تکنویاب | اخبار تکنولوژی

Bixby Activation Pic1 - بیکسبی سامسونگ به ایران آمد
اشتراک

بیکسبی سامسونگ به ایران آمد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: سامسونگ

دستیار هوشمند بیکسبی سامسونگ که پیش از این تنها در کشورهای آمریکا و کره جنوبی فعال بود، حالا قرار است به تدریج در سایر کشورهای جهان از جمله ایران نیز فعال شود.

خبر بسیار خوب این‌ هفته برای هواداران ایرانی سامسونگ، فعال شدن یکی از نوآورانه‌ترین گزینه‌های پرچمداران این برند بود. گوشی های گلکسی S8 و S8 پلاس از همان ابتدا مجهز به یک دستیار هوشمند بسیار کارآمد به نام بیکسبی (Bixby) بودند که ابتدا تنها در آمریکا و کره جنوبی فعال بود. اکنون سامسونگ اعلام کرده است این دستیار هوشمند به صورت تدریجی برای تعداد زیادی از کشورهای جهان از جمله ایران فعال می‌شود.

زندگی پر فراز و نشیب امروزی و سرعت بالایی که فناوری‌های نوین به کارهای روزمره داده‌ باعث می‌شود هر کدام از ما با انبوهی از کارهای ریز و درشت مواجه باشیم. کارهایی که باید در طول روز به همه آنها رسیدگی کنیم. این یعنی هر آن امکان دارد چیزی را از قلم بیاندازیم و کاری انجام نشده باقی بماند.

اولین راه‌حلی که برای این معضل به ذهن می‌رسد، داشتن یک دستیار شخصی است. مزیتی که تا همین اواخر نیازمند توان مالی قابل توجهی بود. اما مفهوم دستیار هوشمند، ‌اوضاع را تا حد زیادی تغییر داد. دستیارانی که همه کارهایتان را به یاد می‌سپارند و به برنامه‌ روزانه‌تان نظم می‌دهند.

دستیار هوشمند بیکسبی سامسونگ اولین بار با گوشی پرچمدار گلکسی S8 به بازار معرفی شد. شرکت سامسونگ این دستیار صوتی را با عبارت «رابطی هوشمند برای کمک به انجام سریع‌تر و ساده‌تر کارها» معرفی کرد. اما محدود بودن فعالیت این دستیار به آمریکا و کره جنوبی، باعث شده بود هواداران سامسونگ در دیگر نقاط جهان برای ورود آن به کشور خود لحظه‌شماری کنند. اما اکنون این انتظار به پایان رسیده است و بیکسبی به تدریج برای تمامی کاربران در ۲۰۰ کشور دنیا، از جمله ایران فعال خواهد شد.

Bixby Activation Pic2 620x290 - بیکسبی سامسونگ به ایران آمد

به زودی دستیار هوشمند بیکسبی سامسونگ از زبان‌های بیشتری پشتیبانی می‌کند

هم‌زمان با معرفی گوشی جدید شرکت سامسونگ یعنی گلکسی Note 8 این شرکت اعلام کرد دستیار مجازی هوشمند بیکسبی به زودی و از طریق یک به‌روزرسانی سیستمی در گوشی‌های کاربران ایرانی نیز فعال خواهد شد. هرچند دستیار هوشمند بیکسبی سامسونگ در حال حاضر تنها به زبان انگلیسی با کاربر تعامل می‌کند اما این دستیار به زودی از زبان‌های بیشتری نیز پشتیبانی خواهد کرد.

پس از فعال شدن این دستیار بر روی گوشی گلکسی S8 یا S8 پلاس خود می‌توانید دکمه مخصوص دستیار هوشمند بیکسبی سامسونگ که در زیر دکمه کنترل صدا قرار داده شده است را فشار دهید تا به صفحه اصلی این اپلیکیشن منتقل شوید. با فشردن و نگه داشتن این دکمه، بیکسبی آماده دریافت فرمان صوتی شما می‌شود. می‌توانید از بیکسبی بخواهید وقتی به خانه رسیدید به شما یادآوری کند به گیاهان آب بدهید یا وقتی به اداره برگشتید به همکارتان زنگ بزنید. تمامی این یادآوری‌ها روی صفحه همیشه روشن (AOD)، در صفحه اصلی اپلیکیشن بیکسبی و نیز روی لبه edge screen گوشی شما نیز نمایش داده می‌شوند.

برای بهره بردن از تمامی مزایا و کمک‌های این دستیار هوشمند بهتر است نیم‌نگاهی به به‌روزرسانی‌های OTA گوشیتان داشته باشید. پس از دریافت به‌روزرسانی مورد نظر می‌توانید از دستیار جدیدتان بخواهید برنامه‌هایتان را منظم کند زیرا او صدا، متن یا لمس را درک می‌کند و پیوسته در حال یادگیری روش‌های شما در انجام امور مختلف است تا دستیاری بهتر از قبل شود.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 70659TechnoYab QR Code For: بیکسبی سامسونگ به ایران آمد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *