b2f8253a bf3f 487d 8c7b ba458e2d3157 - همکاری اپل، سامسونگ، آئودی و بی ام و در ساخت کلید دیجیتال خودرو
اشتراک

همکاری اپل، سامسونگ، آئودی و بی ام و در ساخت کلید دیجیتال خودرو

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: خودرو

بیش از ۷۰ شرکت شناخته‌شده و فعال در حوزه‌ی فناوری و صنایع مختلف شامل اپل، ال‌جی، سامسونگ، پاناسونیک،آئودی، جنرال موتورز، بی‌ام‌و، هیوندای، ان‌اکس‌پی، کوالکام و فولکس واگن در قالب «ائتلاف اتصال با خودرو» یا به‌اختصار CCC، به‌دنبال طراحی و تولید یک استاندارد برای کلید دیجیتال خودرو هستند.

b7147ea0 4132 4362 aadf 9cb7a0500785 - همکاری اپل، سامسونگ، آئودی و بی ام و در ساخت کلید دیجیتال خودرو

این کلید دیجیتال با اعمالی چون قفل و استارت خودرو از راه دور به‌وسیله‌ی ارتباط با انواع گوشی هوشمند ساخته خواهد شد. اولین نسخه‌ی این کلید دیجیتال، روش توسعه‌ی عمومی را در اختیار شرکت‌های خودروسازی قرار می‌دهد تا با استفاده از ساختار مدیریت سرویس مطمئن (TSM)، ارتباط بین کلید دیجیتال و گوشی هوشمند برقرار شود. با استفاده از فناوری ارتباطات میدان نزدیک (NFC) و ارتباط مستقیم به قطعه‌ی ایمن در کلید، پیشرفته‌ترین و ایمن‌ترین کلید خودرو تولید خواهد شد.

 1cb862d0 5ef0 49da b398 3643cd9d7d00 - همکاری اپل، سامسونگ، آئودی و بی ام و در ساخت کلید دیجیتال خودرو

خودروسازان با استفاده از یک سیستم مطمئن، بین کلید دیجیتال و گوشی هوشمند مجهز به فناوری NFC ارتباط ایجاد می‌کنند؛ درواقع با استفاده از NFC دسترسی گوشی هوشمند به خودرو فراهم می‌شود. با این تفاسیر، امکان باز کردن قفل مرکزی خودرو از فاصله‌ی دور، برای مثال از خانه به پارکینگ وجود ندارد؛ البته مزیت این روش در هنگام سرقت بیشتر مشخص می‌شود. سارق بدون دسترسی به گوشی هوشمند و نزدیک کردن آن به خودرو، ناکام خواهد ماند. نسخه‌ی دوم کلید دیجیتال که در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۹ منتشر می‌شود، پروتکل اعتبار استاندارد بین خودرو و گوشی هوشمند را در بر خواهد داشت. با همکاری شرکت‌های خودروساز و فناوری جهان، در نسخه‌ی دوم کلید دیجیتال ائتلاف اتصال با خودرو هزینه‌های توسعه برای طراحی ابزارهای ارتباط‌دهنده بین خودرو و گوشی هوشمند کاهش پیدا می‌کند.

920b2e02 dc5e 43f9 ace7 bbd7d9c4cfe1 - همکاری اپل، سامسونگ، آئودی و بی ام و در ساخت کلید دیجیتال خودرو

در حال حاضر تیم مهندسی شرکت آلمانی بی‌ام‌و کلید دیجیتال مخصوص به‌ خود را در برخی محصولات این برند ارائه می‌کند. کلید دیجیتال بی‌ام‌و در کنار اعمال استاندارد ریموت خودرو شامل قفل مرکزی به یک نمایشگر LCD با ابعاد ۲.۲ اینچ برای نمایش وضعیت فنی خودرو مجهز است. در این نمایشگر کوچک اطلاعاتی چون وضعیت مخزن سوخت یا مسافت باقی‌مانده برای حرکت در حالت تمام برقی نمایش داده می‌شود. با حرکت دست روی نمایشگر مانند گوشی هوشمند، اطلاعات دیگری شامل وضعیت باز یا قفل بودن درها و پنجره‌ها یا زمان باقی‌مانده تا سرویس دوره‌ای به‌ نمایش درمی‌آید.

منبع BMWBLOG


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 85099 TechnoYab QR Code For: همکاری اپل، سامسونگ، آئودی و بی ام و در ساخت کلید دیجیتال خودرو

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *