Increase car prices 2 - رئیس جمهور با افزایش قیمت خودرو مخالف است
اشتراک

رئیس جمهور با افزایش قیمت خودرو مخالف است

نویسنده: ناصر سورانی تاریخ: دسته بندی: خودرو

سبحانی‌فر، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص وضعیت صنعت خودرو عنوان کرد به دلیل تحریم‌ها و نوسان نرخ ارز، میزان تولید خودروسازان داخلی کاهش پیدا کرده، اما میزان تقاضای مشتریان همانند گذشته است و به همین دلیل قیمت خودروها با رشد چشمگیری مواجه شده است. از این رو وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار برای رفع مشکل صنعت خودرو باید تصمیم جدیدی بگیرند.

تصمیم‌گیری وزارت صنعت درباره افزایش قیمت خودرو

سبحانی‌فر در ادامه عنوان کرد مدتی است که ستاد تنظیم بازار وظایف شورای رقابت را بر عهده گرفته و به همین دلیل وزارت صنعت، معدن و تجارت باید در خصوص وضعیت صنعت خودرو تصمیم‌گیری جدیدی را اتخاذ کند. از طرفی برخی از مسئولان این وزارتخانه می‌گویند رئیس‌جمهور مخالف افزایش قیمت خودرو است و تاکید می‌کند که قیمت‌ها ثابت بماند، اما اگر قیمت کارخانه‌ای تغییری نکند، میزان تولید خودروسازان کاهش می‌یابد و به همین دلیل قیمت خودرودر بازار به طور چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.

این مقام مسئول در ادامه بیان کرد خودروهای داخلی کیفیت خوبی ندارند و مشتریان مجبورند آن‌ها را با قیمت زیادی خریداری کنند. همچنین صنعت خودرو با مشکلاتی نظیر کاهش واردات خودرو، مشکلات تولید و افزایش قیمت خودرو در حاشیه بازار مواجه است که این مشکلات موجب شده به صنعت قطعه‌سازی نیز آسیب برسد. بنابراین سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار باید به صنعت خودرو ورود کنند و مشکلات را برطرف سازند.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 90775 TechnoYab QR Code For: رئیس جمهور با افزایش قیمت خودرو مخالف است

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *