خرید-خودروی-سواری-خارجی-دستگاه-ها
8bd74034 167e 4c56 84cb 7b68510034af - خرید خودروی سواری خارجی توسط دستگاه های دولتی ممنوع شد.
اشتراک

خرید خودروی سواری خارجی توسط دستگاه های دولتی ممنوع شد.

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: کسب و کار

طبق تبصره ۲۳ ضوابط اجرایی قانون بودجه امسال که به تازگی ابلاغ شده، خرید خودروی سواری داخلی توسط دستگاه های اجرایی حداکثر به تعداد خروج خودروهای سواری با رعایت مقررات و در سقف اعتبار مجاز است. همچنین در تبصره این ماده آمده است:

موارد استثنا پس از تایید کمیسیون نحوه استفاده از اتومبیل‌های دولتی و فروش اتومبیل‌های زاید، به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

دولت دوازدهم در سال حمایت از کالای ایرانی، توجه به تولیدکنندگان داخلی را در دستور کار قرار داده است. هیات دولت در نخستین جلسه خود در سال جاری، خرید کالاهای خارجی که دارای تولید مشابه داخل هستند را برای تمامی دستگاه ­های دولتی ممنوع اعلام کرد. این ممنوعیت بر اساس فهرستی که از کالاهای خارجی دارای تولید داخل تهیه و به تایید دولت رسیده است، انجام می شود. ممنوعیت خرید اقلام مذکور شامل همه دستگاه ­های دولتی، نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی و همه طرف ­های معامله آنها اعم از پیمانکاران، فروشندگان داخلی و خارجی می شود.

همچنین در ماده ۲۴ ضوابط اجرایی قانون بودجه ۹۷ درباره نوسازی تجهیزات و لوازم اداری نیز آمده است که اعتبارات این بخش به استثنای واحدهایی که حسب ضرورت در سال ۱۳۹۷ ایجاد می شود، حداکثر معادل عملکرد پارسال مجاز خواهد بود.

منبع ایرنا


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 82509TechnoYab QR Code For: خرید خودروی سواری خارجی توسط دستگاه های دولتی ممنوع شد.

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *