی دو مدل خبر و شایعه خاصی به گوشی نرسیده است، اما با توجه به ظرفیت ذخیره‌سازی داخلی پرچمداران ۲۰۱۷ می‌توان انتظار داشت هر دو به ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی مجهز می‌شوند. ۶۴ گیگابایت دیگر برای پرچمداران کافی نبوده و از طرفی ۲۵۶ گیگابایت بسیار هزینه‌بر و غیر ضروری است. خبر خوشحال‌کننده برای دوست‌داران فیلم برداری در رزولوشن ۴K، احتمال بالای پشتیباتی محصولات آتی از کارت حافظه جانبی تا ۲۵۶ گیگابایت است.

card - همه شایعات درمورد سامسونگ گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس

باتری

حساسیتی که سامسونگ در بخش باتری برای جلوگیری از پدید آمدن مجدد مشکل گلکسی نوت ۷ به خرج داد، سبب شد ظرفیت باتری پرچمدار ۵.۸ اینچی و ۶.۲ اینچی این شرکت در سال گذشته رضایت‌بخش نباشد. متاسفانه قرار نیست ظرفیت ۳ هزار و ۳ هزار و پانصد میلی‌آمپر ساعتی باتری این دو مدل به میزان زیادی افزایش پیدا کند، به طوری که طبق پیش‌بینی، ظرفیت‌ها با ۲۰۰ میلی‌آمپر ساعت افزایش به ۳ هزار و دویست و ۳ هزار و هفتصد خواهند رسید.

شارژ وایرلس روز به روز متداول‌تر می‌شود، پس سامسونگ که از مدت‌ها قبل پرچمدارانش را به این قابلیت مجهز می‌کند، در مدل‌های سال ۲۰۱۸ آن را فراموش نخواهد کرد. با در نظر گرفتن تکنولوژی کوئیک شارژ ۴ کوالکام انتظار داریم سرعت شارژ باتری سامسونگ گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند.

 

قیمت و زمان عرضه

درباره قیمت این دو گوشی موبایل نیز تاکنون اخبار موثقی منتشر نشده است، اما پیش‌بینی می‌کنیم در زمان عرضه، قیمتی برابر گلکسی اس و اس ۸ پلاس با نهایتا ۵۰ الی ۱۰۰ دلار افزایش داشته باشند. در جدول زیر، قیمت اولیه پرچمداران سال ۲۰۱۷ تحت اپراتورهای مختلف ایالات متحده آمریکا عنوان شده است.

image - همه شایعات درمورد سامسونگ گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس

سامسونگ پرچمداران سری S خود را در کنگره جهانی موبایل معرفی می‌کرد، اما این روال به خاطر تاخیری که در زمان عرضه گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس پدید آمد دگرگون شد. اگر سامسونگ روال همیشگی را در پیش بگیرد، در کنگره جهانی موبایل که ابتدای اسفند ماه برگزار می‌شود شاهد رونمایی گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس خواهیم بود، در غیر این صورت باید منتظر معرفی آن‌ها در رویدادی جداگانه چند هفته بعد از اتمام نمایشگاه MWC 2018 باشیم. این شرکت کره‌ای معمولا کاربران را منتظر نگذاشته و بعد از رونمایی، طی چند هفته پرچمداران جدیدش را معرفی می‌کند.

galaxys9 s9 - همه شایعات درمورد سامسونگ گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس

نتیجه‌گیری

به نظر سامسونگ تصمیم ندارد در زمینه طراحی و امکانات سخت افزاری تحولی در پرچمداران سری S سال ۲۰۱۸ به وجود بیاورد، هر چند امکان دیدن قابلیت‌های نرم افزاری جدید همیشه وجود دارد. این شرکت قصد دارد کم و کاستی‌های گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس را از بین برده و در دو مدل جدید، قدرت سخت افزاری و زیبایی ظاهری را بهبود ببخشد.

همچنین امسال برای کاربران بهانه بیشتری برای خرید مدل بزرگتر وجود دارد. سال گذشته، تنها کاربران مایل به داشتن یک فبلت غول‌پیکر ۶.۲ اینچی به سراغ گلکسی اس ۸ پلاس رفتند، اما در سال ۲۰۱۸، علاوه بر این دسته از کاربران، علاقه‌مندان به عکاسی نیز کاربران مقصد گلکسی اس ۹ پلاس خواهند بود.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 76799 TechnoYab QR Code For: همه شایعات درمورد سامسونگ گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *